ساعات کاری : 9:00 - 18:00

موسسه روابط عمومی زوراب ژوانیا

موسسه روابط عمومی زوراب ژوانیا گرجستان (GIPA) در شهر تفلیس در سال 1994 تأسیس شد و از آن زمان به عنوان یکی از نخستین پروژه های نوآورانه غربی با یک برنامه کارشناسی ارشد در مدیریت دولتی آغاز شد . این رویداد قبل از توافق آژانس اطلاعات ایالات متحده (بعداً دفتر امور آموزشی و فرهنگی در وزارت امور خارجه ایالات متحده) ، دولت گرجستان و آکادمی ملی مدیریت عمومی ایالات متحده (NAPA) در مورد اجرای یک پروژه مشترک در گرجستان تحت عنوان انستیتوی روابط عمومی گرجستان بود .

موسسه روابط عمومی زوراب ژوانیا

معرفی موسسه روابط عمومی زوراب ژوانیا

موسسه روابط عمومی زوراب ژوانیا

انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیاگرجستان (GIPA) در شهر تفلیس در سال 1994 تأسیس شد و از آن زمان به عنوان یکی از نخستین پروژه های نوآورانه غربی با یک برنامه کارشناسی ارشد در مدیریت دولتی آغاز شد . این رویداد قبل از توافق آژانس اطلاعات ایالات متحده (بعداً دفتر امور آموزشی و فرهنگی در وزارت امور خارجه ایالات متحده) ، دولت گرجستان و آکادمی ملی مدیریت عمومی ایالات متحده (NAPA) در مورد اجرای یک پروژه مشترک در گرجستان تحت عنوان انستیتوی روابط عمومی گرجستان بود .

انستیتو روابط عمومی زوراب ژوانیا گرجستان

انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیاگرجستان (GIPA) در شهر تفلیس در سال 1994 تأسیس شد و از آن زمان به عنوان یکی از نخستین پروژه های نوآورانه غربی با یک برنامه کارشناسی ارشد در مدیریت دولتی آغاز شد . این رویداد قبل از توافق آژانس اطلاعات ایالات متحده (بعداً دفتر امور آموزشی و فرهنگی در وزارت امور خارجه ایالات متحده) ، دولت گرجستان و آکادمی ملی مدیریت عمومی ایالات متحده (NAPA) در مورد اجرای یک پروژه مشترک در گرجستان تحت عنوان انستیتوی روابط عمومی گرجستان بود .

از زمان تأسیس انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیاگرجستان (GIPA) ، هدف اصلی آن حمایت از توسعه زمینه جدید مدیریت عمومی و سیاست گذاری در گرجستان ، از طریق آموزش کادر خدمات عمومی است .برای مرحله اول ، هدف اصلی پروژه ، اعطای سالانه 30 مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی دانشجویان بود . بودجه این پروژه توسط آژانس اطلاعات ایالات متحده ، دولت گرجستان و بنیاد اوراسیا در واشنگتن دی سی تأمین شده است .

در سال 2000 ، پس از هفت سال همکاری ، با توصیه و پشتیبانی آکادمی ملی مدیریت عمومی ایالات متحده ، انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیاگرجستان مذاکره را با انجمن ملی مدارس مدیریت دولتی (NASPAA) آغاز کرد ، که به عنوان پایه ای برای یک همکاری موفق طولانی مدت در آینده است .

در مرحله اول ، پرسنل دانشگاهی با اساتید دانشگاههای برتر آمریکا کار می کردند. در چارچوب همکاری NAPA (آکادمی ملی مدیریت عمومی ایالات متحده) ، آنها برنامه کارشناسی ارشد را رهبری کردند و کتابهای درسی ، آموزشها و کارگاههای آموزشی را برای اساتید گرجی ارائه دادند تا با مشارکت در مدیریت برنامه ، دانش و تجربه خود را به اشتراک بگذارند . به تدریج ، پرسنل دانشگاهی آمریكا با اساتید گرجی گرجستان ، كه مجهز به دانش غربی و روشها و مهارتهای نوین تدریس بودند ، جایگزین شدند .

از آن زمان ، این دانشگاه از طریق برنامه های آموزش تعاملی ، آموزش ها و مشاوره ها ، نقش مهمی در توسعه حوزه مدیریت عمومی در سطح ملی و منطقه ایی داشته است . بدین ترتیب ، با کمک به توسعه رسانه های مستقل و پایدار در گرجستان ، انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیاگرجستان همچنان مدیران موفقی را در زمینه های مختلف از جمله: بخش عمومی ، تجارت ، حقوق ، جامعه مدنی و … به جامعه معرفی می کند .

امروزه انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیاگرجستان به عنوان یکی از مهمترین مؤسسات در زمینه گسترش آموزش ، دانش و تجربه در گرجستان به حساب می رود . این دانشگاه حدود 3000 دانشجو است که 90٪ آنها با موفقیت در بخش های دولتی و تجاری ، همچنین در بخش های خصوصی ، غیر دولتی و بین المللی استخدام می شوند .

انستیتو روابط عمومی گرجستان بهترین مثال برای این ایده است که چگونه یک سازمان کوچک با کمک های بین المللی می تواند به یک نهاد پایدار و موفق تبدیل شود ، که از اعتبار بالایی در سطح ملی و بین المللی برخوردار است . جدا از برنامه های کارشناسی ارشد و دوره های آموزشی معتبر ، انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیاگرجستان (GIPA) با موفقیت انواع مختلفی از پروژه های تحقیقاتی و آموزشی را پیاده سازی می کند و اولین رادیو به زبان انگلیسی و دانشجویی را مدیریت می کند .

 

روابط خارجی انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیا گرجستان :

در حال حاضر GIPA مدارک لیسانس ، کارشناسی ارشد ، برنامه های آموزش حرفه ای ، دوره های آموزشی ، مشاوره و برنامه دکترا را در علوم اجتماعی روابط عمومی ارائه می دهد. برنامه های درسی دانشگاه ها بر اساس ارزش های دموکراسی و آزادی بیان تدوین می شود. این موسسه دانش تئوری را به همراه مهارت های عملی از طریق ادغام اصول تحقیق و اصول آموزش تعاملی به دانشجویان ارائه می کند . همچنین این دانشگاه همکاری موفقیت آمیز خود را با دانشگاه های آمریکایی و اروپایی ادامه می دهد .

تعدادی از دانشگاه های همکار انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیا گرجستان به شرح زیر است :

دانشگاه تروی (ایالات متحده آمریکا ، آلاباما)

همکاری با دانشگاه تروی شامل تبادل کارمندان اداری و دانشجویان است .برنامه های دیگر عبارتند از تدوین برنامه های علمی مشترک ، انجام تحقیقات مشترک در زمینه علوم اجتماعی و مدیریت عمومی

دانشگاه ایالتی میشیگان (ایالات متحده، میشیگان)

در چارچوب همکاری با دانشگاه میشیگان، دانشجویان تحصیل در گرجستان این فرصت را دارند تحقیقات مشترک ، سازماندهی مدارس تابستانی ، تبادل پرسنل دانشگاهی انجام شود. علاوه بر این ، GIPA فرصت دارد یک دانش آموز از دانشکده حقوق و سیاست را برای یک ترم به کالج حقوق دانشگاه میشیگان بفرستد .

دانشگاه هاگا – هلیا (فنلاند ، هلسینکی)

همکاری با دانشگاه هاگا هلیا تحت برنامه اراسموس پلاس در حال اجراست و تبادل دانشجویان ، کارمندان دانشگاهی و اداری را در بر می گیرد.

دانشگاه سالزبورگ (اتریش ، سالزبورگ)

همکاری با دانشگاه سالزبورگ تحت برنامه اراسموس در حال پیاده سازی است و مبادله دانشگاهی ، پرسنلی اداری و دانشجویان را تحت پوشش قرار می دهد .

 

دانشگاه جورج میسون (ایالات متحده ، ویرجینیا)

همکاری با دانشگاه جورج میسون شامل توسعه و عملکرد برنامه های معتبر ، تبادل کارمندان دانشگاهی و اداری ، انجام تحقیقات مشترک ، برنامه ریزی و عملکرد مدارس تابستانی ، انجام انواع مختلف آموزش است.

 

دانشگاه وایومینگ (ایالات متحده ، وایومینگ)

همکاری با دانشگاه وایومینگ در راستای تبادل پرسنل اداری و دانشگاهی و همچنین کارآموزی دانشجویان انجام می شود.

 

دانشگاه ایالتی جوریجا (ایالات متحده ، جورجیا)

توافق نامه همکاری بین دانشگاه ایالتی جورجیا و GIPA در اکتبر سال 2017 امضا شد. هم اکنون طرفین در حال مذاکره در مورد توافق مبادله دانشجویان هستند.

 

کالج دانشگاه AP آنتورپ (بلژیک ، آنتورپ)

همکاری با کالج Antwerp ، تحت برنامه اراسموس پلاس ، تبادل دانشجویان ، کارمندان دانشگاهی و اداری را شامل می شود .

 

دانشکده مدیریت ماستریخت (هلند ، ماستریخت)

برنامه تبادل دانشجویان با همکاری دانشکده مدیریت ماستریخت برای دانشجویان برنامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی اجرا می شود.

 

دانشگاه هامبورگ (آلمان ، هامبورگ)

توافق نامه مبادله دانشجویان و تفاهم نامه همکاری در دسامبر 2017 با دانشگاه هامبورگ به امضا رسید . در چهارچوب این همکاری ، به GIPA این فرصت داده می شود تا دانشجویانی را با بورس تحصیلی کامل به دانشگاه هامبورگ بفرستد.

 

دانشگاه لایب نیتز هانوفر (آلمان، هانوفر)

تفاهم نامه همکاری دانشگاهی با دانشگاه لایب نیتز در نوامبر سال 2017 امضا شد . این تفاهم نامه همکاری در راستای تبادل پرسنل اداری و دانشگاهی ، انجام تحقیقات مشترک ، عملکرد مدارس تابستانی و برگزاری انواع آموزش ها را شامل می گردد .

 

دانشکده مدیریت لوییجی بوکونی (ایتالیا ، میلان)

در فوریه 2017 ، تفاهم نامه همکاری بین انستیتو روابط عمومی زوراب ژوانیا و دانشکده مدیریت بوکونی (SDA Bocconi) امضا شد دانشجویان GIPA می توانند به مدت یک سال در دانشگاه بوکونی تحصیل کنند و از دو دانشگاه به آنها مدرک کارشناسی ارشد اعطا می شود.

دانشگاه کالیاری (ایتالیا ، کالیاری)

تفاهم نامه همکاری و تبادل دانش آموزان در سپتامبر 2017 با این دانشگاه امضا شد. این همکاری فرصتی را برای اعزام چهار دانشجو به ایتالیا برای یک ترم با بورس تحصیلی کامل دارد .

دانشگاه پروجیا (ایتالیا ، پروجیا)

توافق نامه مبادله دانشجویان با دانشگاه پروجیا در ایتالیا در ژوئن سال 2018 امضا شد. این همکاری فرصتی را برای اعزام چهار دانشجو به مدت یک سال با بورس تحصیلی کامل در دانشگاه پروجیا می دهد.

 

دانشگاه اقتصاد در براتیسلاوا (اسلواکی ، براتیسلاوا)

همکاری با دانشگاه اقتصاد براتیسلاوا تحت برنامه Erasmus + در حال اجراست و شامل تبادل دانشجویان ، کارمندان اداری و دانشگاهی نیز می شود. تفاهم نامه همکاری در مارس 2017 به امضا رسید. این همکاری فرصتی را برای ارسال دو دانشجو به مدت یک سال با بورس تحصیلی کامل به براتیسلاوا را فراهم می کند.

دانشگاه سانتیاگو د کمپوستلا (اسپانیا ، سانتیاگو د کمپوستلا)

تفاهم نامه و توافق نامه مبادله دانشجویی با دانشگاه سانتیاگو د کامپوستلا در ژانویه سال 2018 امضا شد. در این همکاری انستیتو روابط عمومی زوراب ژوانیا این فرصت را دارد که با بورسیه کامل ، دو دانشجو را برای یک ترم به اسپانیا بفرستد.

کتابخانه موسسه زوراب ژوانیا گرجستان :

منابع چاپی و الکترونیکی ، ذخیره شده در كتابخانه های دانشگاه ، با توجه به نیاز برنامه های آموزشی ، برای دانشجویان ، پرسنل دانشگاهی و اساتید دعوت شده قابل دسترسی است. در سالن های مطالعه ، دانشجویان می توانند از wi-fi و منابع الکترونیکی بین المللی مانند مجلات کمبریج آنلاین و مجله پزشکی جدید انگلستان استفاده کنند . نرم افزار كتابخانه دانشگاهي ، كاتالوگ الكترونيكي فقط براي دانشجويان دانشگاه و كارمندان قابل دسترس است .

رشته های ارائه شده در انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیا گرجستان (GIPA) :

1 . برنامه های مقطع کارشناسی در انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیاگرجستان (GIPA) :

حقوق ، روابط بین المللی ، صدا و تصویر و هنر رسانه ای ، رسانه های دیجیتال و ارتباطات ، مدیریت کسب و کار ، علوم سیاسی ، اقتصاد ، روانشناسی ، جامعه شناسی ، علوم اجتماعی

2 . برنامه های مقطع کارشناسی ارشد در انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیا گرجستان (GIPA) :

حقوق بین المللی ، روابط بین المللی ، روابط عمومی ، روزنامه نگاری چند رسانه ای و مدیریت رسانه ، مدیریت عمومی ، سیاست عمومی ، مدیریت و سیاست های زیست محیطی ، مدیریت کسب و کار ، روانشناسی کاربردی

3 . برنامه دکتری در انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیا گرجستان (GIPA) :

برنامه دکتری در در انستیتوی روابط عمومی زوراب ژوانیا گرجستان (GIPA) با هدف انجام تحقیقات نظری و عملی در علوم اجتماعی ، ارتقاء کیفیت تحقیقات دانشگاهی ، ایجاد دانش جدید ، آماده سازی متخصصان ماهر برای مؤسسات آموزش عالی ، حمایت از مشارکت آنها در جامعه بین المللی علمی و پژوهشی انجام می پذیرد .هدف این برنامه مطابقت کامل با مأموریت دانشگاه است.

مراحل پذیرش برنامه دکتری فرصتی را برای بهبود کیفیت پایان نامه های دکترا فراهم می کند. GIPA مشاوره های علمی و پشتیبانی حرفه ای را برای دانشجویان دکترای خود تضمین می کند . سیستم ارزیابی داخلی امکان ارزیابی اثربخشی استاد راهنما در کار با دانشجویان دکترا را فراهم می کند. استادان دعوت شده و همچنین کارمندان دانشگاهی همگی دارای مدرک دانشگاهی در زمینه علوم اجتماعی هستند .

اشتراک گذاری این پروژه: