دانشگاه آکسفورد (Oxford)

با توجه به تاریخ, نمیتوان  هیچ تاریخ مشخصی برای آغاز به کار دانشگاه آکسفورد در نظر گرفت اما بر حسب فرضیات گفته می شود  این دانشگاه در حدود قرن ۱۳ام میلادی تاسیس شده باشد. از آن زمان تاکنون این دانشگاه به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا تبدیل شده است. هرچند، زنان تا سال ۱۸۷۸ در این دانشگاه پذیرفته نمی‌شدند و تا سال ۱۹۲۰ به زنان مدرک تحصیلی داده نمی‌شد.

دانشگاه کمبریج (Cambridge)

دانشگاه مشهور کمبریج یک دانشگاه تحقیقاتی در انگلیس است که در قرن ۱۳ میلادی تاسیس شده است.

این دانشگاه قدیمی انگلیسی، همانند بسیاری از مراکز دانشگاهی معتبر انگلستان دارای رسوم متعددی است. تا سال ۱۹۰۹ میلادی، یک قاشق چوبی ۱ متری به دانشجویی که پایین‌ترین نمره را در امتحانات نهایی حسابان ریاضی (یکی از واحدهای موجود در دانشگاه) داده می‌شد. این قاشق اکنون در کالج سنت جانز (St John’s College) به نمایش در آمده است.
کالج سلطنتی لندن (Imperial College London)
کالج سلطنتی لندن اولین و تنها دانشگاهیدر انگلیس است که به طور کامل بر علوم، مهندسی، پزشکی و تجارت تمرکز دارد.

یکی از برنامه های با ارزش این دانشگاه  این بود که سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵ میلیون یورویی (۱۳ میلیون پوند انگلیس) جهت ارائه کمک هزینه برای محققان، ارتباط خود را با سایر کشورهای اروپایی تقویت کند. در این راستا این دانشگاه قصد دارد یک صندوق مشترک اروپایی برای کمک به توسعه همکاری‌های جدید با همکاران اروپایی و کار با مسئول کمیسیون اتحادیه اروپا برای تحقیق، دانش و نوآوری راه‌اندازی کند تا روش‌های تقویت روابط تحقیقاتی اروپایی در این صندوق مورد بررسی و حمایت قرار گیرد. برای آشنایی با دانشگاه های اروپا حتما این شاخه را دنبال کنید.

کینگز کالج لندن

یکی از موسسات برتر آموزشی کینگز کالج لندن است که دانشگاهی پیشرو با آموزش‌های در سطح جهانی و پژوهش‌های پیشرفته و مدرن است. کیفیت و کمیت فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه در انگلستان رتبه‌ی ششم را دارد. کینگز در پیشرفت‌های متعددی که زندگی مدرن امروزی را شکل داده‌اند، نقشی مهم و اساسی ایفا کرده است؛ از جمله می‌توان به کشف ساختار دی ان ای و پژوهش‌هایی اشاره کرد که منجر به توسعه‌ی رادیو، تلویزیون، تلفن‌های موبایل و رادار شده‌اند. کینگز کالج همچنین به پیشرو بودن در تحقیق و پژوهش ادامه می‌دهد و برای اینکه دنیا را جایی بهتر برای زندگی بسازد، ایده‌های جدید و پیشگام را ارائه می‌کند .

کینگز کالج دارای پنج پردیس می باشد که در تمام سطح پایتخت پخش هستند و امکان همکاری با موسسات کلیدی لندن و تشکیل گفتگوی بین المللی را فراهم می‌کنند. این دانشگاه بیش از سی هزار دانشجو از 150 کشور جهان دارد.

دانشگاه شیکاگو

در رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۹ دانشگاه ایالتی شیکاگو جایگاه خود را در رتبه نهم جهان ثبت کرده است و موفق شده است امتیاز ویژه‌ای را برای جمعیت دانشگاهی خود در میان جمعیت دانشگاهی جهان باز کند.

امپریال کالج لندن، Imperial College London

امپریال کالج لندن یکی از برترین موسسات آموزشی است که توانسته است رتبه هشتم را در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص بدهد و در حال حاضر بالاترین رتبه دانشگاهی لندن را هم دارد. همانند دانشگاه UCL دانشگاه امپریال کالج لندن هم رتبه بسیار خوبی برای شاخص بین‌المللی دانشجویی خود دارد. این بدان معنا است که اگر شما بتوانید یک دانشجو در دانشگاه امپریال کالج لندن باشید می‌توانید از جمله فارغ التحصیلان بسیار موفق و دارای کلاس آموزش و پرورش بسیار بالا در جامعه جهانی و جامعه تحصیلی باشید.

UCL اولین دانشگاه غیرمذهبی انگلستان

در ابتدا باید گفتUCL اولین دانشگاهی است که در شهر لندن تاسیس شد و اولین دانشگاه غیر مذهبی انگلستان محسوب می‌شود که دانشجویان را بدون در نظر گرفتن اعتقادات مذهبی‌شان پذیرش می‌کرد. این دانشگاه از ژانویه‌ی سال 2006 عضو پیمان دانشگاه‌های پژوهشی اروپا بوده و در حال حاضر یکی از پنج عضو انگلیسی این پیمان است (اعضای دیگر عبارتند از کمبریج، ادینبورگ، آکسفورد و ایمپریال کالج لندن.)

