حمل و نقل عمومی در گرجستان

حمل و نقل عمومی

گرجستان طیف گسترده ای از سیستم های حمل و نقل عمومی را در اختیار دارد. می توانید اتوبوس ، راه آهن ، مینی بوس و مترو پیدا کنید. با این حال ، پیمایش در اینجا ممکن است کمی چالش برانگیز باشد. عناوین و ترجمه های انگلیسی در وسایل مختلف حمل و نقل وجود دارد که دانستن اینکه کجا می روند کمی راحت تر است ، اما برخی از آنها فقط متن گرجی دارند. بنابراین ، دلسرد نشوید. این راهنما تمام اطلاعاتی را که باید در مورد حمل و نقل و حمل و نقل در جورجیا بدانید به شما ارائه می دهد.

حمل و نقل عمومی در گرجستانحمل و نقل عمومی در تفلیس

تفلیس ، پایتخت گرجستان ، دارای مجموعه وسیعی از حمل و نقل عمومی ، از جمله مینی بوس ، سیستم مترو و اتوبوس های معمولی است. در اینجا یک شبکه مترو وجود دارد که بیشتر مناطق عمده اطراف شهر تفلیس را به هم متصل می کند و در دو مسیر فعالیت می کند و در ایستگاه راه آهن مرکزی متصل می شود. قطارها تقریباً حرکت می کنند. هر 5 دقیقه و امکان سفر سریع در شهر را فراهم کنید. پیشرفت هایی انجام شده است و علائم مترو اکنون به دو حرف حروف لاتین و گرجی است. اعلامیه های داخل قطارهای مترو اکنون به دو زبان گرجی و انگلیسی انجام می شود. شما باید بدانید که در آخرین ایستگاه مسیر کدام مسیر را طی می کنید.

روش های حمل و نقل زیر نیز وجود دارد:

  • یک تله کابین تا پارک Mtatsminda – با تجهیزات قابل اعتماد غربی کاملاً نوسازی شده است. Ride به کارت هوشمند جداگانه ای که از دفتر فروش بلیط خریداری شده است نیاز دارد – حدوداً 2 لاری مجرد. ایستگاه میانی مسیری شگفت انگیز به کلیسای MamaDavit دارد و سپس مسیری از آنجا به پایین وجود دارد.
  • یک تله کابین از پارک ریک تا قلعه. باز هم این با استفاده از فناوری غربی کاملاً جدید است. می توانید از کارت هوشمند TTC در این مورد استفاده کنید – سواری ها از هر جهت 2 لاری هستند. دوباره مسیری از قلعه ، کلیسای قدیمی به حمامهای پایین قرار دارد.
  • یک تله کابین از پارک ویکه تا دریاچه لاک پشت. متاسفانه این سواری باشکوه بسته و از کار افتاده است. تله کابین های قدیمی در حال نوسان هستند. شما باید وسیله دیگری برای حمل و نقل transportation in georgia به دریاچه لاک پشت تهیه کنید. از آگوست 2016 ، این مسیر تله کابین در حال بازسازی است که انتظار می رود خیلی زود افتتاح شود.

مترو

خط مترو در اینجا بسیار ساده است و فقط دو خط تقریباً کل شهر را پوشش می دهد. این یکی از آسان ترین سیستم های حمل و نقل عمومی برای استفاده است. نام ایستگاه ها به دو زبان گرجی و انگلیسی نوشته شده اند و هر ایستگاه به شما اطلاع می دهد که چه موقع باید یک خط را تغییر دهید تا به قسمت دیگری از شهر بروید. بلیط های سواری مترو 0.5 لاری کرایه ثابت هستند و شما باید کارت هوشمند داشته باشید. اینها در ایستگاه های مترو با قیمت 2 لاری خریداری می شوند و می توانند با پول اضافه شوند. کارتهای هوشمند در اتوبوسها ، مارشروتکا و تله کابین نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

نکته محلی: برای استفاده از مترو در اینجا ، باید کارت MetroMoney را بخرید که هزینه آن 2 لری (کمتر از یک دلار یا پوند انگلیس) است و هر مبلغی که می خواهید به آن اضافه کنید. 90 دقیقه سواری فقط 0.50 GEL هزینه دارد.

اتوبوس

سیستم اتوبوسرانی در تفلیس از مترو گسترده تر است ، بنابراین شما می توانید با اتوبوس تقریباً به همه جا بروید ، حتی به حومه شهر. اتوبوس ها در ایستگاه های اتوبوس متوقف می شوند ، جایی که می توانید جدول زمانی الکترونیکی را پیدا کنید که اولین و آخرین ایستگاه اتوبوس را نشان می دهد و چند دقیقه دیگر باید منتظر بمانید تا اتوبوس بعدی برسد. متأسفانه ، بقیه ایستگاه ها به انگلیسی نوشته نشده اند ، بنابراین باید س aroundال کنید که شماره اتوبوس به کدام ایستگاه می رود.

اقامت و تجربه کتاب ،
توسط متخصصان سفر ما انتخاب شده است.

برای خرید بلیط اتوبوس دو روش وجود دارد: کارت MetroMoney برای آن اتوبوس ها مفید است. با این حال ، اگر آن را ندارید یا فراموش کرده اید که آن را اضافه کنید ، هنوز می توانید از طریق ماشین بلیط را در اتوبوس خریداری کنید. هزینه بلیط 90 دقیقه ای 50 تتری است. با این حال ، شما باید سکه داشته باشید ، یا 50 تتری ، یا ترکیبی از 20 و 10. برای پیچیدگی بیشتر ، دستگاه 5 تتری مصرف نمی کند. همچنین اگر 1 یا 2 لاری بگذارید ، به شما تغییری نمی دهد.

نکته محلی: یک وب سایت و یک برنامه تلفن همراه وجود دارد که می توانید برای برنامه ریزی سفر و نگاهی به برنامه و مسیر اتوبوس از آن استفاده کنید.

مینی بوس

مینی بوس ها در گرجستان به نام marshrutkas . آنها وسیله نقلیه راحت تری هستند که به شما امکان می دهد در همه جا متوقف شوید ، به جز خیابان های مرکزی مانند روستاولی ، چاوچاوادزه ، کوستاوا استیت و خیابان ملیکیشویلی. در این جاده ها آنها مانند اتوبوس عمل می کنند و فقط در ایستگاه های اتوبوس متوقف می شوند. در غیر این صورت ، هر کجا بخواهید می توانند متوقف شوند.

برای سوار شدن به مارشروکا ، باید انگار در حال توقف تاکسی هستید ، دست خود را تکان دهید . قیمت یک سواری 80 تتری است. با این وجود می توانید از طریق MetroMoney نیز پرداخت کنید. در این صورت ، هر دومین سواری در مارشروتا 65 تتری هزینه دارد.

نکته محلیمارشروتکا جدول زمانی و برنامه مشخصی ندارد. بعضی از آنها هر 10-15 دقیقه می دوند. باید بدانید کدام شماره را باید بگیرید ، زیرا تخته مقصدی که روی شیشه عقب خود دارند فقط به زبان گرجی نوشته شده است.

تاکسی

تاکسی یکی از بهترین راه های رفت و آمد در شهر باریک است ، زیرا تقریباً در همه جا یافت می شود. کرایه ها بسیار مقرون به صرفه هستند و هزینه آنها هرگز نباید بیش از چند لاری باشد. به طور کلی ، تاکسی ها در خارج از مکان های عمومی مهم مانند فرودگاه ها ، ایستگاه های قطار ، ایستگاه های اتوبوس و هتل های بزرگ منتظر خواهند بود. اگر در خارج از این مناطق هستید ، بهترین راه برای تهیه تاکسی درخواست کمک از هتل ها یا رستوران ها در تنظیم سواری است.تاکسی های اینجا بسیار ارزان هستند. هر دومین اتومبیل در خیابان یک تابلوی تاکسی دارد. می توانید با تکان دادن دست در خیابان یا استفاده از یک برنامه تلفن همراه مانند Yantex Taxi یا Taxify آنها را استخدام کنید.

نکته محلی: هر زمان که تاکسی را در خیابان متوقف می کنید ، فراموش نکنید که از قبل درباره قیمت مذاکره کنید.

قطارها در گرجستاناگر عاشق سفر با قطار در یک کشور خارجی هستید ، می توانید با یکی از آنها اینجا سوار شوید. این راه آهن شهرهای اصلی کشور را به هم متصل می کند و در طول مسیر در شهرهای کوچک متوقف می شود. می توانید با قطار بین تفلیس و باتومی  ،به کوتائیسی ، به زوگدیدی ، اوزورگتی ، برجومی ، تسکالتوبو و سامتردیا سفر کنید تا فقط چند مورد را نام ببرید و بالعکس. آنها هر روز دو بار می دوند. حتی می توانید از اینجا به ایروان ، ارمنستان یا باکو ، آذربایجان سفر کنید.

نکته محلی: می توانید بلیط های داخلی را بصورت آنلاین خریداری کنید اما برای خرید بلیط ارمنستان یا جمهوری آذربایجان باید به مرکز تفلیس ، ایستگاه اصلی قطار بروید.

اتوبوس در گرجستان

اتوبوس هایی وجود دارند که در داخل کشور فعالیت می کنند و شهرهای اصلی گرجستان را پوشش می دهند. با این حال ، مردم محلی به ندرت از آنها استفاده می کنند ، زیرا آنها رانندگی ، قطار یا مارشروتکا را ترجیح می دهند . چندین ایستگاه اتوبوس بسته به منطقه ای که می خواهید بروید وجود دارد. هر اتوبوس در قسمت غربی کشور از ایستگاه اتوبوس Didube حرکت می کند ، در حالی که دیگران در سمت شرقی از ایستگاه اتوبوس Navtlughi حرکت می کنند .

نکته محلی: شرکت مترو جورجیا دارای اتوبوس های راحت تر و همچنین خدمات عالی است.

مارشروتكاس در جورجیا

هنگام سفر به سراسر کشور ، مارشروتکا مطلوب ترین وسیله حمل و نقل برای بسیاری از افراد محلی است. سرعت آنها نسبت به اتوبوس ها بیشتر و بیشتر است. علاوه بر این ، آنها به بیشتر مناطق دور افتاده می روند که ممکن است اتوبوس ها نتوانند به راحتی حرکت کنند. مشابه به اتوبوس های داخلی marshrutkas از Didube ایستگاه اتوبوس و ایستگاه اتوبوس Navtlughi است.

نوک محلی: آگاه باشید، برخی از marshrutka بازدید کنندگان راحت با صندلی های بسته بندی شده و فضای کمتری پا است.

پروازهای داخلی

از آنجا که گرجستان یک کشور کوچک است ، شرکت های هواپیمایی زیادی نیستند که به سایر نقاط کشور پرواز کنند. Vanilla Sky وجود دارد که با تفلیس-باتومی-تفلیس ، کوتایسی-مستیا-کوتایسی ، مستیا-ناتختاری-مستیا یا ناتختاری-آمبرولاوری-ناتختاری فعالیت می کند. علاوه بر این ، جورجیا ایرویز از تفلیس-باتومی-تفلیس فعالیت می کند.

نکته محلی: وب سایت های آنها اطلاعات درستی در مورد پروازها ارائه نمی دهند ، بنابراین بهتر است با آنها تماس بگیرید یا در صفحات فیس بوک خود به آنها پیام دهید.

حمل و نقل عمومی گرجستان یکی از سوالاتی است که بسیاری از متقاضیان تحصیل در گرجستان آن را می پرسند. در این مطلب سعی شده به طور جامع آن را بررسی کنیم.