ساعات کاری : 9:00 - 18:00

دانشگاه بین المللی دریای سیاه ( Black Sea International University)

دانشگاه بین المللی دریای سیاه ( Black Sea International University) که به طور مخفف IBSU نیز نامیده می گردد در سال 1995 در تفلیس پایتخت گرجستان تأسیس شد . این دانشگاه خصوصی در پایتخت کشور گرجستان تفلیس توسط دومین رئیس جمهور کشور گرجستان ادوارد شواردنادزه و نخست وزیر سابق ترکیه تانسو چیلر افتتاح شد . مجوز اعطای این دانشگاه خصوصی در گرجستان توسط وزارت آموزش و پرورش گرجستان انجام شده است .

دانشگاه بین المللی دریای سیاه

معرفی دانشگاه بین المللی دریای سیاه

دانشگاه بین المللی دریای سیاه

دانشگاه بین المللی دریای سیاه ( Black Sea International University) که به طور مخفف IBSU نیز نامیده می گردد در سال 1995 در تفلیس پایتخت گرجستان تأسیس شد . این دانشگاه خصوصی در پایتخت کشور گرجستان تفلیس توسط دومین رئیس جمهور کشور گرجستان ادوارد شواردنادزه و نخست وزیر سابق ترکیه تانسو چیلر افتتاح شد . مجوز اعطای این دانشگاه خصوصی در گرجستان توسط وزارت آموزش و پرورش گرجستان انجام شده است .

هدف دانشگاه بین المللی دریای سیاه آموزش دانشجویان گرجستانی و خارجی در زمینه های علمی ، فنی و حرفه ای مختلف و استفاده از این مطالعات در زمینه تحقیقاتی و کاربردی برای کمک به ضروریات اقتصادی و اجتماعی گرجستان و سایر کشورها است .

دانشگاه بین المللی دریای سیاه (IBSU) از سال 2005 برنامه های تحصیلات تکمیلی را به برنامه های خود اضافه کرده است . برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی و گرجی ارائه می شود .دانشگاه بین المللی دریای سیاه که از سال 1995 میلادی تا کنون مشغول فعالیت های آموزش عالی و تحقیقات است اولین دانشگاه کشور گرجستان است که در هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری رشته هایی را به زبان انگلیسی ارائه می کند .این دانشگاه یک محیط یادگیری چند فرهنگی دانشجویی محور را ایجاد کرده است. آموزش در دانشگاه بین المللی دریای سیاه توسط اساتید برگزیده ملی و بین المللی به همراه برنامه های آموزشی انجام می پذیرد . فرایند تدریس بر روشهای نوین تاکید دارد و مبتنی بر جدیدترین فناوری ها است. نقش فن آوری نوین و تأثیر آن در بازار و همچنین نیاز به تفکر تحلیلی ، کار گروهی ، تصمیم گیری ، برنامه ریزی و اولویت بندی در روند تدوین و اجرای برنامه درسی مورد توجه قرار گرفته است. در نتیجه ، برنامه های آموزشی بر روی الزامات بازار اشتغال ملی و بین المللی متمرکز شده است .

سیاست کمک های مالی دانشگاه با هدف حمایت از دانشجویان موفق انجام می شود . این دانشگاه دارای انواع مختلف بودجه داخلی است و بیش از 60٪ دانشجویان کمک های داخلی دانشگاه را دریافت می کنند. در نتیجه ، سالانه تعداد دانش آموزان موفق و دارای جوایز آموزشی دولتی ، مدال آوران طلا و نقره در حال افزایش است .

 

دانشگاه بین المللی دریای سیاه ، دانشگاهی بین المللی

دانشگاه بین المللی دریای سیاه همه ساله کنفرانس های بین المللی گسترده ای را در زمینه های مختلف علمی برگزار می کند و محققان برجسته حوزه های مختلف در این همایش ها شرکت می کنند. در سال 2019 ، دانشگاه بین المللی دریای سیاه به عضویت کنسرسیوم Magna Charta ، یک انجمن دانشگاهی شناخته شده در سطح جهان که برخی از 1000 دانشگاه برتر جهان را گرد هم آورده است ، شد. این دانشگاه با تقریبا 70 دانشگاه و سازمان برجسته در سراسر جهان تفاهم نامه امضا کرده است. . دانشگاه بین المللی دریای سیاه هم اکنون برنامه های تبادل دانشجو با 20 دانشگاه خارجی را از سرتاسر دنیا دنبال می کند . از نظر تبادل دانشجو ، این دانشگاه با دانشگاه های معتبر اروپا ، آسیا و ایالات متحده همکاری می کند .

دانشجویان مختلفی از بسیاری از کشور های دنیا مانند ایالات متحده ، انگلستان ، هلند و لهستان مشغول تحصیل در دانشگاه دانشگاه بین المللی دریای سیاه هستند .

علوم و تحقیقات دانشگاه بین المللی دریای سیاه :

دانشگاه بین المللی دریای سیاه برای تحصیل در گرجستان به نوآوری و تحقیقات کاربردی متعهد است . هدف این دانشگاه مشارکت دانشجویان در فعالیتهای تحقیقاتی از طریق انستیتوی مطالعات تحصیلات تکمیلی ، مراکز تحقیقاتی ، فعالیتهای شغلی سازی ، پروژه ها و دوره های مرتبط با تحقیق است . دانشگاه بین المللی دریای سیاه بر آموزش و پرورش با کیفیت بالا و تحقیقات کاربردی با تاکید بر نوآوری ، بین المللی سازی و یادگیری مادام العمر تمرکز دارد. IBSU تلاش می کند تا گفتگوی بین فرهنگی را رواج دهد میزان بالای اشتغال از فارغ التحصیلان در بازار کار داخلی و بین المللی را حفظ کند و به پیشرفت یک جامعه مدنی دموکراتیک کمک کند.

 

دانشگاه بین المللی دریای سیاه برای تحصیل در گرجستان در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مختلفی را به دو زبان گرجی و انگلیسی ارائه می کند . رشته های ارائه شده در هر سه مقطع دانشگاه بین المللی دریای سیاه به شرح زیر است :

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ( لیسانس ) :

رشته کارشناسی مدیریت ، رشته کارشناسی بازار یابی ، رشته کارشناسی دارایی، مالی ، سرمایه گذاری ، رشته کارشناسی حسابداری و حسابرسی ، رشته کارشناسی انفورماتیک ، رشته کارشناسی معماری ، رشته کارشناسی گردشگری ، رشته کارشناسی اقتصاد ، رشته کارشناسی مدیریت کسب و کار ، رشته کارشناسی مطالعات آمریکایی ، رشته کارشناسی روابط بین المللی ، رشته کارشناسی فلسفه انگلیسی ، رشته کارشناسی مدیریت عمومی ، رشته کارشناسی روزنامه نگاری ، رشته کارشناسی قانون

 

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) :

رشته علوم کامپیوتر ، رشته بازار یابی و مارکتینگ ، رشته دارایی، مالیه، سرمایه گذاری ، رشته مدیریت ، رشته روابط بین الملل و سیاست ، رشته فلسفه انگلیسی ، رشته آموزش زبان انگلیسی ، رشته قانون تجارت ،

 

رشته های ارائه شده در مقطع دکتری ( P.hd ) :

رشته مدیریت کسب و کار ، رشته علوم کامپیوتر ، رشته مطالعات آمریکایی

 

 

دانشکده تجارت و فن آوری دانشگاه بین المللی دریای سیاه :

دانشکده تجارت و فناوری برای تحصیل در گرجستان یکی از بزرگترین و بهترین دانشکده نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی است. فارغ التحصیلان این دانشکده تمام مهارت های لازم و آموزش های مربوطه را دارند که فعالیت آنها را در بازار کار تقویت می کند.

این دانشکده برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را در بالاترین استاندارد ها ارائه می کند و به دو زبان انگلیسی و گرجی توسط اساتید متخصص داخلی و خارجی ارائه می دهد .هدف این دانشکده ، آموزش و پرورش افرادی اسن که بتوانند در بخشهای مختلف مشاغل که مطابق با استانداردهای پیشرفته در سطح محلی و بین المللی باشد ، شرکت کنند . برنامه های این دانشکده به دانشجویان اجازه می دهد تا به چالش های محیط کسب و کار مدرن پاسخ دهند و به توسعه شغل خود کمک کنند.

 

 

فرایند یادگیری بر توسعه تفکر تحلیلی دانش آموزان و توسعه مهارتهای تصمیم گیری متمرکز است. روند تدریس با انجام پروژه های مختلف و تحلیل و بحث همراه است. دانشجویان و کارکنان دانشگاهی در تهیه ژورنال های علمی در دانشکده نقش دارند .

منظور دانشجویان موظفند دوره کارآموزی را در شرکت های مختلف در آخرین ترم تحصیلی خود گذرانده که این امر موجب تضمین احتمال اشتغال آنها می شود. نظرسنجی انجام شده در سال گذشته نشان می دهد که 93٪ فارغ التحصیلان دانشکده شاغل هستند و 74٪ مطابق مدارک تحصیلی خود فعالیت می کنند .

به دانشجویان و اعضای هیئت علمی این فرصت داده می شود تا از طریق برنامه های مبادله ، تجربه های بین المللی و پیشرفت حرفه ای راکسب کنند. به هر دانشجویی این فرصت داده می شود که حداقل در یک ترم یا یک سال کامل در دانشگاه های پیشرو در اروپا ، آسیا و آمریکا تحصیل کند ، با محیط جدید آشنا شود و تجربه ای ارزشمند کسب کند.

 

 

دانشکده علوم اجتماعي ، آموزش و انساني دانشگاه بین المللی دریای سیاه :

دانشکده علوم اجتماعی ، علوم انسانی و علوم تربیتی برای تحصیل در گرجستان با حضور دانشجویان و کادر علمی بسیار ماهر مشغول به فعالیت است .

دانشکده با دعوت از اساتید دانشگاهی بین المللی و با همکاری سفارت آمریکا ، آموزش عالی به سبک غربی ارائه می دهد. این دانشکده برنامه های آموزشی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و به فارغ التحصیلان خود این امکان را می دهد که تحصیلات خود را در دانشگاه های آمریکایی و اروپایی ادامه دهند . علاوه بر دوره های تخصصی ، دانشجویان همچنین می توانندیک زبان دوم خارجی (اسپانیایی ، فرانسوی ، آلمانی ، روسی ، ترکی) را یاد بگیرند.

کارورزی یکی از مؤلفه های اصلی برنامه های آموزشی در دانشکده است. بنابراین ، این دانشکده با سازمانهای برجسته تحقیقاتی کشور ، سازمانهای دولتی و غیردولتی مشارکت می کند . بعد از گذراندن دوره کارآموزی ، برخی از دانشجویان در آن همان سازمانها مشغول به کار می شوند . به دانشجویاناین دانشکده که دارای عملکرد تحصیلی بالا هستند امکان شرکت در برنامه های مبادله در دانشگاه های پیشرو در اروپا ، آمریکا و آسیا داده می شود .

دانشکده حقوق دانشگاه بین المللی دریای سیاه :

دانشکده حقوق  برای تحصیل در گرجستان تقریباً ده سال است که فعالیت می کند . این دانشکده به گونه ای طراحی شده است که دانشجویان از دانش حرفه ای برخوردار شوند و مهارت های عمومی و ویژه ای را کسب کنند که به آنها امکان می دهد در طول حرفه خود به طور مؤثر و حرفه ایی عمل کنند . برای این منظور ، دانشجویان از زیرساخت های مادی و فنی مدرن ، مواد آموزشی ، وسیله سازماندهی فرآیند مطالعه فردی استفاده می کنند. از طریق همکاری فعال با آژانس های دولتی و خصوصی ، دانشجویان در این دانشکده با فرآیندهای حقوقی و رویه های حقوقی آشنا می گردند .

همچنین بخوانید:

دانشگاه بین المللی قفقاز

اشتراک گذاری این پروژه: