ساعات کاری : 9:00 - 18:00

دانشگاه ایلیا گرجستان

برای تحصیل در گرجستان چندین و چند دانشگاه وجود دارد که دانشجویان عزیز ایرانی می توانند برای آن اقدام کنند . یکی از دانشگاه های معتبر کشور گرجستان در شهر تفلیس دانشگاه ایالتی ایلیا است .

معرفی دانشگاه ایلیا گرجستان

دانشگاه ایالتی ایلیا (ISU) برای تحصیل در گرجستان در شهر تفلیس گرجستان در سال 2006 برای تحصیل در گرجستان تاسیس شد . تاسیس این دانشگاه در سال 2006 میلادی در نتیجه ادغام شش موسسه آکادمیک مختلف با تاریخچه های طولانی و متنوع تأسیس شد . اتحاد این شش مجموعه بر اساس سه اصل زیر بنا شده است: آزادی دانشگاه ، آزادی عقیده و آزادی انتخاب . این اصول بهم پیوسته و بهم وابسته اند: دانشجویان ، معلمان ، اساتید و محققان در انتخاب زمینه های مطالعه و تحقیق آزاد هستند ، هیچ کس حق ندارد آنها را از انجام مطالعات درمورد موضوع خاص یا انتشار یافته‌های تحقیق به دلایل سیاسی یا اخلاقی منع کند . دانشگاه ایلیا امروزه یکی از دانشگاه های برجسته تحقیق و آموزش در کشور گرجستان به حساب می آید .

معرفی دانشگاه ایلیا تفلیس ، گرجستان

برای تحصیل در گرجستان چندین و چند دانشگاه وجود دارد که دانشجویان عزیز ایرانی می توانند برای آن اقدام کنند . یکی از دانشگاه های معتبر کشور گرجستان در شهر تفلیس دانشگاه ایالتی ایلیا است . در ادامه به معرفی این دانشگاه گرجستانی خواهیم پرداخت :

دانشگاه ایالتی ایلیا (ISU) برای تحصیل در گرجستان در شهر تفلیس گرجستان در سال 2006 برای تحصیل در گرجستان تاسیس شد . تاسیس این دانشگاه در سال 2006 میلادی در نتیجه ادغام شش موسسه آکادمیک مختلف با تاریخچه های طولانی و متنوع تأسیس شد . اتحاد این شش مجموعه بر اساس سه اصل زیر بنا شده است: آزادی دانشگاه ، آزادی عقیده و آزادی انتخاب . این اصول بهم پیوسته و بهم وابسته اند: دانشجویان ، معلمان ، اساتید و محققان در انتخاب زمینه های مطالعه و تحقیق آزاد هستند ، هیچ کس حق ندارد آنها را از انجام مطالعات درمورد موضوع خاص یا انتشار یافته‌های تحقیق به دلایل سیاسی یا اخلاقی منع کند . دانشگاه ایلیا امروزه یکی از دانشگاه های برجسته تحقیق و آموزش در کشور گرجستان به حساب می آید .

ماموریت دانشگاه ایلیا گرجستان :

دانشگاه ایلیا برای تحصیل در گرجستان واقع در تفلیس ، یک دانشگاه پرچمدار تحقیقات عمومی و آموزش عالی در منطقه قفقاز جنوبی است که بر پیشرفت علمی و انتقال دانش برتر برای پیشرفت در توسعه اجتماعی متمرکز است.

مأموریت دانشگاه ایلیا حول سه اصل مهم می چرخد: پیوند آموزش و پژوهش ، وحدت آموزش عمومی و تخصصی و پیوند ارتباط جهانی و محلی .

دانشگاه ایلیا به دلیل نقش خود در توسعه علمی ، تقویت اکوسیستم کارآفرینی کشور و اجرای فعالانه پروژه های مسئولیت اجتماعی ، موقعیت منحصر به فردی در سیستم آموزشی گرجستان داشته است . دانشگاه ایلیا برای تحصیل در گرجستان دارای حدود 16000 دانشجو و 1500 کارمند علمی و تحقیقاتی همراه با زیر ساخت های تحقیقاتی نوسازی شده در چندین منطقه گرجستان است . امروزه دانشگاه ایلیا تفلیس برای تحصیل در گرجستان یکی از دانشگاه های مطلوب و مورد توجه کشور گرجستان برای تحصیل و کار است .

دانشگاه ایلیا برای تحصیل در گرجستان دارای 4 دانشکده است :

دانشکده هنر و علوم دانشگاه ایلیا که یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مدارس دانشگاه است و در هر 3 سطح (لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا) برنامه های معتبری را ارائه می دهد از جمله در رشته های فلسفه ، آموزش ، علوم سیاسی ، روابط بین الملل ، روانشناسی ، جامعه شناسی ، مطالعات اروپایی ، تاریخ ، زبان های خارجی ، مطالعات تئاتر ، موسیقی ، مطالعات دین ، ​​سیاست های عمومی ، و سایر برنامه هایی که زمینه های علوم اجتماعی ، علوم انسانی و هنر را در بر می گیرد.

دانشکده علوم طبیعی و پزشکی یک آموزشگاه فشرده تحقیقاتی است که تنوع گسترده ای از برنامه های دانشگاهی با کیفیت عالی را ارائه می دهد. این دانشکده در سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری برنامه هایی را در رشته هایی چون فیزیک و نجوم ، ریاضیات ، زیست شناسی ، علوم اعصاب و بیوشیمی ، اکولوژی و ژنتیک ، مهندسی برق و کامپیوتر ، علوم تغذیه ، مدیریت پایدار منابع طبیعی و جنگل ، مواد جدید برای نانو مهندسی ، انرژی و مدیریت مواد معدنی و … ارائه می دهد

دانشکده تجارت ، فناوری و آموزش و پرورش که در سال 2019 بازسازی شده ،دارای بیش از 7000 دانشجو در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد است .

دانشکده حقوق دانشگاه ایلیا برای تحصیل در گرجستان نیز برنامه های مقدماتی زیر را انجام می دهد: لیسانس حقوق ، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی (کسب و کار) ، کارشناسی ارشد حقوق عمومی و سیاست و کارشناسی ارشد حقوق جزا . در مورد دانشکده های دانشگاه ایلیا برای تحصیل در گرجستان در ادامه مطلب توضیحات مفصل تری را خواهید خواند .

 

پژوهش در دانشگاه ایلیا گرجستان :

این دانشگاه دارای تعدادی پژوهشکده ، مرکز و آزمایشگاه در سراسر کشور گرجستان است که فعالیت های پژوهشی انجام می دهند . این موسسات عبارت اند از موسسه فیزیک کاربردی ، موسسه روانشناسی کاربردی ، انستیتوی علوم زمین ، موسسه جانورشناسی ، موسسه محیط زیست ، انستیتوی فیزیک نظری ، مدرسه بین المللی مطالعات قفقاز ، مرکز تحقیقات زبانشناسی ، انستیتوی مطالعات مدرنیته ، انستیتوی روانشناسی دیمیتری اوزن ، مرکز تحقیقات نشانه شناسی ، آزمایشگاه مطالعات اجتماعی ، پژوهشکده ریاضیات بنیادی و بین رشته ای ، موسسه زیست شناسی شیمیایی ، مؤسسه ادبیات تطبیقی ، موسسه تحقیقات پزشکی ، پژوهشکده هنر ، موسسه مطالعات شرقی ، موسسه سیاست شناسی ، موسسه فلسفه ، موسسه بیوفیزیک

همچنین دانشگاه ایلیا عضو شبکه ها و سازمان های زیر است: انجمن بین المللی دانشگاه ها ، انجمن همکاری اروپا در زمینه علم و فناوری ، انجمن دانشگاه های اروپا ، شبکه اروپایی کاردرمانی

این دانشگاه با مؤسسات مختلفی در خارج از کشور روابط مشارکتی برقرار کرده است که شامل دانشگاه ها و موسسات زیر است :

دانشگاه کمبریج (انگلیس) ، آزمایشگاه برکلی (ایالات متحده) ، مرکز بین المللی فیزیک نظری ایتالیا (ictp) ، دانشگاه میشیگان (ایالات متحده آمریکا) ، دانشگاه مونپلیه (فرانسه) ، دانشگاه فرهنگیان ایتالیا (ایتالیا) ،دانشگاه سلیمان دمیرل (ترکیه) ، دانشگاه ملی اتریش ، دانشگاه بن (آلمان) ، دانشگاه فریبرگ (سوئیس) ، دانشگاه هاروارد (ایالات متحده)

 

 

دانشکده های دانشگاه ایلیا گرجستان :

 

1 . دانشکده هنر و علوم دانشگاه ایلیا :

دانشکده هنر و علوم یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشکده های ISU است که برنامه های مطالعاتی را در 3 سطح مختلف (کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری) انجام می دهد. این دانشکده مخصوصاً برای کسانی که اهداف زیر را دارند ایده آل است :

افرادی که مایل هستند بینش در جریان روندهای سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی در دنیای مدرن به دست آورند .

کسانی که علاقمند هستند تاریخ ، زبان ها و سنت های کشورهای خارجی را فراگیرند .

دوستداران ادبیات ، هنر ، تئاتر و موسیقی .

دانشکده هنر و علوم دانشگاه ایلیا قصد دارد از دانشجویان با طیف گسترده ایی از آموزش حمایت کند تا دانشجویان قادر باشند چشم انداز بین رشته ای و توانایی یادگیری ، درک ، نتیجه گیری و استدلال و دانش خود را به سرعت به روز کنند . از طرف دیگر ، هدف آن است كه دانشجویان دانشی كلی و وسیع را در زمینه تحصیلی منتخب خود داشته باشد. بنابراین ، متدولوژی تدریس در اینجا مبتنی بر اصول آموزش لیبرال است که موجب می شود دانش آموزان در انتخاب حرفه های آینده خود آزاد باشند و دقیقاً چنین رویکردی کلید موفقیت است .

برنامه های دانشکده هنر و علوم متمرکز بر حداکثر ادغام آموزش و پژوهش است. اساس دستیابی به این هدف بلندپروازانه اما مهم ، با تاثیر سایر عوامل کمک کننده مانند کارکنان علمی شناخته شده بین المللی دانشکده است امکان پذیر است .

 

2 . دانشکده علوم پزشکي ، علوم طبيعي و دارويي دانشگاه ایلیا :

هدف این دانشکده تربیت دانشمندان و تکنسینهای با تجربه با مهارت هایی چند جانبه برای تولیدات علمی و فناوری های تولید است .

دانشکده برای تحقق اهداف خود تنوع گسترده ای از برنامه ها و دوره های مدرن را به دانشجویان ارائه می دهد و به آنها این فرصت را می دهد که یک تحت یک آموزش بین رشته ای قرار گیرند .این موسسه با درگیر کردن دانشجویان در فعالیت های اجتماعی و علمی ، محیطی جذاب برای مطالعه ، تحقیق و خودسازی را ایجاد می کند.

اساتید دانشکده متشکل از دانشمندان کاملاً ماهری در زمینه فیزیک ، زیست شناسی ، ریاضیات ، بوم شناسی ، زمین و علوم رایانه هستند. نکته قابل توجه این است که این دانشکده با توجه به ظرفیت علمی (براساس مقالات در ژورنال های معتبر بین المللی) ، رتبه دوم گرجستان را کسب کرده است.

این دانشکده دارای منابع گسترده ای است که در تحقیقات علمی و آموزش های فنی مورد استفاده قرار می گیرد ، یعنی:

پایگاههای تحقیقاتی میدانی در ارتفاعات گرجستان و ساحل دریای سیاه و مناطق خشک گرجستان شرقی

رصدخانه

آزمایشگاه DNA برای مطالعه ژنهای انسانی حیوانی و گیاهی

کشتی تحقیقاتی که برای اکتشاف جانوران ، گیاهان و زمین شناسی دریای سیاه مورد استفاده قرار می گیرد

سالن های سخنرانی

کلاس های رایانه ای

کتابخانه

3 . دانشکده بازرگاني ، فن آوري و آموزش :

دانشکده تجارت ، فناوری و آموزش و پرورش در سال 2019 با هدف توسعه برنامه های دانشگاه از طریق هم افزایی سه حوزه تحصیلی یعنی تجارت ، فناوری و آموزش در دانشگاه ایلیا راه اندازی شد . تمرکز روی کاربردهای این برنامه ها به منافع عمومی کمک می کند و به ایجاد زمینه هایی برای مدیریت و مطالعه فرایندهای پیش رو در جامعه کمک می کند.

این دانشکده متشکل از مدرسه کسب و کار ، دانشکده مهندسی و دانشکده آموزش است .

ساختار دانشکده جدید نشان دهنده پیوندی بین فن آوری و تجارت است که اهمیت آن به درستی هم در سطح بین المللی ، هم در زندگی روزمره و هم در عرصه آموزشی مورد تأیید قرار گرفته است.این دانشکده از طرف دیگر ، همچنین به اهمیت روزافزون رابطه بین فناوری و آموزش پاسخ می دهد . این دانشکده برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد .

4 . دانشکده حقوق و قانون دانشگاه ایلیا :

دانشکده حقوق دانشگاه ایلیا قصد دارد تا در هر سطح از آموزش حقوقی (برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد) متخصصان بسیار ماهر و لایقی را تربیت کند .

 

 

برنامه کارشناسی با هدف تربیت متخصصان واجد شرایط دارای مدرک لیسانس از طریق آموزش نقش قانون در جامعه و امور ایالتی ارائه می گردد . این برنامه به دانشجویان کمک می کند تا این موضوعات را تحلیل و درک کنند و از دانش به دست آمده در عمل استفاده کنند . برنامه حقوقی خصوصی (مشاغل) با هدف آماده سازی متخصصان متعهد در حقوق خصوصی (تجاری) با امکان انجام فعالیتهای عملی و تحقیقات علمی مستقل ارائه می شود . برنامه های کارشناسی ارشد متمرکز بر توسعه تحقیقات و مهارت های عملی است.

هدف برنامه کارشناسی ارشد حقوق عمومی و سیاست گذاری ، آماده سازی متخصصان واجد شرایط در این زمینه با دانش بین رشته ای و همچنین کمک به وکلا در توسعه مهارت های عملی و پژوهشی است . برنامه کارشناسی ارشد حقوق عمومی و سیاست تنها برنامه در گرجستان است که با ادغام زمینه های مختلف قانون و سیاست ، به دانشجویان برای درک روابط متقابل بین این زمینه ها کمک می کند .

همچنین بخوانید: دانشگاه باتومی

اشتراک گذاری این پروژه: