ساعات کاری : 9:00 - 18:00

دانشگاه شوتا روستاولی باتومی گرجستان

چند صباحی است که تحصیل درگرجستان در میان دوستداران تحصیل در خارج از کشور جای خود را باز کرده است و. نزدیکی این کشور اروپایی کوچک به ایران و هزینه های نسبتا کم تحصیل و زندگی در گرجستان از عواملی است که دانشجویان عزیز ایرانی را به تحصیل در گرجستان ترغیب می نماید . ما در طی یک سلسه مطلب به معرفی کشور گرجستان و دانشگاه های مختلف آن پرداخته ایم . در این قسمت به معرفی دانشگاه شوتا روستاولی باتومی که از دانشگاه های دولتی کشور گرجستان است می پردازیم :

دانشگاه باتومی

معرفی دانشگاه باتومی

دانشگاه باتومی

دانشگاه ایالتی باتومی شوتاروستاولی (Shota Rustaveli) در باتومی گرجستان یک دانشگاه دولتی در پایتخت جمهوری خودمختار آجارا است که تاریخ تاسیس آن 1990 میلادی است اما تاریخ تاسیس دقیق آن به 1945 برمی گردد . نام این دانشگاه به افتخار یکی از شاعران معروف تاریخ گرجستان به نام شوتا روستاولی گذاشته شده است . شوتا رستاولی ، که به طور مستعار به عنوان ساده به عنوان روستاولی شناخته می ود ، یک شاعر گرجستانی در قرون وسطا بود . وی به عنوان شاعر برجسته عصر طلایی گرجستان و یکی از بزرگترین اشخاص در ادبیات گرجستان در نظر گرفته می شود . روستاولی نویسنده کتاب شوالیه در پوست پلنگ است که از آن به عنوان شعر ملی حماسی گرجستان یاد می شود .

در تاریخ 3 سپتامبر 1990 با تصمیم كابینه وزیران گرجستان ، دانشگاه ایالتی باتومی براساس انستیتوی آموزشی پدیا در باتومی تأسیس شد و در طول زمان دانشکده ها و اصلاحات آموزشی در آن ایجاد شد . دانشگاه ایالتی باتومی شوتا روستاولی یک مرکز مهم آموزشی ، علمی و فرهنگی برای کشور گرجستان است . با اینکه این دانشگاه در سال 1990 میلادی تاسیس شده است اما پیشینه ایی بیش از 80 ساله دارد . در زمان تاسیس این دانشگاه ، فروپاشی شوروی سابق هنوز به طور رسمی اعلام نشده بود . فروپاشی امپراتوری اتحاد جماهیر شوروی و مبارزات گرجستان برای استقلال باعث یک آرزوی بزرگ برایایوان جاواخیشویلی شد که گفت: اگر دانشگاه دیگری در گرجستان باشد ، باید در باتومی باشد .

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به جذب دانشجویان می کند . دانشکده های دانشگاه باتومی عبارتند از دانشکده اقتصاد و تجارت ، دانشکده علوم انسانی ، دانشکده حقوق و علوم اجتماعی ، دانشکده علوم طبیعی و مراقبت های بهداشتی ، دانشکده فناوری ، دانشکده گردشگری . دانشگاه دولتی باتومی دارای اعتبار رسمی و توسط مرکز ملی ارتقاء کیفیت آموزشی گرجستان است که حدود 6000 هزار دانشجو دارد .

این دانشگاه همچنین شامل 3 انستیتوی تحقیقاتی شامل موسسه نیکو ، انستیتوی فن آوری های غشایی ، انستیتوی فیتوپاتولوژی و تنوع زیستی است. در حال حاضر حدود 6000 دانشجو در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مختلف در دانشگاه باتومی گرجستان تحصیل می کنند . امکانات و تجهیزات دانشگاه دولتی شوتا روستاولی بصورت گام به گام در حال افزایش و بهبود است ، تعداد دانشجویان افزایش می یابد ، برنامه های تدریس را بهبود پیدا می کند ، رشته های جدید ارائه می گردد و کارمندان واجد شرایط برای ارئه خدمت به دانشجویان آماده می شوند . مراحل آموزش و پژوهش شامل 273 استاد ، 71 پژوهشگر و 387 استاد میهمان است .

دانشگاه همچنان که رشته های سنتی را حفظ می کند ، با رعایت الزامات مدرن ، رشته های جدیدی را ایجاد می کند و توسعه می دهد. علاوه بر این ، دانشگاه بطور جدی روشهای تدریس مدرن ، از جمله آموزش الکترونیکی را دنبال می کند .

تحقیقات و پژوهش در دانشگاه شوتا روستاولی باتومی :

پتانسیل تحصیلی ، سنت ها و موقعیت جغرافیایی دانشگاه دولتی شوتا روستاولی ، اولویت های فعالیت های علمی – پژوهشی آن را تعیین می کند. پرسنل علمی دانشگاه با جدیت و اهتمام فراوان مشغول پژوهش در رشته های علوم طبیعی ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، حقوق ، ریاضی و علوم رایانه ، مهندسی ، فن آوری ها ، تجارت و بهداشت عمومی ، رشته های کشاورزی و … می شوند .دانشگاه ایالتی شوتا روستاولی باتومی یک موسسه آموزشی و علمی چند منظوره است که با همکاری دانشجویان ، فضای یکپارچه ای از آموزش و تحقیقات دانشگاهی و حرفه ای را ایجاد می کند .

 

دانشکده اقتصاد و تجارت دانشگاه شوتا روستاولی باتومی :

دانشکده اقتصاد و بازرگانی دانشگاه شوتا روستاولی باتومی برای تحصیل در گرجستان در سال 2014 در نتیجه سازماندهی مجدد دانشکده علوم اجتماعی ، تجارت و حقوق به عنوان یک واحد آموزش عالی مستقل در دانشگاه دولتی باتوی شوتا روستاولی دوباره تاسیس شد. تاریخ تاسیس این دانشکده به سال 1996 میلادی برمی گردد که دانشکده اقتصاد برای اولین بار در دانشگاه ایالتی باتومی تأسیس شد.

دانشگاه ایالتی باتومی همیشه به فرصتهای جدید برای توسعه آموزش دانشگاه بها داده است. از این رو ، دانشگاه از گسترش و تقویت فعالیت های تدریس و تحقیق در دانشکده اقتصاد و تجارت حمایت کامل می کند .

این دانشکده سمبل نوسازی و پیشرفت در دانشگاه ایالتی باتومی است که دارای مشارکت و همکاری های بین المللی برای توسعه بیشتر و بستر سازی مناسب آموزشی است . دانشکده اقتصاد و تجارت از تئوری های مدرن مهارت های تدریس و تحقیق استفاده می کند و دانشجویان خود را در بحث مشکلات اقتصادی اساسی ملی و بین المللی درگیر خواهد کرد . مسئولان و دانشجویان این دانشکده مفتخر به این هستند که به آینده اقتصاد و مطالعات تجاری کمک می کنند . دانشکده اقتصاد و تجارت اخیراً برای پذیرش دانشجویان دانشکده برای کارآموزی با شهرداری باتومی توافقنامه ایی امضا کرده است .

دانشکده علوم انسانی دانشگاه شوتا روستاولی باتومی :

دانشکده علوم انسانی از سال 1935 تحت عناوین و ساختارهای مختلفی وجود داشته و مطالعات و آموزش های متشکل از مطالعات سنتی در رشته های فلسفه ، تاریخ ، زبان های اروپای غربی و معارف را شامل می شده است . در سال 1945 دانشکده تربیت معلمان به مؤسس آموزش پویای Ped آموزشی تبدیل شد و دانشکده فلسفه با دانشکده تاریخ ادغام شد. در تاریخ 3 سپتامبر 1990 دانشگاه ایالتی باتومی شوتا روستاولی تاسیس شد . دانشکده علوم انسانی دانشگاه شوتا روستاولی باتومی برای تحصیل در گرجستان از سپتامبر 2005 ، زمانی که دو دانشکده فلسفه شناسی و زبان و ادبیات اروپای غربی در هم ادغام شده اند ،شروع به فعالیت کرده است .تحولات سپتامبر 2010 دانشکده علوم انسانی را با دانشکده آموزش و علوم ادغام کرد . امروزه این دانشکده که حدود 1200 دانشجو در آن مشغول به تحصیل در گرجستان هستند ، ارائه کننده 10 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد و 4 برنامه دکتری است

دانشکده علوم انسانی از شش بخش تشکیل شده است:

گروه فلسفه گرجستان ، گروه تاریخ ، باستان شناسی و مردم شناسی ، گروه فلسفه غرب ، گروه اروپاشناسی ، گروه مطالعات اسلاو ف گروه مطالعات شرقی.

محل دانشکده علوم انسانی ساختمان تاریخی قدیمی دانشگاه دولتی باتومی شوتا روستاولی است.این دانشکده مجهز به آزمایشگاه ها و امکانات مطالعاتی مدرن است .

خانه دانشکده علوم انسانی ساختمان تاریخی قدیمی دانشگاه دولتی باتومی شوتا روساولی است. مجهز به آزمایشگاه ها و امکانات مطالعاتی مدرن ، اتاق های انگلیسی ، آمریکایی ، آلمانی ، رومی ، ترکی ، فلسفه کلاسیک ، بیزانس و مطالعات جدید یونان

 

دانشکده علوم طبیعی و مراقبت های بهداشتی

تاریخچه دانشکده علوم طبیعی و مراقبت های بهداشتی با سال 1935 میلادی در شوروی سابق برمی گردد .

دانشکده علوم طبیعی و مراقبت های بهداشتی یکی از چهار دانشکده است که تأثیر عمیقی بر تأسیس مؤسسه آموزش عالی در باتومی تأثیر گذاشته است . سازماندهی مجدد ساختاری دانشگاه در سال 2005 دانشکده علوم طبیعی و مراقبت های بهداشتی را تاسیس کرد که رشته های زیست شناسی ، شیمی ، جغرافیا و منابع زیستی آب ، اکولوژی و پزشکی را ارائه می کرد . در سال 2010 دانشکده در یک واحد بزرگتر ادغام شد : دانشکده آموزش و علوم.

در سال 2013 دانشکده آموزش و علوم منحل شدو چندین واحد آموزشی مستقل را تأسیس کرد که دانشکده علوم طبیعی و مراقبت های بهداشتی یکی از آنها بود .

اهداف این دانشکده برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در گرجستان عبارت است از آموزش همراه با تمرین و کار عملی ، استفاده از روش ها و فن آوری های نوین تدریس برای فعالیت های آموزشی ، فعالیت های پژوهشی با محوریت دانشجویان دکتری و … .

 

دانشکده فناوری دانشگاه شوتا روستاولی باتومی

دانشکده فناوری دانشگاه دولتی باتومی برای تحصیل در گرجستان ، در طول تاریخ خود نام و ساختار خود را تغییر داده است ، دانشکده امروزی از ترکیب دانشکده فناوریهای کشاورزی و دانشکده بوم شناسی و فناوریهای مهندسی تشکیل شده است . تاریخچه این دانشکده به دانشگاه فنی باتومی در گرجستان برمی گردد که در سال 1938 میلادی افتتاح شد . طی تغییر و تحولات فراوان ، دانشکده فناوری دانشگاه شوتا روستاولی باتومی در سال 2006 میلادی رسما تاسیس شد و در دو گروه مهندسی و ساخت و ساز و گروه فناوری و مدیریت مهندسی شروع به فعالیت کرد .

دانشکده فناوری برنامه های آموزش عالی را در همه سطوح (کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا ) ارائه میدهد و تحقیقات علمی در زمینه های مهندسی و کشاورزی را اجرا می کند. هدف این بخش برآورده کردن الزامات مدرن و پرورش معلمان و محققان آینده دار است.

دانشکده فن آوری برنامه های آموزشی زیر را ارائه می دهد:

1) برنامه های آموزشی کارشناسی:

مهندسی کشاورزی ، زراعت ، معماری ، عمران ، معدن و مهندسی زمین شناسی ، ، تکنولوژی غذایی ، جنگلداری ، مخابرات ، حمل و نقل

2) برنامه های آموزشی کارشناسی ارشد:

فن آوری های کشاورزی ، تولید نفت و گاز ، حمل و نقل و ذخیره تجهیزات و فناوری ها ، ساخت و سازهای عمرانی و صنعتی ، مخابرات

3) دکتری :

کشاورزی ، ساخت و سازهای عمرانی و صنعتی

 

دانشکده گردشگری دانشگاه شوتا روستاولی باتومی

دانشکده جهانگردی در اکتبر 2010 با حکم شورای نمایندگان دانشگاه ایالتی شوتا روستاولی تأسیس شد . دانشکده گردشگری دانشگاه دولتی باتومی شوتا روستاولی یک واحد پرتحرک آموزشی ، علمی و اداری است که از نظر طراحی و اجرای آموزش عالی در هر سه سطح (لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا) به سیاست آزادی دانشگاهی و استقلال عقاید پایبند است .

ماموریت این دانشکده ارتقاء خدمات مسافرتی از طریق آموزش و پرورش برای ترویج و پیاده سازی استانداردهای بین المللی است . دانشکده گردشگری یک مرکز آموزشی اختصاصی برای آماده سازی متخصصان بسیار ماهر است که از دانش و مهارت های مناسبی برخوردار بوده تا در بازار خدمات گردشگری داخلی و بین المللی مشغول به فعالیت گردند . از جمله سازمان هایی که با این دانشکده همکاری می کنند می توان به انجمن همکاری های بین المللی (آلمان) ، صندوق مهاجرت بین المللی (آلمان) ، دپارتمان گردشگری و استراحتگاه های آجارا ، کالج تجاری اروپا در درسدن آلمان ، دانشگاه علمی کاربردی مونیخ ( دانشکده گردشگری ) ، دانشگاه فنی دریای سیاه (ترکیه ، ترابزون) ، هتل شرایتون باتومی ، هتل جورجیا پالاس ،شرکت هواپیمایی ترکیه و … اشاره کرد .

 

دانشکده حقوق و علوم اجتماعي دانشگاه شوتا روستاولی باتومی

دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه شوتا روستاولی برای تحصیل درگرجستان با هدف تربیت متخصصان متعهد در علوم حقوقی و علوم اجتماعی تاسیس شده است . دانشجویان این دانشگاه در رشته های زیر مجموعه حقوق و علوم اجتماعی از بهترین امکانات موجود و اساتید مجرب بهره می برند .

هدف این دانشگاه اعتلای علوم حقوقی در کشور گرجستان و مجامع بین المللی و همچنین مقابله و آمادگی برای چالش های اجتماعی مدرن است .

همچنین بخوانید:

دانشگاه ایلیا گرجستان

اشتراک گذاری این پروژه: