ساعات کاری : 9:00 - 18:00

دانشگاه آزاد تفلیس

دانشگاه دیگری که در طی سلسه مراتب معرفی دانشگاه های گرجستان برای تحصیل در گرجستان به شما دوستان عزیز معرفی می گردد دانشگاه آزاد تفلیس است که در سال 2007 میلادی به عنوان یک دانشگاه خصوصی در تفلیس پایتخت گرجستان تاسیس شده است .

ی ضروری است .

دانشگاه آزاد تفلیس

دانشگاه آزاد تفلیس

دانشگاه آزاد تفلیس یک دانشگاه خصوصی است که در سال 2007 و با ادغام چندین انستیتو و موسسه تاسیس شده است . این دانشگاه توسط کاخا بندوکیدزه برای تحصیل در گرجستان تاسیس شد . هدف اصلی بندوکیدزه برای تاسیس این دانشگاه فراهم كردن فرصت هایی برای آموزش با كیفیت برای هر فرد ، بدون در نظر گرفتن شرایط مالی بود و بندوکیدزه معتقد بود که آموزش برای آینده هر فردی ضروری است .

دانشگاه آزاد تفلیس

دانشگاه دیگری که در طی سلسه مراتب معرفی دانشگاه های گرجستان برای تحصیل در گرجستان به شما دوستان عزیز معرفی می گردد دانشگاه آزاد تفلیس است که در سال 2007 میلادی به عنوان یک دانشگاه خصوصی در تفلیس پایتخت گرجستان تاسیس شده است .

دانشگاه آزاد تفلیس یک دانشگاه خصوصی است که در سال 2007 و با ادغام چندین انستیتو و موسسه تاسیس شده است . این دانشگاه توسط کاخا بندوکیدزه برای تحصیل در گرجستان تاسیس شد . هدف اصلی بندوکیدزه برای تاسیس این دانشگاه فراهم كردن فرصت هایی برای آموزش با كیفیت برای هر فرد ، بدون در نظر گرفتن شرایط مالی بود و بندوکیدزه معتقد بود که آموزش برای آینده هر فردی ضروری است .

دانشگاه آزاد تفلیس در 7 مدرسه مؤثر تشکیل شده است: موسسه آسیا و آفریقا (روابط بین الملل) ، تجارت ، حقوق ، فیزیک ، علوم رایانه و ریاضیات ، هنرهای تجسمی و طراحی ، مدیریت و علوم اجتماعی. در حالی که دانشگاه آزاد تفلیس یک مدیریت کلی دارد ، دانشکده های این دانشگاه نظارت جداگانه ایی بر برنامه های درسی و مدرک خود را دارند . این دانشگاه علاوه بر یک دانشگاه مرکزی که با دانشگاه کشاورزی جورجیا در مرکز شهر تفلیس مشترک است ، دارای مراکزی در سراسر گرجستان ، از جمله مرکز آموزش آناسولی است .

با گذشت سالها ، کیفیت بالای تحصیلات در دانشگاه آزاد تفلیس در سطح بالای اشتغال فارغ التحصیلان آشکار شده است . طبق بررسی های انجام شده 94 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از فراغت از تحصیل به کار مشغول شده اند . با وجود افزایش تعداد دانشجویان ، دانشگاه آزاد در رتبه بندی ها و سطح اشتغال فارغ التحصیلان نیز جایگاه بالایی را حفظ کرده است .

 

کاخا بندوکیدزه :

دانشگاه آزاد توسط کاخا بندوکیدزه (Kakha Bendukidze) دولتمرد ، تاجر و نیکوکار گرجستانی تاسیس شد . کاخا بندوکیدزه که در سال 1956 متولد شد و در سال 2014 میلادی دار فانی را وداع گفت فراهم کردن آموزش برای تمامی افراد جامعه بدون در نظر گرفتن شرایط مالی آنها بود . وی سرمایه گذاری های بی سابقه ای را در زمینه آموزش در گرجستان انجام داد . آموزش و پرورش و آموزش عالی گرجستان تا حد زیادی به بندوکیدزه مدیون است .

بندوکیدزه تجارت خود را در سال 1987 آغاز کرد. به زودی وی به عنوان یکی از افراد برجسته روسیه شناخته شد. وی یک کارگروه مالیاتی و ارزی را در اتحادیه صنعتگران و کارآفرینان روسیه رهبری کرد و برای تغییر در سیاست های مالیاتی تحت فشار قرار گرفت ، که در نهایت شامل تصویب نرخ مالیات 13 درصد بود. در روسیه ، او یک مخالف قوی برای مداخله دولت در اقتصاد بود ، دیدگاهی که با دیدگاه رئیس جمهور ولادیمیر پوتین مغایرت داشت .

 

پس از انقلاب گل سرخ ، اندکی پس از بازگشت از روسیه ، وی توسط رئیس جمهور پیشین میشیل ساکاشویلی و نخست وزیر فقید نخست وزیر زوراب ژوانیا در سال 2004 به عنوان وزیر اقتصاد منصوب شد. وی به عنوان وزیر اقتصاد گرجستان (ژوئن تا دسامبر 2004) ، وزیر هماهنگی اصلاحات (دسامبر 2004 – ژانویه 2008) و رئیس صدراعظم دولت جورجیا (فوریه 2008 – فوریه 2009) خدمت کرد و مؤلف اصلاحات لیبرال بود که باعث بازسازی اقتصاد گرجستان پس از استقلال از اتحاد جماهیر شوروی بود .

انتصاب بندوکیدزه و خدمت او به عنوان وزير اقتصاد رشد اقتصادی نزدیک به 4 درصدی و افزایش 4 برابری سرمایه گذاری در کشور گرجستان را به دنیال داشت . وی موسسه خیریه ای به نام بنیاد دانش ایجاد کرد و در تأسیس دانشگاه آزاد تفلیس و دانشگاه کشاورزی گرجستان بسیار موثر بود .

چشم انداز و ماموریت :

این دانشگاه در سال 2007 توسط مؤسسه صندوق دانش (KF) تأسیس شد ، این یک سازمان خیریه غیرانتفاعی و خیریه است که توسط کاخا بندوکیدزه تأسیس شده است . KF بزرگترین موقوفه در آموزش عالی در گرجستان است. هدف این صندوق تأمین آموزش عالی با کیفیت جهانی به نسل جوان گرجستان و تشویق تحقیقات با کیفیت بالا در این کشور است . این دانشگاه بر اساس دانشکده مدیریت اروپا در تفلیس (ESM) و مؤسسه آسیا و آفریقا (IAA) تأسیس شده است. در سال 2017 هم این دانشگاه دهمینس سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت . دانشگاه آزاد یکی از رهبران حوزه آموزش در گرجستان است. این دانشگاه با کیفیت بالای تحصیلات ، محیط مدرن یادگیری و سطح بالای اشتغال فارغ التحصیلان است . در سال 2011-2017 افزایش تدریجی در تعداد دانش آموزان را شاهد بودیم . از فوریه 2018 ، 2315 دانشجوی کارشناسی ، 328 دانشجوی کارشناسی ارشد و 12 دانشجوی دکترا برای تحصیل در گرجستان در دانشگاه آزاد تفلیس ثبت نام کرده بودند .

دانشگاه آزاد تفلیس یک موسسه آموزش عالی است که روی دانشجویان و موفقیت آنها تمرکز دارد. این موسسه دارای بالاترین اعتبار در آموزش عالی کشور گرجستان است . در هر سه سطح آموزش عالی ، برنامه های دانشگاه آزاد مبتنی بر اصول آموزش لیبرال و با هدف توسعه تفکر خلاق و انتقادی و همچنین مهارت های عملی دانشجویان است .

دانشگاه آزاد تفلیس یک موسسه آموزش عالی غیر دولتی است که توسط سازمان خیریه غیرانتفاعی دانش تاسیس شده است . این دانشگاه هیچ گونه ذینفع خصوصی و نهادی ندارد. افراد ذینفع دانشگاه را می توان به نوعی کل دانشجویان دانشگاه و پس از آن کل جامعه کشور گرجستان دانست . مأموریت دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا این است:

1 . ایجاد بهترین محیط برای یادگیری ، تدریس و تحقیق در گرجستان و در دسترس قرار دادن این محیط برای افراد برجسته .

 

  1. دادن فرصت به دانشجویان که استعداد های خود را توسعه دهند تا بتوانند تا بتوانند در محیط های مختلف حرکت کنند و با آنها سازگار شوند ، تصمیمات مهمی بگیرند ، و همچنین به طور خلاقانه به چالش هایی که در پیش روی کشور گرجستان در دنیای مدرن است پاسخ دهند
  2. نزدیک شدن به سطوح علمی جهانی در تمامی جهات اعم از تحقیقات ، آموزش ، و پیشرفت علم
  3. آموزش و یادگیری به زبان گرجی ، به منظور تسهیل در توسعه زبان گرجی به عنوان یک زبان علمی و ارتباطی.
  4. تمرکز بر روی علایق دانش آموزان و موفقیت آنها در آینده

دانشگاه آزاد راهی بر است برای دانشجویان که :

بفهمند که طبیعت ، جامعه ، مردم و هنر چیست.

مهارت های استدلال کمی را توسعه دهند .

حضور در محیط اجتماعی و پرسش و پاسخ ها را فراگیرند .

با استفاده از تفکر انتقادی و تحلیلی ، دانش جدیدی را بدست آورید و توسعه دهند .

تصمیمات اخلاقی را براساس ارزشهای اخلاقی اتخاذ کنند .

تنوع جهان و جامعه را بشناسند و بردبار باشند .

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد تفلیس :

معماری ، روابط بین المللی ، مدیریت و علوم اجتماعی ، مدیریت کسب و کار ، ریاضیات و علوم کامپیوتر ، فیزیک ، مهندسی برق و کامپیوتر ، حقوق ،هنرهای تجسمی و طراحی

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تفلیس :

مدیریت کسب و کار ، مدیریت بازرگانی و مدیریت عملیات ، حقوق کسب و کار ، علوم طبیعی ، علوم اجتماعی

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تفلیس :

علوم طبیعی علوم اجتماعی و بشردوستانه

 

رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد تفلیس به تفکیک دانشکده :

1 . دانشکده تجارت دانشگاه آزاد تفلیس (ESM ):

لیسانس در مدیریت تجارت

کارشناسی ارشد در مدیریت بازرگانی (MBA)

کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار در مدیریت عملیات

 

2. دانشکده علوم ریاضیات و کامپیوتر (MACS):

کارشناسی علوم کامپیوتر و ریاضیات

کارشناسی مهندسی برق و کامپیوتر

 

3 . دانشکده روابط بین الملل:

کارشناسی روابط بین الملل

 

4 . دانشکده فیزیک :

کارشناسی فیزیک

 

5 . دانشکده مدیریت و علوم اجتماعی :

کارشناسی مدیریت در علوم اجتماعی

کارشناسی ارشد علوم اجتماعی

 

 

6 . مدرسه هنرهای تجسمی و طراحی :

کارشناسی معماری

کارشناسی در هنرهای تجسمی و طراحی

 

7 . دانشکده حقوق :

کارشناسی حقوق

کارشناسی ارشد حقوق تجارت

 

همچنین دانشگاه آزاد تفلیس برای تحصیل در گرجستان دارای دو برنامه مشترک با دانشگاه کشاورزی گرجستان نیز هست :

کارشناسی ارشد علوم طبیعی (برنامه مشترک با دانشگاه کشاورزی)

دکترای علوم طبیعی (برنامه مشترک با دانشگاه کشاورزی)

 

مراکز پژوهشی دانشگاه آزاد تفلیس :

موسسه آسیا و آفریقا ، مرکز کشورهای عربی و جهان اسلام ، پژوهشگاه علوم اعصاب شناختی ، مؤسسه کنفوسیوس ، مرکز ملی حقوق تجارت ، انستیتوی ملی حقوق بشر

همچنین بخوانید: دانشگاه اروپای شرقی گرجستان

اشتراک گذاری این پروژه: