6 دلیل برای سفر به گرجستان

در حال قدم زدن در  اروپا و آسیا ، بین دامنه های قفقاز ، فرهنگ غنی گرجستان  و مناظر متنوع آن، اندازه متوسط ​​آن را نفی می کند. دره های نیمه گرمسیری و کوه های تحمیل کننده بلافاصله با هیبت ایجاد میشود ، در حالی که مهمان نوازی افسانه ای مردم گرجستان بازدید کنندگان را به درک عمیق تری از کشور و میراث آن دعوت می کند. دلایل زیادی برای سفر به این کشور شگفت آور و مهمان نواز وجود دارد. در اینجا فقط شش مورد از آنها را ذکر می کنیم. این راهنما برای دانشجویانی که با هدف تحصیل در گرجستان به این کشور امده اند نیز موثر است.

شهر قدیمی تفلیس به خاطر آبنوتوبانی گنبدی (حمام گوگردی) و خانه های رنگارنگ با بالکن های چوبی مشهور

کاریزمای پایتخت تفلیس

پایتخت گرجستان به طرز جذابی هرج و مرج دارد. بلوارهای بزرگ و عریض آن تا زیر خیابان های سنگ فرش شده و سنگ فرش شده و از خیابان های اصلی فاصله گرفته و کوچه های پیچ و خم قدیمی ، توجه معماری مدرن شیشه و فولاد را به توجه جلب می کنند.

در خیابان های تپه آن شهر قدیمی گشت بزنید تا بهترین بینش را در مورد گذشته تفلیس داشته باشید. بسیاری از ساختمان ها با دقت ترمیم شده اند ، ایوان های چوبی پیچیده و تراشیده شده آنها بر روی خانه هایی که بار دیگر رنگارنگ شده اند ، در حالی که حمامهای معروف گوگردی این شهر یا آبانوتونی  ، قرن ها پس از کشف چشمه های آب گرم ترمیمی ، امروزه همچنان به بازدید کنندگان را جذب می کنند .

در پشت شهر قدیمی ،قلعه ناریکالا از قرن چهارم این مکان را تاسیس کرده است. این روزها با استفاده از تله کابین  قابل دسترسی است و مناظر گسترده ای را در سراسر تفلیس از جمله پل  صاف و بی سیم مشبک  (2010) ، به مناسبت پایان جنگ با روسیه ارائه می دهد. درست در غرب قلعه ، بنای یادبودکارتلیس ددا(مادر جورجیا) مربوط به دوران اتحاد جماهیر شوروی ، شهر را با خیرخواهی و قدرت نظارت می کند .

 

صومعه ها و کلیساهای جامع باورنکردنی باستانی

سفر به گرجستان و فرار از احترام عمیق به صومعه ها و کلیساهای جامع باستانی تقریباً غیرممکن است. اگرچه ممکن است کلیساها مشابه به نظر برسند ، اما هر یک به تنهایی زیبا و از لحاظ تاریخی دارای اهمیت هستند.

صومعه گلاتی در کوتائیسی ، برای مثال، در طول عصر طلایی این کشور در قرن 12 ساخته شده بود و یک مرکز پر رونق از دانشگاه در طول این زمان بود. بنیانگذار آن ، پادشاه دیوید سازنده (که هدف او اتحاد جورجیا شرقی و غربی بود) نیز در اینجا آرام گرفت و کلیسا برای حفظ صادقانه آن در حال بازسازی است.

در مقابل ،کلیسای جامع بگراتی به طرز دستگیرنده ای ترمیم شده است. همچنین در کوتایسی ، گنبد آن در طی حمله عثمانی در قرن 17 آسیب جدی دید ، اما بازسازی آن تا سال 2010 آغاز نشد ، زمانی که آندره برونو معمار ایتالیایی با جاه طلبی بخشهایی را که با استفاده از مواد مدرن مانند فولاد صیقلی و شیشه کاملاً تخریب شده بود ، بازسازی کرد. علی رغم مدرن بودن ، نتیجه بصری خیره کننده و در عین حال حساس است. اما ، در حالی که پروژه آینده نگرانه چندین جایزه بین المللی برای معمار به ارمغان آورد ، در نهایت هزینه بازسازی کلیسای را یونسکو برعهده داشت.

اما همه از زیباترین اماکن مقدس به اندازه کلیسای جامع نیستند. صومعه  معتدل  موتسامتا کمتر تحمیل کننده است ، اما آثار مقدس دو برادر مقدس که در اینجا نگهداری می شوند ، هنوز هم مردم را به پرستش دعوت می کنند ، در حالی که مکان تماشایی آن مشرف به یک تنگه در میان یک فضای سبز غنی است جنگل بازدید کنندگان را از دور می کشاند.

سفر به گرجستان در تاریخ باستان در Uplistsikhe

بر روی یک تپه بادی نزدیک به گوری در شرق کشور ، بقایای جذاب یکی از مهمترین شهرکهای بت پرست در گرجستان قرار دارد. تعداد غارهایی که شهر اوپلیسیتزه را تشکیل می دادند، با قدمت قرن هفتم قبل از میلاد ، زمانی 700 نفر بودند ، اما فقط حدود 250 باقی مانده است. گرچه بت پرستی در زمان تصویب مسیحیت در قرن چهارم از بین رفت ، اوپلیستسیخه تا دهه 1300 ساکن بود ، و آبادانی در موقعیت استراتژیک خود در مسیر تجارت جاده ابریشم همچنان رشد می کرد.

در سفر به گرجستان امروزه می توانید در خیابان های پر از گرد و خاکی و سنگلاخی این مجموعه گشت بزنید تا تقریباً دو هزار ساله به عقب برگردید و آثاری از زندگی روزمره را ببینید: یک داروخانه با ده ها فرو رفتگی جداگانه که برای نمایش و ذخیره مواد دارویی ، یک تئاتر برای سرگرمی و تشریفات در سنگ تراشیده شده است. معابد بت پرست برای پرستش ، یک سالن بزرگ برای استقبال از بازدید کنندگان نجیب ، و حتی یک ایستگاه گرفتن شراب. ناراحت کننده تر است سوراخ خیابان اصلی ، پنجره ای به پایین زندان که زندانیان در آن نگهداری می شدند ، به عنوان اخطاری برای کسانی که از آنجا عبور می کردند.

شگفتی های شراب گرجی

شراب سازی بخشی از روان ملی جورجیا است و با شواهدی از این صنعت که قدمت آن 8000 سال پیش است ، درک دلیل آن کار سختی نیست. گرجی ها بسیار افتخار می کنند که هنوز از روش های سنتی برای ایجاد محصول خود استفاده می کنند: در اینجا ، انگور فشرده می شود و کل آن ، از جمله دانه ها ، پوست و ساقه ها ، به گلدان های بزرگ سفالی به نام qvevri منتقل می شود و برای چندین ماه در زیر زمین قرار می گیرد تا تخمیر شود. این فرآیند به عطر و طعم طبیعی تر و شرابهایی با رنگ بسیار عمیق تر تبدیل می شود.

کارخانه شراب سازی خاربا ، در منطقه شرق کاختی ،با استفاده از انواع انگور گرجستانی ، شرابهایی به سبک اروپا و qvevri تولید می کند . کارخانه شراب سازی گسترده در دامنه تپه در محوطه منظره خیره کننده ای قرار دارد و شراب پیر شده و در شرایط ایده آل تونل دوران شوروی که در کوه حک شده است ذخیره می شوند.

کارخانه شراب سازی lago  در Mtskheta یک امر بسیار خانوادگی و خانوادگی است که تعداد کمی شراب از انگور Chinuri تولید شده در تاکستان خود Iago تولید می کند. تورهای شراب در اینجا یک تجربه صمیمی است ، با چشیدن مزه هایی که در کنار غذاهای خوشمزه گرجی در محیطی دلباز سرو می شود.

و اگر احساس شجاعت می کنید ، از برخی چاچاها نمونه بگیرید ، روح پر جنب و جوش از تفاله باقی مانده از تخمیر انگور ، تقطیر می شود. هرچند آسان پیش بروید – انواع خانگی تا 65٪ قابل اثبات هستند.