ساعات کاری : 9:00 - 18:00

دانشگاه گوری

دانشگاه گوری در سال 1939 میلادی تاسیس شد . نام این دانشگاه از روی نام نیکول باراتاشویلی نامگذاری شده است . تاریخچه قدیمی تر دانشگاه کوری به سال 1876 میلادی و موسسه آموزش معلمان بر می گردد . این موسسه در همان سالهای فعالیت خویش معلمان بسیاری از معلمان و اساتید برجسته گرجستانی را تربیت گرده است .در آگوست سال 1935 به عنوان یک مؤسسه تحصیلی بامجوزی دو ساله افتتاح شد و پس از آن در سال 1939 با یک برنامه تحصیل چهار ساله ادامه فعالیت داد

معرفی دانشگاه گوری

دانشگاه گوری

دانشگاه شهر گوری در سال 1939 میلادی تاسیس شد . نام این دانشگاه از روی نام نیکول باراتاشویلی نامگذاری شده است . تاریخچه قدیمی تر دانشگاه کوری به سال 1876 میلادی و موسسه آموزش معلمان بر می گردد . این موسسه در همان سالهای فعالیت خویش معلمان بسیاری از معلمان و اساتید برجسته گرجستانی را تربیت گرده است .در آگوست سال 1935 به عنوان یک مؤسسه تحصیلی بامجوزی دو ساله افتتاح شد و پس از آن در سال 1939 با یک برنامه تحصیل چهار ساله ادامه فعالیت داد

در سال 1985 ، در نتیجه سازماندهی مجدد مؤسسه آموزشی و تربیتی دولتی گوری ، به عنوان مؤسسه اقتصادی دولتی گوری تبدیل شد و در سال 1997 دوباره به عنوان مؤسسه اقتصادی-بشردوستانه دولتی گوری تغییر نام داد . در شانزدهم ژوئیه سال 1999 ، موسسه مذکور به یک دانشگاه دولتی تبدیل شد .

هدف دانشگاه گوری ارائه آموزش با کیفیت متناسب با نیازهای مدرن کشور گرجستان است. پرسنل دانشگاهی متشکل از 106 استاد هستند . دانشگاه گوری دارای 7 ساختمان ، کتابخانه و زمین ورزشی ، آزمایشگاه رایانه و مراکز تفریحی و … است . ساختمان این دانشگاه در حمله هوایی روسیه در جریان جنگ روسیه و گرجستان در سال 2008 آسیب دید

ماموریت دانشگاه :

مأموریت دانشگاه گوری تدریس آماده سازی متخصصانی مجهز به دانش نظری و عملی و روش شناختی با محوریت بازار کار محلی و بین المللی است که با سبک زندگی و فعالیت های موفق خود زمینه ساز ساختن یک جامعه ای بسیار توسعه یافته ، عدل محور ، دموکراتیک ، اخلاق مدار و آگاه است . به منظور اجرای این مأموریت ، دانشگاه تدریس دولتی گوری فعالیت های خود را در جهت های زیر انجام می دهد :

1.آموزش با کیفیت دانشگاهی در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی و آموزش فنی و حرفه ای ، که منطبق با منافع منطقه و کشور باشد

2.ایجاد یک محیط ایمن ، قابل اعتماد و دلگرم کننده برای یادگیری ، تدریس ، تحقیقات علمی

3.تضمین تحقق شکوفایی پتانسیل های شخصی و پیشرفت مهارت های خلاقانه دانشجویان ، کارمندان دانشگاهی ، اداری و دستیاری و اساتید .

  1. آموزش پوسته و بین رشته ایی در مطابقت با نیاز های جامعه .

5.پشتیبانی ابتکارات و خلاقیت های دانشجویان و کارمندان

6.توسعه روابط همکاری با موسسات آموزشی برجسته گرجستان و خارجی ،حمایت از از برنامه تبادل دانشجویان .

 

دانشکده علوم انسانی دانشگاه گوری :

این دانشکده برای تحصیل در گرجستان برنامه های آموزشی خود را بر اساس جدیدترین تحقیقات علمی به دانشجویان ارائه می دهد . دانشکده علوم انسانی دانشگاه گوری گرجستان اهداف را برای ترقی دانشجویان در تمامی جهات تعریف کرده و پیاده سازی می کند . برنامه های آموزشی در این دانشکده به شکلی هستند تا فعالیت آموزشی و تحقیقاتی با منافع علمی ، سیاسی و فرهنگی کشور مطابقت داشته باشند همچنین این دانشگاه دانشجویان را قادر می سازد تا توانایی های خود را هرچی بیشتر بروز دهند تا به روشهای نوین جستجوی مشکلات و تحقیقات مستقل تسلط یابند. آزادی بیان و آزاد بودن انتقاد و ابراز عقیده از مشخصات تحصیل در دانشگاه گوری گرجستان و این دانشکده است .دانشکده همچنین فرصتی برای ادامه مسیرهای مختلف شغلی در علوم انسانیبرای دانشجویان فراهم می کند . هدف این دانشگاه ایجاد یک محیط دموکراتیک در کنار نهایت صمیمیت بین اساتید و کارکنان دانشگاه با دانشجویان است .

رشته های ارائه شده در مقطع لیسانس دانشگاه گوری گرجستان عبارتند از فلسفه گرجستان ، فلسفه روسی ، فلسفه آلمانی ، فلسفه انگلیسی و تاریخ

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه گوری گرجستان عبارتند از ادبیات آلمان ، زبان و ادبیات آلمانی ، تاریخ آلمان ، مطالعات انگلیسی

دانشکده آموزش ، علوم دقیق و علوم طبیعی دانشگاه گوری :

دانشکده آموزش ، علوم دقیق و علوم طبیعی دانشگاه گوری برنامه های آموزشی مبتنی بر جدیدترین تحقیقات علمی را به دانشجویان ارائه می دهد . دانشکده علوم دقيق و علوم طبيعي با توجه به مهارت هاي دانشجویان و تخصص هاي به روز در دانشگاه ، با احتساب مطالبات مدرن ، آموزش و نحصیل دانشجويان تسهيل مي کند .هدف اصلی این دانشکده توسعه و شکوفایی پتانسیل های هر دانشجو به همراه یادگیری دانش نظری برای رشد مهارت های تئوریک و عملی دانشجویان این دانشگاه است که برای تحصیل در گرجستان به این شهر کوچک سفر کرده اند . همزمان بودن تدریس و مطالعات با تحقیقات و پژوهش برای دانشجویان راهی جدید برای به دست آوردن تجربیات در زمینه مطالعات ، توسعه استدلال انتقادی ، منطقی و تحلیلی است .دانشجویان بر اساس آموزش بدست آمده به طور مستقل قادر می شوند دانش خود را گسترش دهند یا ادامه تحصیل خود را در سطح آموزش عالی ادامه دهند. دانشکده فعالیت خود را به گونه ای انجام می دهد که فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیل بتوانند شغلی درخورد تحصیلات خود را پیدا کنند .

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی دانشگاه گوری گرجستان در دانشکده آموزش ، علوم دقیق و علوم طبیعی به شرح زیر است :

آموزش تحصیلات ابتدایی ، تربیت بدنی ، فناوری اطلاعات ، ریاضیات ، زیست شناسی ، جغرافیا

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه گوری گرجستان در دانشکده آموزش ، علوم دقیق و علوم طبیعی به شرح زیر است :

آموزش معلمان

  دانشکده ها ، دانشکده علوم اجتماعی ، تجارت و حقوق

رسالت دانشکده علوم اجتماعی ، تجارت و حقوق برای تحصیل در گرجستان به شرح زیر است:

ایجاد یک مرکز تحقیق و آموزش برای دانشجویان و محققان جوان و همچنین دانشمندان گرجستان و به ویژه منطقه شیدا کارتلی در زمینه های اقتصاد و حقوق .

  1. نوسازی و سازماندهی مجدد ساختار و برنامه های دانشکده با علوم روز
  2. بهبود و بهینه سازی برنامه های دانشگاهی مطابق قانون آموزش عالی گرجستان و همچنین الزامات روندهای جهانی و اروپایی .
  3. فراهم آوردن یک فضای جذاب مطالعه ، تحقیق و خودسازی برای دانشجویان و کارکنان دانشگاهی
  4. تربیت افرادی با تحصیلات عالیه دانشگاهی همراه با تسلط در علوم نظری و عملی در رشته های ارائه شده دانشگاه.
  5. ارائه کتب آموزشی و علمی به دانشجویان و کارکنان دانشگاهی و همچنین در اختیار گذاشتن امکانات و منابع و بانک های اطلاعاتی رشته های مختلفی که در دانشگاه ارائه می گردند .
  6. تربیت و پرورش فارغ التحصیلانی در رشته های علوم اجتماعی ، تجارت و حقوق که مطابق به الزامات جامعه و چالش های دنیای مدرن نقش خود را در کشور به خوبی ایفا کنند.

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی دانشگاه گوری گرجستان در دانشکده علوم اجتماعی ، تجارت و حقوق برای تحصیل در گرجستان به شرح زیر است :

امور سازمانی و مدیریت تجاری ، امور مالی ،حسابداری و محاسبات ، گردشگری ، مدیریت عمومی ، حقوق ، روزنامه نگاری ، اقتصاد

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه گوری گرجستان در دانشکده علوم اجتماعی ، تجارت و حقوق به شرح زیر است :

روزنامه نگاری ، حقوق ،حسابداری و محاسبات ،امور سازمانی و مدیریت تجاری ، مدیریت و مدیریت آموزش

مدیریت گردشگری ، امور مالی ، مدیریت هتل

 

شهر گوری گرجستان :

گوری یک شهر در کشور گرجستان در منطقه شیدا کارتلی است . برخی از مناطق شمالی این استان بخشی از یک جمهوری خودمختار به نام اوستیای جنوبی است و از سال 1992 تحت کنترل دولت گرجستان نبوده است.

گوری مدتهاست مترادف با نام جوزف استالین (رهبر بزرگ و مشهور شورری در دوران اوج قدرت حکومت کمونیسم) است که در اینجا به دنیا آمد و به تحصیل رفت. در زمان حكومت اتحاد جماهیر شوروی ، مركز این شهر به سلیقه های نئوكلاسیك استالین بازسازی شد ، و حتی امروزه بخش اعظم این شهر به معماری استالینیستی آن مشهور است . موزه بزرگ استالین مشهورترین جاذبه این شهر است ، اما چندین مکان دیدنی قدیمی نیز در این نزدیکی وجود دارد که مهمترین آنها غار شهر Uplistikhe است . در جنگ سال 2008 علیه اوستیای جنوبی ، گوری توسط روسیه بمباران شد و حداقل 20 غیرنظامی کشته شدند و این شهر به مدت 10 روز تحت کنترل روسیه قرار گرفت. به طور قابل پیش بینی ایی ، امروز احساسات ضد روسی همچنان در این شهر جریان دارد .

شهر گوری از نظر جغرافیایی 602 متر بالاتر از سطح دریا است و دارای طبقه بندی آب و هوای گرم و معتدل است . بارش باران در شهر گوری بالاست و تقریبا در تمامی ماه های سال رخ می دهد . متوسط دما در این شهر 10.6 سانتی گراد است و بارش باران در اینجا در حدود 603 میلی متر در سال است . کمترین میزان بارش در فوریه رخ می دهد. میزان متوسط در این ماه 34 میلی متر است . بیشترین بارش سالانه ماهانه نیز با 76 میلی متر در ماه می رخ می دهد . متوسط دما در ماه جولای در حدود 21.4 درجه سانتی گراد است که در بالاترین میزان در سال است . ژانویه نیز با دمای یک درجه سانتی گراد بالای صفر سردترین ماه در کشور شهر گوری در کشور گرجستان است .

همچنین بخوانید:

دانشگاه هنر تفلیس

اشتراک گذاری این پروژه: