ساعات کاری : 9:00 - 18:00

دانشگاه ملی گرجستان (georgian national university )

دانشگاه ملی گرجستان (georgian national university ) در سال 2001 میلادی در شهر تفلیس کشور گرجستان تاسیس شد . دانشگاه ملی گرجستان (SEU) یکی از بزرگترین موسسه های آموزش عالی خصوصی گرجستان است . چشم انداز دانشگاه حاکی از ارائه بهترین محیط و زیرساختهای آموزشی برای مطالعه ، تمرین و تحقیق ، برنامه های برتر برتر مدرن است که توسط بهترین اساتید و محققان برای دانشجویان است .

دانشگاه ملی گرجستان

معرفی دانشگاه ملی گرجستان (georgian national university )

دانشگاه ملی گرجستان

دانشگاه ملی گرجستان (georgian national university ) در سال 2001 میلادی در شهر تفلیس کشور گرجستان تاسیس شد . دانشگاه ملی گرجستان (SEU) یکی از بزرگترین موسسه های آموزش عالی خصوصی گرجستان است . چشم انداز دانشگاه حاکی از ارائه بهترین محیط و زیرساختهای آموزشی برای مطالعه ، تمرین و تحقیق ، برنامه های برتر برتر مدرن است که توسط بهترین اساتید و محققان برای دانشجویان است .

دانشگاه ملی گرجستان

درباره کشور گرجستان :

کشور گرجستان یا در تلفط انگلیسی آن جورجیا (georgia) یک کشور اروپایی در متطقه قفقاز است . کشور مستقل گرجستان کشوری با کمتر از سی سال قدمت است . این کشور نسبتا کوچک در سال 1991 میلادی اندکی قبل از انحلال اتحادیه جماهیر شوروی به استقلال دست یافت . در 9 آوریل 1991 ، اندکی قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، شورای عالی گرجستان پس از همه پرسی که در 31 مارس 1991 برگزار شد ، استقلال این کشور را اعلام کرد . کشور گرجستان از شما با کشور روسیه ، از غرب با دریای سیاه ، از سمت جنوب با کشور های ارمنستان و ترکیه و از شرق با کشور آذربایجان مرز دارد .تفلیس پایتخت و بزرگترین شهر کشور گرجستان است . کشور گرجستان حدود 70 هزار کیلومتر وسعت دارد و جمعیت این کشور حدود سع میلیون و هشتصد هزار نفر برآورد شده است . جوزف استالین با نام اصلی جوزف ویساریونوویچ جواگاشویلی که می توان وی را مقتدر ترین رهبر جماهیر شوروی نامید متولد جمهوری گرجستان در شوروی سابق بوده است .

تحصیل در گرجستان به دلیل نزدیکی این کشور به کشور عزیزمان ایران در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است . از مزایای دیگر تحصیل در گرجستان می توان به عدم نیاز به ویزا برای ورود به کشور گرجستان و کم بودن هزینه های تحصیل و زندگی نسبت به دیگر کشور های اروپایی اشاره کرد . دانشگاه هایی مانند دانشگاه گرجستان (University of Georgia) ، دانشگاه ملی گرجستان ، دانشگاه هنر تفلیس ، دانشگاه ایوان جاخاشویلی گرجستان ، دانشگاه ایلیا گرجستان ، دانشگاه فنی تفلیس ، دانشگاه دولتی تفلیس و … می توانند مقصدی ایده آل برای دانشجویان ایرانی باشند که قصد دارند تحصیلات عالیه خود را در خارج از کشور ایران ادامه دهند . در این مطلب قصد داریم به معرفی مختصر دانشگاه ملی گرجستان (georgian national university ) بپردازیم .

معرفی دانشگاه ملی گرجستان (georgian national university ) :

دانشگاه ملی گرجستان (georgian national university ) در سال 2001 میلادی در شهر تفلیس کشور گرجستان تاسیس شد . دانشگاه ملی گرجستان (SEU) یکی از بزرگترین موسسه های آموزش عالی خصوصی گرجستان است . چشم انداز دانشگاه حاکی از ارائه بهترین محیط و زیرساختهای آموزشی برای مطالعه ، تمرین و تحقیق ، برنامه های برتر برتر مدرن است که توسط بهترین اساتید و محققان برای دانشجویان است . مأموریت دانشگاه ملی گرجستان ایجاد محیط دانشگاهی منطبق با استاندارد های بین المللی است که با ترکیب مؤلفه های قوی نظری ، عملی و تحقیقاتی در یک فرایند مطالعه و از طریق استراتژی بین المللی سازی ، متخصصان شایسته ای را در سطح ملی و بین المللی آماده کند . اهداف وایده آل های  را می توان در چند گزینه خلاصه کرد

  • استقلال دانشگاهی
  • آزادی انتخاب و فرصت ها
  • تفکر انتقادیو ازادی
  • تحقق مسئولیت پذیری دانشجویان
  • تشویق به کارهی تیمی و پژوهشی
  • تقویت فرصت های شخصی

همچنین خدمات آموزشی در دانشگاه ملی گرجستان برای تحصیل در گرجستان بر این اساس محور ها است :

آمادگی برای روبرو شده با چالش های دانش مدرن در مطابقت با الزامات مدرن ، شرایط تهیه مطلوب برای دانشجویان دارای معلولیت جسمی ، همکاری با مؤسسات عالی گرجستان و موسسات دانشگاهی و تحقیقاتی بین المللی ، ارائه دیدگاه های بیشتر به فارغ التحصیلان در سطح ملی و بین المللی ، مدرن شدن آموزش با برنامه های به روز و تهیه ابزار لازم برای این مدل آموزش و … .

دانشگاه ملی گرجستان برنامه های کارشناسی ارشد و کارشناسی را به زبان های گرجی و انگلیسی تدریس می کند . برخی از رشته های ارائه شده  عبارتند از ، برنامه کارشناسی در مدیریت ، برنامه کارشناسی در امور مالی ، برنامه کارشناسی در جهانگردی ، برنامه لیسانس در مدیریت تجارت ، برنامه کارشناسی در روانشناسی ، برنامه لیسانس روزنامه نگاری ، برنامه لیسانس در روابط بین الملل ، برنامه کارشناسی در حقوق ، برنامه کارشناسی ارشد حقوق ، برنامه کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی ، برنامه کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی ، برنامه کارشناسی ارشد روانشناسی اجتماعی ، پزشکی و … . دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در گرجستان را دارند قادر خواهند بود در رشته های مدیریت بازرگانی و پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تحصیل نمایند .

دانشکده های دانشگاه ملی گرجستان در شهر تفلیس به شرح زیر می باشد :

 

1 . دانشکده تجارت و مدیریت بازرگانی دانشگاه ملی گرجستان :

تحصیل و تحقیق در دانشکده مدیریت بازرگانی مطابق با استانداردهای آموزش مدرن و چالش ها توسعه یافته است.

دانشکده تجارت و مدیریت بازرگانی  5 برنامه اصلی لیسانس ویژه را شامل می شود :

مدیریت کسب و کار ، مدیریت تجارتی به زبان انگلیسی ، مدیریت ، گردشگری و رشته دارایی، مالیه، سرمایه گذاری . هر برنامه با هدف آماده سازی یک فرد حرفه ایی آموزش دیده برای ورود به بازار کار ایجاد شده است .

 

2 . دانشکده حقوق دانشگاه ملی گرجستان :

دانشکده حقوق دانشگاه ملی گرجستان برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های حقوقی ارائه می دهد که هدف آن پرورش افراد متخصص واجد شرایط و دارای ارزش های حقوقی است . هدف این دانشکده برای تحصیل در گرجستان آموزش یک حقوقدان با دانش بنیادی مورد نیاز جامعه است .

3 . دانشکده علوم اجتماعي دانشگاه ملی گرجستان :

برنامه های دانشکده علوم اجتماعی به منظور در نظر گرفتن چالش های مدرن و فعلی جامعه ملی و محلی گرجستان طراحی شده و دارای مدرک دانشگاهی با تخصص های زیر است:

روزنامه نگاری ، روابط بین المللی ، روانشناسی

هر برنامه برای دانشجویان طوری طرح ریزی می گردد می شود تا حداکثر دانش موجود در این رشته ها را بدست آورد. همچنین دانشجو با توجه به علاقه فردی که دارد ، می تواند متناسب با تخصص خود ، زیر شاخه های مورد علاقه اش را در پروژه های تحقیقاتی انتخاب کند .

 

4 . دانشکده پزشکي دانشگاه ملی گرجستان :

دانشکده پزشکی شامل یک برنامه به زبان انگلیسی است که مطابق با استانداردهای پزشکی بین المللی تهیه شده و بر اساس نیاز بازارهای ملی و خارجی است و توسط فدراسیون جهانی آموزش پزشکی مورد تایید قرار می گیرد . این دانشکده در در کنار دانشکده تجارت و مدیریت بازرگانی یکی از دانشکده هایی است که دارای دانشجوی بین المللی است .

 

5 . دانشکده آموزش دانشگاه ملی گرجستان :

این دانشکده برنامه کارشناسی ارشد در مدیریت آموزش و پرورش و مدیریت آموزش عالی را فراهم می کند . در تمامی آموزش و پرورش و مدیریت ان اساس پیشرفت یک جامعه هستند . از این رو این دانشکده سعی در پرورش مدیرانی دارد که با تخصص خود بهترین عملکرد را با توجه به نیاز های سیستم آموزشی کشور داشته باشد . این برنامه های کارشناسی ارشد همراه با دوره های مطالعه ، تحقیق و پروژه های در موضوعات ذیربط است .

همچنین بخوانید: دانشگاه آزاد تفلیس

 

اشتراک گذاری این پروژه: