راهنمای اولین در سفر به گرجستان

در بین اروپا و آسیا ، گرجستان کشوری از طبیعت وحشی، تاریخ غنی، و سنت صد ساله است. هنوز برای بسیاری ناشناخته است و مکانی که می توانید بسیاری از مناطق قدیمی و جدید را پیدا کنید – روستاهای دور افتاده هنوز دست نخورده هستند ، در حالی که شهرها از زندگی شلوغ هستند.

بسیاری از شرکت های هواپیمایی به پایتخت ، تفلیس خدمات ارائه می دهند.

الزامات ویزا

سفر به گرجستان برای شهروندان 90 کشور از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، ترکیه ، ایالات متحده آمریکا ، استرالیا ، امارات متحده عربی ، روسیه و برخی از کشورهای خاورمیانه و آسیای میانه که همه می توانند 365 روز بدون ویزا در اینجا بمانند آسان است. افراد دیگر می توانند  قبل از عزیمت درخواست ویزای الکترونیکی کنند که پردازش آن به پنج روز کاری نیاز دارد.

راهنمای اولین در سفر به گرجستان

بهترین زمان بازدید

جورجیا یک مقصد در تمام طول سال است. اواخر بهار و اوایل پاییز برای کسانی که عاشق گشت و گذار در شهرها و مناطق پست هستند ایده آل است. تابستان در شهرهای بزرگ به طرز ناخوشایندی گرم می شود و این زمان مناسبی برای بازدید از مناطق کوهستانی دورافتاده است. زمستان شاهد برف سنگین است که در دامنه های آلپ و ارتفاعات خود آزاد سواران و اسکی بازان را به خود جلب می کند.

نوامبر تا آوریل در گرجستان فصلی کم است ، در ماه های زمستان دما به زیر 0 درجه سانتی گراد می رسد. این حتی ممکن است تا اواسط ماه مارس ادامه داشته باشد.

خانه های چوبی رنگارنگ در تفلیس .

کشتی های مسافری در باتومی در ساحل دریای سیاه پهلو می گیرند

چگونه می توان از طریق زمین و دریا به گرجستان رسید

گرجستان یک مرز زمینی با روسیه دارد (در نزدیکی منطقه Kazbegi) ، مسافران را به ولادیکاوکاز می برد. ترکیه و گرجستان سه مرز زمینی دارند که از آنها بیشترین استفاده را می کند. مرزهای ارمنستان (صدخلو – باگراطاشن) و آذربایجان (پل سرخ – شیخلی) با تفلیس یک ساعت رانندگی فاصله دارند و این مسیر را برای افرادی که از طریق قفقاز سفر می کنند ، ترجیح می دهند .

قطارهای شبانه روزانه در مسیر تفلیس – باکو حرکت می کنند ، در حالی که خواب شبانه تفلیس – ایروان هر روز دوم در روزهای فرد ماه کار می کنند. مسافران و کشتی های باربری مکرر بازدیدکنندگان را به دو بندر اصلی کشور – پوتی و باتومی منتقل می کنند.

همچنین بخوانید: روش های سفر به گرجستان

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در شهرها

شهرهای اصلی گرجستان دارای سیستم حمل و نقل عمومی نسبتاً منظمی هستند. مترو فقط در تفلیس در دسترس است ، در حالی که وسیله اصلی حمل و نقل در بقیه مناطق گرجستان اتوبوس و مارشروتکا (مینی بوس) است.

مترو تفلیس فقط دو خط دارد که پیمایش را بسیار آسان می کند. اتوبوس ها در تفلیس و باتومی با برنامه هایی که روی تابلوهای دیجیتال در ایستگاه های اتوبوس نمایش داده می شوند ، کار می کنند. مارشروتكاها بیشتر از اتوبوس ها تردد می كنند و از این طریق وسیله حمل و نقل مورد علاقه مردم محلی هستند.

گل هایی که در دامنه تپه های رشته کوه قفقاز ، گرجستان شکوفا می شوند

مسافرت در سراسر کشور

مشابه شهرها ، مارشروتکا بیشترین استفاده را برای حمل و نقل در هنگام سفر در سراسر کشور دارد. بسته به مقصد تقریباً هر ساعت اجرا می شوند. با این حال ، کمترین گزینه برای آنها با فضای پا کم است. Didube ایستگاه اتوبوس در خدمت marshrutkas رفتن به غرب، در حالی که وسایل نقلیه از رفتن به ترک شرق از  Navtlughi ایستگاه اتوبوس .

گرجستان سیستم قطارهای تا حدودی منظمی دارد ، با این وجود اکثر قطارها مربوط به زمان اتحاد جماهیر شوروی است و رسیدن به مقصد بیشتر از مارشروتکا یا اتوبوس طول می کشد . تنها قطار سریع متوسط ​​موجود در مسیر تفلیس – باتومی است.

اگر به روستاهای دور افتاده می روید ، حتما پول نقد با خود ببرید

وجه نقد و خودپرداز

دسترسی به دستگاههای خودپرداز آسان است و در شهرها و شهرهای کوچک قابل استفاده است. اکثر مکان ها پرداخت کارت ، از جمله فروشگاه های رفاه ، رستوران ها و داروخانه ها را قبول می کنند ، فقط چند مورد را ذکر کنید. اگر به کوه یا روستاهای دور افتاده می روید ، حتما پول نقد با خود ببرید.

هزینه های سفر

بسته به نحوه انتخاب خود برای سفر ، گرجستان می تواند گران باشد یا بسیار مقرون به صرفه. هتل های زنجیره ای بین المللی بسیاری برای کسانی که می خواهند کمی بیشتر هزینه کنند وجود دارد ، اما همچنین تعداد زیادی هتل بوتیک کوچک در تفلیس ، کوتایسی و باتومی وجود دارد. اجاره یک آپارتمان در مرکز شهر از Airbnb می تواند شبی حدود 27 پوند (35 دلار آمریکا) برای شما هزینه داشته باشد.

گرجستان رستوران های ستاره میشلن ندارد ، اما فرصت های زیادی برای صرف یک شام مجلل در تفلیس یا باتومی با چشم انداز چشمگیر و چشمگیر از هر دو شهر وجود دارد. یک وعده غذایی در رستوران های سطح بالاتر با یک بطری شراب محلی می تواند از 46 پوند (60 دلار آمریکا) شروع شود.

قیمت حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ از 0.11 پوند (0.14 دلار آمریکا) شروع می شود. بلیط مارشروتکا برای سفر به سراسر کشور از 0.84 پوند (1.10 دلار آمریکا) شروع می شود ، اما هزینه آن بسته به مقصد متفاوت است. گشت و گذار نیز دارای قیمت متوسطی است. هزینه بازدید از موزه ها از 1.40 تا 6 پوند (1.80 دلار تا 7.70 دلار) برای شما هزینه دارد. هزینه ورودی غارهای کارستی ، دره ها و ذخایر طبیعی از 5 پوند (6.40 دلار آمریکا) شروع می شود.

انواع مختلف خاچاپوری را می توان در سراسر جورجیا یافت

چه چیزی در گرجستان بخوریم

غذای گرجی ، غذای اصلی تلفیقی ، تحت تأثیر طعم دهنده های اروپا و آسیا است. آشپزخانه محلی به وفور از گوشت ، خمیر ، گردو و ادویه های مختلف برخوردار است. گیاهخواران مقدار زیادی وعده غذایی گیاهی نیز پیدا خواهند کرد.

خینکالی ، کوفته گوشت پخته ، یک غذای ملی گرجستان و یک غذای مورد علاقه برای مردم محلی و خارجی است و به دنبال آن خاچاپوری ، یک پنیر پنیر مانند پیتزا است که هر منطقه نسخه خاص خود را دارد. اطمینان حاصل کنید که تکه های مثتادی ، گوشت خوک کبابی یا گوشت گاو را به سیخ اضافه کنید. برای سبك كردن ناهار یا شام خود ، یك سالاد ساده گوجه فرنگی و خیار همراه با یك رب گردو و سبزیجات به نام پخالی سفارش دهید . اسفناج ، بادمجان ، برگ چغندر و کلم از رایج ترین سبزیجاتی هستند که در پخالی استفاده می شود .

کوهنوردان در منطقه Samegrelo-Zemo Svaneti ، غرب جورجیا

فرهنگ گرجی را بشناسید

هنگام مسافرت به یک کشور ، دانستن چند کلمه به زبان محلی همیشه مفید است. زبان گرجی فقط حدود 4 میلیون سخنران دارد و دانستن کلمات اساسی مانند gamarjoba (سلام) و madloba (متشکرم) باعث لبخند و قدردانی مردم محلی می شود.

جورجیا به عنوان یک کشور مهمان نواز شناخته شده است. مهمان گرجی ها “هدیه ای از طرف خدا” است ، بنابراین آنها صرف نظر از اینکه یک فرد محلی یا خارجی باشد ، علاقه خاصی را پرداخت می کنند. تعجب نکنید اگر ساعتی قبل غریبه ای که ملاقات کردید شما را به صرف شام با خانواده خود به خانه دعوت کند.

اگر برای اولین بار قصد سفر به این کشور به منظور تحصیل در گرجستان و یا به عنوان توریست دارید، در این مقاله قصد شده است توضیحات جامعی در مورد آن داشته باشیم.