تحصیل در مدارس گرجستان

کشور گرجستان از جمله کشورهایی است که امروزه مهاجرین بسیاری از اقصی نقاط کشور خصوصا ایران دارد. تحصیل مدارس یکی از حساس ترین پایه های درسی است که بر روی آینده کودکان بسیار تاثیرگذار است. این دوره تحصیلی با اقامت گرجستان همراه بوده و می تواند سرنوشت ساز شود. تحصیل در مدارس گرجستان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شود که هر کدام هزینه های جداگانه ای نیاز دارند.

مدارس بین المللی گرجستان

مدرسه بین المللی buckswood

مدرسه بین المللی buckswood مدرسه ای خصوصی در گرجستان است که کلاس های اول تا دوازدهم را به محصلین ارائه می کند. همچنین برای سنین 4 تا 5 ساله دروس پیش دبستانی را نیز ارائه می نماید. کیفیت آموزشی در این مدارس بسیار بالا بوده و فارغ التحصیلین می توانند به مدارج بالا دست پیدا نمایند.

مدرسه بین المللی تفلیس

از دیگر مدارس معتبر و باکیفیت کشور گرجستان می توان به مدرسه بین المللی تفلیس اشاره کرد. این مدرسه همان طور که از نامش پیداست در پایتخت گرجستان تفلیس قرار دارد و برای سنین 3 تا 18 سال خدمات ارائه می کند. دروس این مدرسه به زبان انگلیسی و گرجی تدریس می شود.

مدرسه بین المللی QSI

مدرسه بین المللی QSI مدرسه ای خصوصی در گرجستان است. این مدرسه دروس خود را تا کلاس چهارم به دانش آموزان ارائه می کند. زبان تحصیلی در این مدارس انگلیسی، گرجی، روسی و فرانسه می باشد که هر کدام دارای اساتیدی بسیار مجرب است. زمان ثبت نام در این مدرسه خصوصی در سایت آن اعلام می شود.

مدرسه بین المللی نیو اسکول

کیفیت آموزشی بالا، اساتید حرفه ای و برجسته و هزینه تحصیل پایین از جمله ویژگی های برجسته مدرسه نیو اسکول گرجستان است که سالانه مهاجرین بسیاری برای تحصیل در این مدارس مدارک خود را ارسال می کنند. این مدرسه دروس ابتدایی تا دیپلم را به دانش آموزان ارائه می کند. این مدرسه دروس خود را به زبان گرجی و انگلیسی برگزار کرده و از بهترین اساتید کمک می گیرد.

شهریه مدارس گرجستان

همان طور که می دانید مدارس گرجستان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شود. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی گرجستان بالا بوده و تمامی هزینه ها بر عهده دانش آموزان می باشد. ولی مدارس دولتی گرجستان تحت حمایت دولت این کشور بوده و بخش عمده ای از هزینه های تحصیل در این مدارس توسط دولت پرداخت می گردد. شهریه این مدارس به صورت متوسط حدود 3 تا 5 هزار دلار بوده که در همان ابتدای ثبت نام باید پرداخت شود.

بورسیه تحصیلی مدارس گرجستان

یکی از مواردی که باعث جلوگیری از پیشرفت تحصیلی و انصراف برخی از افراد می شود، هزینه های بالای تحصیل‌در‌مدار‌س گرجستان می باشد. دولت گرجستان برای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان بورسیه هایی را در اختیار آن ها قرار داده تا هیچ دانش آموزی به دلیل عدم بودجه از تحصیل باز نماند. افرادی که قصد تحصیل‌در‌مدارس‌گرجستان را داشته ولی هزینه پرداخت شهریه را ندارند باید از طریق وزارت آموزش و پرورش درخواست بورسیه خود را ارئه نمایند. تاکنون تعداد بسیاری دانش آموز از طریق بورسیه های تحصیلی امکان تحصیل در این کشور را پیدا کرده اند.

ویزای تحصیلی گرجستان

بورسیه های تحصیلی روشی برای اقامت و تحصیل در کشور گرجستان می باشد. دانش آموزانی که درخواست پذیرش خود را به مدارس گرجستان ارائه می کنند، در صورت پذیرفته شدن می توانند به سفارت گرجستان مراجعه کرده و فرم درخواست ویزای تحصیلی را پر کنند. این ویزا به دانش آموزان پذیرفته شده در گرجستان تعلق خواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس گرجستان

تحصیل در گرجستان و مدارس آن نیاز به ارائه مدارک مختلفی دارد که این مدارک باید در قالب استانداردهای این کشور قرار گیرد. از جمله مهم ترین مدارک تحصیلی مدارس گرجستان عبارت است از:

 • کپی و اصل گذرنامه
 • ارائه نامه پذیرش مدرسه
 • اثبات تمکن مالی به مدت 6 ماه
 • ارائه فیش پرداخت شهریه
 • در صورت وجود اثبات مدارک تحصیلی قبلی

ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس گرجستان

یکی از شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های گرجستان ارائه مدرک 12 ساله دیپلم می باشد. دانش آموزانی که در مدارس گرجستان تحصیل کرده اند برای ورود به دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. همچنین امتیاز پذیرش دانشگاه برای افرادی که در مدارس گرجستان تحصیل کرده اند نیز بیشتر خواهد بود.

اعتبار مدرک مدارس گرجستان

تمامی دانش آموزانی که دروس دوره های متوسطه مدارس گرجستان را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، با در دست داشتن مدرک دیپلم خود می توانند به راحتی به دانشگاه های گرجستان راه پیدا کنند. مدارک ارائه شده از مدارس گرجستان نه تنها در کشور گرجستان، بلکه در تمامی جهان دارای اعتبار است.

مزایای تحصیل در مدارس گرجستان

تحصیل‌در‌مد‌ارس گرجستان مزایای بسیاری دارد که از جمله این مزایا به شرح ذیل می باشد:

 • کیفیت آموزشی مدارس گرجستان بسیار بالا بوده و بر اساس تمامی استانداردهای بین المللی اروپا می باشد.
 • در این مدارس دروس ارائه شده به چند زبان تدریس می شود.
 • شهریه های مدارس دولتی کشور گرجستان بسیار پایین و مناسب می باشد.
 • مدارس گرجستان از سالانه دانش آموزان بسیاری را از اقصی نقاط جهان پذیرش می کند.
 • امنیت کشور گرجستان بسیار بالا بوده و دانش آموزان با اطمینان خاطر در این مدارس می توانند به تحصیل بپردازند.
 • مدارک اخذ شده در مدارس گرجستان در تمامی کشورهای اروپایی قابل قبول است.

مدارس شبانه روزی گرجستان

تحصیل در مدارس شبانه روزی گرجستان برای سنین 6 الی 14 سال رایگان بوده و افراد در این بازه سنی به راحتی می توانند در مدارس شبانه روزی گرجستان به تحصیل بپردازند. تحصیل در این مدارس اغلب به زبان گرجی و یا انگلیسی ارائه می شود و دانش آموزان در روز ثبت نام باید مدرک زبان خود را به واحد آموزش تحویل دهند. کیفیت آموزشی مدارس گرجستان بسیار بالا بوده و مدارک ارائه شده در این مدارس از اعتبار بسیاری برخوردار می باشد.

زبان تدریس در مدارس گرجستان

آموزش دوره های ابتدایی تا متوسطه مدارس گرجستان به زبان های مختلفی ارائه می شود ولی به طور کلی می توان گفت که اصلی ترین زبان تحصیل در مدارس گرجستان انگلیسی و گرجی می باشد. دانش آموزان در روز ثبت نام باید علاوه بر مدارک تحصیلی، مدارک زبان را نیز به مدرسه مورد نظر ارائه کند.

سن مناسب برای دوره های دبیرستان گرجستان چقدر است؟

سن معمول برای تحصیل در مدارس دبیرستان گرجستان معمولا از 15 سال شروع شده و تا 18 سال به پایان می رسد. ولی افرادی که دارای شرایط خاص هستند می توانند با سنین بالاتر نیز این دوره ها را پشت سر بگذرانند.

بهترین دبیرستان های بین المللی گرجستان کدامند؟

کشور گرجستان دارای دبیرستان های رجسته ای هستند که از جمله مهم ترین و بهترین آن ها عبارت است از: دبیرستان Northview، دبیرستان کلمبوس، دبیرستان دیویدسون مگنت و دبیرستان دکالب.