ساعات کاری : 9:00 - 18:00

دانشگاه گریگول روباکیدزه

شهر تفلیس در کشور گرجستان دارای دانشگاه های زیادی است . در این میان هم دانشگاه های دولتی و هم دانشگاه های خصوصی برای تحصیل در گرجستان وجود دارند . یکی دیگر از دانشگاه های خصوصی کشور گرجستان و شهر تفلیس که برای شما عزیزان معرفی می گردد دانشگاه گریگول روباکیدزه (Grigol Robakidze) است که از قدیمی ترین دانشگاه های کشور گرجستان پس از استقلال در سال 1991 میلادی و جداشدن از اتحاد جماهیر شوروی است . در ادامه با ما همراه باشید .

دانشگاه گریگول روباکیدزه

معرفی دانشگاه گریگول روباکیدزه

دانشگاه گریگول روباکیدزه

دانشگاه گریگول روباکیدزه (Grigol Robakidze) در سال 1992 میلادی در تفلیس پایتخت کشور گرجستان تاسیس شده است .تخصص اصلی این دانشگاه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی است اما دارای دوره های آموزشی در علوم اجتماعی ، زبان انگلیسی و زبان آلمانی نیز هست .این دانشگاه به افتخار شاعر و اندیشمند گرجی ، گرگول روباکیدزه نامگذاری شده است . دانشگاه گریگول روباکیدزه (Grigol Robakidze) یکی از قدیمی ترین مؤسسات آموزش عالی غیردولتی (خصوصی) در کشور گرجستان است .

دانشگاه گریگول روباکیدزه (Grigol Robakidze) ، تفلیس ، گرجستان

این دانشگاه برای تحصیل در گرجستان که در ابتدا دانشگاه آلما ماتر نام داشت در سال 1995 میلادی به نام گریگول روباکیدزه تغییر نام داد .

از اهداف این دانشگاه می توان به آماده سازی متخصصان نسل جدید با طیف وسیعی از شایستگی ها ، پرورش نسلی از اساتید و دانشجویان با تعهدات مدنی و ارزش های دموکراتیک و آگاهی ملی ، توسعه فرهنگی – اجتماعی کشور ، ارتقاء پتانسیلهای شخصی و خلاقانه دانش آموزان ، توسعه روابط بین المللی و انجام فعالیتهای آموزشی ، علمی و هدفمند ، ایجاد یک سیستم سازمانی با محوریت چالش های جهانی در جهت های علمی – پژوهشی ، آزادی در فرایند آموزش-یادگیری ، دموکراسی ، بی طرفی ، صداقت ، مسئولیت پذیری دانشجویان ، مدیران و اساتید و … را نام برد .

گاه شمار دانشگاه گریگول روباکیدزه برای تحصیل در گرجستان به طور مختصر در لیست زیر بیان شده است .

1992 – دانشگاه خصوصی آلما ماتر (Alma Mater) تأسیس شد.

1994 – اساتید آمریکایی و آلمانی شروع به ندریس در دانشگاه آلما ماتر کردند .

1995 – دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه آلما ماتر تأسیس شد و برای اولین بار سیستم شبیه سازی جدید در گرجستان ارائه شد . آزمایشگاه های شبیه سازی دانشگاه آلما ماتر در کشور گرجستان بی نظیر بود .

1995 – با تصمیم شورای دانشگاهی ، دانشگاه آلما ماتر به نام دانشگاه گریگول روباکیدزه تغییر نام داد .اگرچه بسیاری از افراد هنوز آن را آلما ماتر می نامند.

1995 – دانشگاه گریگول روباکیدزه یا همان آلما ماتر سابق در بین 5 موسسه آموزش عالی برتر در کشور گرجستان قرار گرفت . همچنین این دانشگاه در لیست دانشگاه های بین المللی نیز جای گرفت .

1996 – دانشگاه روباکیدزه کلینیک دندانپزشکی دانشگاه (اولین کلینیک در بین موسسات خصوصی) را تاسیس کرد .

1998 – برنامه رایانه ای مطالعات دندانپزشکی برای اولین بار در گرجستان در بخش دندانپزشکی انجام شد.

2001 – مایکل ساكاشویلی وزیر دادگستری از دانشگاه بازدید كرد و با دانشجویان و اساتید دیدار كرد .

2001 – پروژه تمپوس TACIS اتحادیه اروپا در دانشگاه گریگول روباکیدزه آغاز شد ، این برنامه در نظر داشت بازسازی سیستم تدریس و یادگیری طبق استاندارد اروپا انجام شود .

 

2001 – مدرسان این دانشگاه در محدوده پروژه Tempus TACIS در دانشگاههای انگلیس و سوئد آموزش دیدند . متخصصان جوان که مدارک خود را در دانشگاه های آمریکایی و اروپایی دریافت کرده بودند شروع به کار در دانشگاه گریگول روباکیدزه کردند .

2002 – براساس تحقیقات مؤسسه بین المللی برنامه ریزی آموزش و پرورش دانشگاه گریگول روباکیدزه از نظر اشتغال فارغ التحصیلان جزء پنج مؤسسه آموزش عالی در گرجستان شناخته شد .

2002 – دانشگاه دومین درمانگاه دندانپزشکی را که مجهز به تکنیک های مدرن زمان خود بود ، تأسیس کرد.

2003 – در نتیجه نظارت پروژه اتحادیه اروپا ، دانشگاه گریگول روباکیدزه درجه A را در گرجستان کسب کرد .

2003 – این دانشگاه در پروژه تحقیقاتی بین المللی مجمع اقتصادی دانشگاه هاروارد وارد کرد .

2004 – دانشگاه بالاترین استاندارد ها را برای آموزش عالی در گرجستان به دست آورد .

2005 – دانشگاه نامه ای از جورج دبلیو بوش رئیس جمهور آمریكا دریافت كرد که در وی در آن از انتشار كتاب “ده مقاله فدرالیست به زبان گرجی” كه در سفر وی به گرجستان به وی تقدیم شده بود تشكر کرد .

2005 – دانشگاه نامه ای از وزیر امور خارجه ایالات متحده کاندولیزا رایس دریافت کرد که در آن بخاطر دادن نسخه ای از “ده مقاله فدرالیست به زبان گرجی” تشکر می کند .

2006 – با اعلام دولت گرجستان مشخص شد كه با توجه به سطح آماده سازی دندانپزشكان ، دانشگاه گریگول روباكیدزه رتبه اول را در بین مؤسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی جورجیا به خود اختصاص می دهد.

2006 – وزارت آموزش و علوم گرجستان سندی را از صندوق الكساندر فون هومبولت (آلمان) منتشر كرد كه در آن مشخص شده است كه دانشگاه گریگول روباكیدزه در فهرست جهانی دانشگاهها (فهرست جهانی دانشگاه) قرار دارد و در آلمان نیز شناخته شده است .

2012 – دانشگاه گریگول روباکیدزه با موسسه ماکس پلانک در امور حقوق جزا و حقوق بین المللی در فرایبورگ آلمان تفاهم نامه امضا کرد .

ماموریت دانشگاه گریگول روباکیدزه :

1 . اجرای برنامه های آموزشی مبتنی بر دستاوردهای علمی و جهت گیری های بنیادی دانشگاه

2 . پرورش نسلی از متخصصان متعهد برای اهداف انسان دوستانه ، اجتماعی ، اداری ، پزشکی و …که قادر به انجام وظایف در امور آموزشی بین المللی خواهند بود

3 . ایجاد برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا به عنوان یک سیستم بسیار مؤثر برای ایجاد جامعه ایی ایده آل

  1. به کار گیری استانید و کارمندانی با صلاحیت های مشخص شده و گسترده برای شکوفایی جامعه در تمامی حیطه ها .

5 . ایجاد یک محیط فرهنگی علمی و پژوهشی قوی

6 . گسترش دانش عمومی و محافظت از آن .

7 . بین المللی کردن تحقیقات و اشتراک دانش بین المللی .

8 . تضمین یک آموزش و پرورش با کیفیت برای تمامی دانشجویان

9 . خدمات استاندارد بالا برای متخصصان آموزشی

10 . استفاده از تجربه فعالیت های علمی و پژوهشی دیگر کشور ها برای تحقق اهداف .

کتابخانه دانشگاه گریگول روباکیدزه تفلیس :

این کتابخانه حدود 20 هزار جلد کتاب دارد . در این کتابخانه اسناد دیجیتالی نیز نگهداری می گردد . این کتابخانه برای استفاده اساتید و دانشجویان در سال 2010 میلادی در دانشگاه گریگول روباکیدزه تفلیس تاسیس شده است .

چرا باید یک دانشجوی خارجی در دانشگاه گریگول روباکیدزه را برای تحصیل در گرجستان انتخاب کند ؟

  1. گرجستان عضو وابسته اتحادیه اروپا است و کشور گرجستان با اینکه عضور اتحادیه اروپا نیست اما روابط بسیار خوبی با این اتحادیه دارد .
  2. دانشگاه های گرجستان ، از جمله دانشگاه گریگول روباکیدزه در سال 2005 به روند بولونیا پیوستند .پیوستن به فرآیند بولونیا برای دانشگاه گریگول روباکیدزه به چه معنی است ؟ این به معنای به رسمیت شناختن بین المللی دیپلم و مدرک دانشگاه گریگول روباکیدزه ، سازگاری برنامه های آموزشی ، اجرای مبادلات و برنامه های مشترک با دانشگاه های معتبر اروپا است . برای دانشجویان خارجی این بدان معناست که آنها می توانند تحصیلات دیپلم و مدرک تحصیلی خود را در دانشگاهی معتبر در گرجستان شروع کنند .

3 . دانشگاه گریگول روباکیدزه تنها دانشگاهی در گرجستان است که دارای پردیس از نوع اروپایی است . مانند بسیاری از دانشگاه های غربی ، پردیس دانشگاه گریگول روباکیدز در حومه شهر و در منطقه ایی از نظر زیست محیطی تمیز واقع شده است . ساختمان دارای سیستم های تهویه و تهویه مطبوع است که باعث می شود محیطی بسیار راحت برای مطالعه در هر زمان از سال باشد. به دانش آموزان این امکان داده می شود که فعالیتهای آموزشی و خلاقانه را در کلاسهای متمایز و مجهز به ادوات صوتی و تصویری انجام دهند. یک سالن کلاب و یک فضای تفریحی اصلی برای دانشجویان در دسترس است که باعث می شود آنها آرامش کامل داشته باشند. این دانشگاه دارای خوابگاه هایی مجهز برای دانشجویان است .این دانشگاه نمایندگی خود را در باتومی ، در ساحل ، با زیرساخت های مدرن دایر کرده است .

4 . کارکنان دانشگاهی دانشگاه ، اساتید گرجی و خارجی نه تنها در گرجستان بلکه در خارج از مرز های آن نیز شناخته شده اند . اساتید خارجی به طور منظم از دانشگاه بازدید و سخنرانی می کنند .

اشتراک گذاری این پروژه: