ساعات کاری : 9:00 - 18:00

دانشگاه کوتایسی

دانشگاه کوتایسی یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1991 در کوتایسی گرجستان تأسیس شد . دانشگاه کوتایسی یکی از اولین دانشگاه هایی است که پس از استقلال کشور گرجستان در این کشور تاسیس شد . 28 سال پیش هنگام تاسیس این دانشگاه دولتی در ابتدا نام انستیتو حقوق و اقتصاد کوتایسی بر آن نهاده شده . پس از آن وضعیت دانشگاه تغییر کرد و نام ان به دانشگاه حقوق و اقتصاد کوتایسی تغییر پیدا کرد . در 17 مارس 2010 این دانشگاه به دانشگاه كوتاسی تغییر نام داد .

دانشگاه کوتایسی

معرفی دانشگاه کوتایسی

دانشگاه کوتایسی

دانشگاه کوتایسی یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1991 در کوتایسی گرجستان تأسیس شد . دانشگاه کوتایسی یکی از اولین دانشگاه هایی است که پس از استقلال کشور گرجستان در این کشور تاسیس شد . 28 سال پیش هنگام تاسیس این دانشگاه دولتی در ابتدا نام انستیتو حقوق و اقتصاد کوتایسی بر آن نهاده شده . پس از آن وضعیت دانشگاه تغییر کرد و نام ان به دانشگاه حقوق و اقتصاد کوتایسی تغییر پیدا کرد . در 17 مارس 2010 این دانشگاه به دانشگاه كوتاسی تغییر نام داد .

دانشگاه کوتایسی یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی و دولتی است که در شهر بزرگ کوتایسی واقع در منطقه ایمرتی واقع شده است . دانشگاه کوتایسی (KU) دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک تحصیلات عالی از قبیل لیسانس ، کارشناسی ارشد ، مدرک دکترا در چندین زمینه تحصیلی می شود . این موسسه آموزش عالی 30 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس امتحانات ورودی انجام می شود ودامنه میزان پذیرش 70-80٪ است که این سازمان آموزش عالی گرجستان را به یک مؤسسه تا حدودی انتخابی تبدیل می کند. دانشجویان بین المللی نیز می توانند برای تحصیل در گرجستان در این دانشگاه ثبت نام کنند .

برنامه توسعه استراتژیک دانشگاه کوتایسی :

برنامه توسعه استراتژیک 7 ساله دانشگاه کوتاویسی (2019 – 2026) ارزش های آن را منعکس می کنند . ماموریت و چشم انداز در زمینه آموزش عالی نشان دهنده نقشه راه دانشگاه است . هدف دانشگاه کوتایسی رسیدن به اولویت های خود تا سال 2026 میلادی است . بر این اساس دانشگاه ، چالش ها و فرصت های جدیدی را ایجاد کرده است .تصمیم گرفته شده تا به منظور توسعه فعالیتهای آموزشی ، برنامه استراتژیک موجود در صورت نیاز تجدید نظر شود و منابع آموزشی مطابق با اهداف و الزامات جدید به روز گردند .

طرح استراتژیک دانشگاه توسط کمیته برنامه ریزی استراتژیک دانشگاه تهیه شده است . اعضای کمیته ، که کلیه مراحل و ابزارهای لازم برای توسعه استراتژیک را فراهم می کنند ناظر بر فرآیند برنامه ریزی و نظارت و ارزیابی دوره ای هستند .

ماموریت دانشگاه کوتایسی :

دانشگاه کوتایسی یک مؤسسه آموزش عالی گرجستانی ، چند پروفایل ، منطقه ای ، خصوصی است که در منطقه آموزشی اروپا فعالیت می کند . ماموریت این دانشگاه ایجاد و نشر دانش ، آماده سازی فارغ التحصیلان دارای مهارت و رقابتی از در هر سه سطح آموزش عالی با مهارتهای تصمیم گیری آگاهانه و موثر است . این دانشگاه ضمن آگاهی از مسئولیت های اجتماعی خود و فعالیت جامعه ، توسعه حرفه ای ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی منطقه را ارتقا می بخشد .

روابط بین المللی دانشگاه کوتایسی :

دانشگاه کوتایسی از سال 2010 در 11 پروژه بین المللی اتحادیه اروپا شرکت داشته است. این دانشگاه با موفقیت با دانشگاه ها و سازمان های بین المللی در زمینه های آموزش و تحقیقات همکاری می کند. . به منظور تسهیل روند هماهنگی های بین المللی ، دانشگاه کوتایسی دارای دفتر روابط بین الملل است که سابقه بسیار موفقی در مشارکت پروژه های کمکهای بین المللی و برنامه های تبادل دانشجویی دارد . مانند برنامه اراسموس موندوس که یک برنامه همکاری و تبادل دانشجو در زمینه آموزش عالی بود که در طی آن دانشگاه کوتایسی دو پروژه را با موفقیت انجام داد .

به عنوان بخشی از این پروژه ها ، شش دانشجوی کارشناسی و یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه های شریک اتحادیه اروپا در برنامه های برنامه درسی شرکت کردند ، و با موفقیت به خانه بازگشتند. علاوه بر این ، در چارچوب پروژه EMBER ، یک دانشجوی کارشناسی ارشد از دانشگاه سویا (اسپانیا) برای یک ترم آکادمیک در دانشگاه کوتاویسی تحصیل کرد . از دانشگاه های همکار با دانشگاه کوتایسی می توان به دانشگاه مادرید در اسپانیا ، دانشگاه ویلینیوس در لیتوانی ، دانشگاه لودز لهستان ، دانشگاه ماساریک جمهوری چک ، دانشگاه سویا اسپانیا ، دانشگاه لیسبون و … .

2 دانشجوی دانشگاه کوتاویسی   طی یک ترم در دانشگاه فنی لیسبون (پرتغال) در برنامه های تبادل دانشجوی دانشگاه کوتایسی شرکت کردند .در 29 ژوئن 2017. در چارچوب همان توافق نامه بین سازمانی ، پدرو سیلوا جیرائو ، استاد تمام دانشگاه فنی لیسبون ، به دانشگاه کوتایسی سفر كرد و در آنجا 5 روز آموزشهای جالبی را در مورد تحقیقات نوین علمی و فناوری اطلاعات انجام داد .

دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه کوتایسی :

برنامه های کارشناسی :

1 . اقتصاد :

ارائه کامل و موفقیت آمیز این برنامه ، دانش تئوری های اقتصادی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید اوضاع اقتصادی کشور ، مشکلات توسعه اقتصادی – اجتماعی ، اولویت ها ، روندهای توسعه اقتصادی ، تسلط بر تحلیل های اقتصادی-بودجه و سیاست های پولی را تجزیه و تحلیل کنید . شما دانش نظری در مورد رشته های اقتصادی (اقتصاد گرجستان ، امور مالی عمومی ، اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان و غیره) خواهید داشت و این دانش را در عمل به کار خواهید برد . شما قادر خواهید بود در هر شرکتی اعم از خصوصی ، دولتی ، بانکها ، صرافی ها ، گمرک ، موسسات و سازمانها فعالیت و فعالیت موفقی داشته باشید.

2 . مدیریت گردشگری :

 

این برنامه دانش تئوری و عملی گسترده ای از مدیریت عمومی در جهانگردی به شما می دهد. یعنی شما اصول مدیریت هتل و مهمانداری ، روش های توسعه مکان های اسکان مانند هتل ، ویژگی های حمل و نقل مسافر ، برنامه ریزی و سازماندهی سفرهای مسافرتی ، برنامه ریزی رویدادهای ویژه و تهیه یک برنامه تجاری را خواهید آموخت . بازاریابی و روشهای آماری و کاربرد آنها در تجارت گردشگری را بشناسید و در مورد روندهای مدرن در اداره تجارت گردشگری و راه های توسعه آن اطلاعات کسب کنید.

مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی در جهانگردی این امکان را برای شما فراهم می کند که سطح مدیریت پایین تر و متوسط ​​هر شغل مربوط به گردشگری در بخش های دولتی یا خصوصی را شامل شوید : از جمله: دفاتر شرکت مسافرتی ، بازاریابی و فروش ، مدیریت پرسنل ، امور مالی ، حسابداری ، مدیریت ، آژانس ملی گردشگری .

3 . مدیریت کسب و کار

پس از اتمام موفقیت آمیز این برنامه ، شما به یک متخصص تبدیل خواهید شد که درک خوبی از فرآیندهای تجاری داشته باشد . شما با جنبه های نظری و عملی زندگی تجاری آشنا خواهید شد . مهارت هایی خواهید آموخت که به شما در جمع آوری داده های بازاریابی ، تجزیه و تحلیل ، شناسایی فرصت های بازار ، تهیه و ارائه گزارش ، انجام تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی ، استفاده از سیستم های حسابداری ، تهیه بودجه و موارد دیگر کمک می کند . با چنین دانشی می توانید به راحتی جای خود را در بسیاری از زمینه های کسب و کار پیدا کنید: انرژی ، مراقبت های بهداشتی ، داروسازی ، فناوری ، تبلیغات ، امور مالی و شغل های دیگر.

4 . حقوق :

این برنامه به زبان گرجی ارائه می شود و در مقطع لیسانس قابل تحصیل است و مدت زمان تحصیل 8 ترم است . با توسعه جامعه ، به روز شدن حرفه وکالت نیز روز به روز ضروری تر می شود. با توجه به روندهای موجود در کشور ، حرفه وکالت از اهمیت اساسی برخوردار است و در همه زمینه های زندگی عمومی تقاضای فزاینده ای برای وکلای مجرب و دارای دانش نظری و مهارت عملی وجود دارد . دانشگاه کوتایسی از سال 1991 برنامه كارشناسي حقوق را اجرا كرده بود و اين دانشگاه داراي سنتی طولاني در آموزش وكلاي مجرب است .

دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه کوتایسی در مقطع ارشد نیز رشته های امور مالی ، بانکی و بیمه ، حسابداری و حسابرسی را ارئه می کند .

دانشکده پزشکی دانشگاه کوتایسی :

دانشکده پزشکی ، براساس تصمیم شورای علمی دانشگاه کوتایسی در سال 2019 ایجاد شد که آماده پذیرش دانشجویان گرجی و خارجی است.

 

هدف این دانشکده پرورش مخصصان با دانش و متعهد مطابق با استانداردهای بین المللی ، متعهد به یادگیری مادام العمر و کمک به رفاه جامعه است .

 

کتابخانه دانشگاه کوتایسی :

كتابخانه دانشگاه کوتایسییک فضاي يادگيري-پژوهشي است كه بدون در نظر گرفتن وضعيت فرهنگي ، مذهبي ، قومي و اجتماعي افراد در خدمت همه است مخزن کتابخانه شامل ادبیات گرجی ، کتابهای تخصصی نشریات دوره ای ، اسناد دیجیتال و غیره است که برای اجرای برنامه های آموزشی فعلی لازم است. فهرست كتابخانه در برنامه كتابخانه الكترونيك openbiblio منعكس شده است كه از طريق آن مي توان کتاب یا سند مورد نظر را در كاتالوگ الكترونيك يافت .

همچنین بخوانید:

دانشگاه گریگول روباکیدزه

اشتراک گذاری این پروژه: