دلایل اصلی برای تحصیل در جورجیا گرجستان

“در مقاصد کلاسیک تحصیل در خارج از کشور ، برنامه ها و مدارس زیادی برای انتخاب وجود دارد ، شما لیست ها و لیست بهترین کافه ها و کافه ها را از دانشجویان بازگشت داده اید ، و شاید شما قبلاً زبان یا تاریخ را از ابتدا مطالعه کرده اید این گزینه های معمول برای تحصیل در گرجستان بدون شک یک ترم عالی و پرتحرک را برای شما به ارمغان می آورد … اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که این مکان ها از قبل برای دانشجویان غربی بسیار آشنا هستند به طوری که تقریباً فقط یک قدم کودک به خارج از منطقه راحتی شما است اگر شما علاقه مند به کشف مکان جدیدی هستید ، در گفتن قصه هایی که بقیه افراد در خانه صد بار قبلاً شنیده اند ، در جاده هایی که کمتر پیموده اید و جاده هایی که هنوز نباید پیموده باشند ، علاقه مند هستند. … به تفلیس بروید ، به گرجستان بروید.اگر منحصر به فرد بودن و محدوده خارج از حد معمول برای 20 مورد کافی نیست تا شما را متقاعد کند ، در اینجا 10 دلیل اصلی برای تحصیل در خارج از کشور در جمهوری جورجیا آورده شده است.

 • کیفیت آموزشی : کیفیت آموزش در دانشگاه های گرجستان تقریباً معادل معیارهای ایالات متحده ، انگلستان ، کانادا یا سایر کشورهای اروپایی است. شما حتی آنچه در آمریکا در جورجیا دریافت می کنید بهتر می شوید! دانشگاه گرجستان (جورجیا) از کیفیت بالایی برخوردار است.این دانشگاه نزدیک به 12 متر مربع فضای آموزشی به ازای هر دانشجو و یک مدرس (مربی یا استاد) برای هر 10 نفر دانشجو داشته و دارای نرخ 90% اشتغال پس از فراغت از تحصیل می باشد که با توجه به اقتصاد غیر صنعتی گرجستان دستاورد فوق العاده ای محسوب می شود.
 • زبان : بسیار خوب ، بعید است که شما تاکنون در دانشگاه در رشته گرجی تحصیل کرده باشید ، جای نگرانی نیست ، بسیاری از گرجی ها ، به ویژه در شهرهایی که دانشجویان در آنها زندگی می کنند ، انگلیسی را روان صحبت می کنند به عنوان وسیله ای برای ارتباط با خارجی ها. برای پیدا کردن دوستان محلی هیچ مشکلی نخواهید داشت. آنها همچنین به زبان روسی صحبت می کنند ، بنابراین اگر می خواهید در حالی که آنجا هستید یک تلاش را انجام دهید ، فقط برای اینکه تمام قدرت را به شما تحمیل کند.
 • پیوستن به اتحادیه اروپا : با پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا باعث می شود تا شما زندگی در کشوری که از قوانین کلی این اتحادیه پیروی می کند را تجربه کنید و آمادگی لازم جهت زندگی در سایر کشور های این اتحادیه را نیز به دست آورید . تحصیل در دانشگاه های گرجستان راهگشای شما برای کاریابی و اخذ اقامت دائم این کشور نیز خواهد بود .
 •  تایید وزارت علوم  : مدارک تحصیلی دانشگاه گرجستان اخیرا در وزارت علوم ایران مورد تایید قرار گرفته است (بجز مقطع دکتری و گروه پزشکی) ولی به هرحال مهمترین مزیت دانشگاه های گرجستان مدرک تحصیلی مورد تایید دانشگاههای تراز اول اروپایی می باشد (قابل ارزیابی می یاشد یعنی متقاضی میتوانند جهت برای شرکت در کلاسهای پیش نیاز یا آزمونهای نظام پزشکی دنیا اقدام  کند) . اخذ گواهینامه استاندارد کیفی انگلستان،اسکاندیناوی و آلمان، و ایالات متحده و سیستم یکپارچه مبتنی بر فناوری اطلاعات و سختگیری در منابع و مقالات علمی از جمله موارد ضمانت این کیفیت می باشند. یادآوری میشود که اگر مقطع بعدی (مثلا تخصص برای پزشکی یا دندانپزشکی) را در کشورها و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران بخوانید، مدارک تحصیلی شما در ایران نیز قابل ارزیابی خواهد بود.
 • سیستم آموزشی یکپارچه :تحصیل در گرجستان یکی از انتخابهای متقاضیان تحصیل در دانشگاههای معتبر خارجی می باشد.گرجستان از کشورهای متقاضی پیوستن به اتحادیه اروپای بوده و به سیستم بکپارچه آموزشی در اروپا ملحق شده است.دانشجویانی که دردانشگاه های گرجستان تحصیل می کنند می توانند به آسانی ویزای شینگن دریافت نمایند.
 • هزینه های مناسب : نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی کمتر است و شما در مقایسه با کشور هایی مانند فرانسه ، آلمان و یا انگلستان متحمل هزینه زندگی و تحصیل بالا نخواهید شد . هزینه تحصیل پایین یکی از مزایای تحصیل در گرجستانمی باشد. واحد پول کشور گرجستان لاری می باشد .دانشگاه های گرجستان از جمله کم هزینه ترین دانشگاه های اروپا به شمار می روند که امکاناتی برابر با دانشگاه های برجسته دنیا به متقاضیان ارائه می دهند گرجستان در مناطق شهری خود رفاه شهروندی خوبی را برای تمام اقشار جامعه فراهم نموده است و هنگامی که شما با ویزای تحصیلی گرجستان اجازه اقامت داشته باشید می توانید از این خدمات و رفاه اجتماعی بهره مند شوید .
 • مهمان نوازی گرجی ها: مهمان نوازی در فرهنگ گرجستان بسیار مهم است و به همین دلیل مشهور هستند. گرجی ها اساساً موجودات باشکوهی هستند که مسافران و دوستان جدید را به خانه های خود دعوت می کنند ، به آنها غذا می دهند ، و برای آنها موسیقی چند صدایی و محلی قشنگ گرجی می خوانند. من به معنای واقعی کلمه هرگز یک گرجی را ملاقات نکرده ام که چندین بار برای من آواز نخوانده باشد. اگر ملت های دیگر این رفتار را نسبت به خارجی ها داشته باشند ، ما صلح جهانی خواهیم داشت. مهمان نوازی در انتخاب محل تحصیل در خارج از کشور یک عنصر مهم است ، شما از خانه دور هستید بنابراین یک خانواده میزبان یا فقط افراد محلی که در خارج از خانه دانشجویی ملاقات می کنید ، باعث می شود از شما استقبال گرم شود مهم است.
 • تاریخچه : کشور گرجستان سابقه فرهنگی و تمدنی نزذیک به 2500 سال داشته و تا سال 1990 یکی از جمهوری های اتحادیه جماهیر شوروی شناخته می شد و از آن سال به بعد به استقلال رسید. تاریخچه گرجستان از ایستگاه مهم در مسیرهای تجاری باستانی بین اروپا ، آسیا و خاورمیانه ، تا اتحاد جماهیر شوروی ، تاریخی نیست که بیشتر دانش آموزان غربی در مدرسه بدون اینکه در آن رشته خاصی تحصیل کنند ، از آن یاد می گیرند. تاریخ جورجیا داستانی طولانی ، مهیج ، متنوع است که ارزش شنیدن آن را دارد .
 • آب و هوا و مناظر دیدنی : در حالی که دانش آموزان به احتمال زیاد تحصیل در یک شهر را انتخاب می کنند ، به عنوان مثال پایتخت تفلیس ، بقیه کشور برای سفرهای روزانه یا آخر هفته با گزینه های مختلف از یک شهر جذاب در دریای سیاه یا یک روز پیاده روی در کوه های بکر قابل دسترسی است از کازبگی. چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد.
 • ایمنی : به غیر از عادت های عادی عمومی ایمنی که هنگام مسافرت یا زندگی در شهرها انجام می شود ، ثابت شده است که جورجیا مکانی راحت و پذیرای مسافران است که مسافران می توانند در زندگی خود به راحتی زندگی کنند. توجه: این پست شامل مناطق جداشده نیست
 •  همجوشی فرهنگی : با توجه به واقع شدن در تقاطع اروپای شرقی ، آسیای غربی و خاورمیانه ، و همچنین گذشته از سازگاری با فرهنگ های مختلف تسخیر کننده در طول جنگ ها ، غذا ، فرهنگ ، معماری و هنر گرجستان تقریباً از هر جهت تأثیر می گذارد .

همچنین بخوانید: دانشگاه ملی گرجستان