پردیس اصلی UCL در مرکز لندن قرار دارد و برخی تسهیلات آن نیز در سطح شهر هستند. این دانشگاه یک پردیس هم در دوحه‌ی قطر راه‌اندازی کرده است.

دانشگاه ادینبورگ: ششمین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان جهان

دانشگاه ادینبورگ در سال 1583 در انگلستان تاسیس شد و ششمین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان جهان و یکی از هفت دانشگاه قدیمی بریتانیا و ایرلند محسوب می‌شود. این دانشگاه سه کالج دارد: کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی، علوم و مهندسی، پزشکی و دامپزشکی. در این سه کالج 20 مدرسه‌ی آکادمیک وجود دارند.

دانشگاه ادینبورگ  از بزرگترین دانشگاه های انگلیس است که در کل حدود 35000 دانشجو دارد و بیشتر آن‌ها در کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی درس می‌خوانند که بزرگ‌ترین کالج دانشگاه است. کالج پزشکی و دامپزشکی دانشگاه ادینبورگ به عنوان یک کالج پیشرو، شهرتی جهانی دارد.

دانشگاه ادینبورگ بر روابط بین الملل خود تمرکز بالایی دارد و از دانشجویان خارجی استقبال خوبی به عمل می‌آورد. بیشتر دانشجویان خارجی این دانشگاه از چین و امریکا هستند.

LMU مونیخ

دانشگاه LMU مونیخ یکی از اولین  و برترین موسسات دانشگاهی و پژوهشی مشهور در اروپاست. این دانشگاه از زمان تاسیس در سال 1472 دانشجویان با استعداد و درخشان را از سرتاسر جهان به سوی خود جذب کرده است. دانشگاه LMU مونیخ به عنوان یکی از دانشگاه‌های پژوهشی و تحقیقاتی معتبر و  پیشروی اروپا، برتری آموزشی و پژوهشی خود را در زمینه‌های مختلفی گسترش داده و می‌دهد. از جمله رشته‌های متعدد این دانشگاه عبارتند از علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، پزشکی و علوم طبیعی. رویکرد بین رشته‌ای دانشگاه LMU مونیخ برای آینده‌ی جهان مهم و حیاتی است.

دانشگاه LMU مونیخ از دانشجویان خارجی نیز استقبال خوبی به عمل می‌آورد. ارتباط بین پژوهش و محتوای درسی در تمام مراحل آموزش آکادمیک یکی از جنبه‌هایی است که در این دانشگاه بسیار بر آن تاکید می‌شود.

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

مدرسه‌ی اقتصاد و علوم سیاسی لندن یکی از نخستین دانشگاه‌های علوم اجتماعی جهان است که بیشترین تمرکز خود را در رشته‌های مختلف علوم اجتماعی از جمله اقتصاد، علوم سیاسی، جامعه شناسی، حقوق و مردم شناسی قرار داده است. این دانشگاه در اواخر قرن نوزدهم تاسیس شد و هدف آن بهبود شرایط جامعه برای زندگی بهتر بود. برای این منظور به مطالعه‌ی و تحقیق در موضوعات مربوط به فقر و آنالیز نابرابری‌ها پرداخت.

فیلسوف معروف، برتراند راسل در سال‌های 1896 – 1895و 1938 – 1937 در این دانشگاه تدریس ‌می‌کرد. در سال 1900، مدرسه‌ی اقتصاد و علوم سیاسی لندن به دانشگاه فدرال لندن پیوست و از آن موقع عضو این دانشگاه باقی ماند.

دانشگاه گلاسکو

دانشگاه گلاسکو یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در گلاسکو، اسکاتلند است. این دانشگاه که در سال 1451 توسط پاپ ساخته شده است، چهارمین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان در جهان و یکی از چهار دانشگاه باستانی اسکاتلند است ( در کنار دانشگاه های ادینبورگ، ابردین و سنت اندروز)  داین انشگاه در قرن 18 میلادی بخشی از عوامل روشنگری در اسکاتلند بود.

به طور مشترک با دانشگاه های دوران پیش مدرن، دانشگاه گلاسکو در ابتدا دانش آموزان ثروتمند را برای تحصیل می پذیرفت ،اما در قرن نوزدهم، به عنوان یک دانشگاه پیشگام در آموزش عالی بریتانیا تمامی اقشار جامعه مجاز به ثبت نام در دانشگاه شدند. دانشگاه گلاسگو تمام این دانش آموزان را با آماده سازی آنها برای حرفه ها ، قانون، پزشکی، خدمات عمومی، آموزش، و … برای ورود به  توانمند می کند. درآمد سالانه موسسه برای سال های 2017 معادل 622 . میلیون پوند است که 180 میلیون پوند آن از کمک های تحقیق و قرارداد  بوده است.

فارغ التحصیلان یا کارکنان مشهور دانشگاه گلاسگو  عبارتند از : شامل جیمز ویلسون (پدر بنیانگذار ایالات متحده)، فرانسیس هاچشن فیلسوف ، مهندس جیمز وات، آدم اسمیت فیلسوف و اقتصاددان ، لرد کلوین فیزیکدان ، جوزف لیستر جراح ، هفت برنده جایزه نوبل و سه نخست وزیر ایتالیا.

مدرسه پلی تکنیک فدرال لوزان

مدرسه پلی تکنیک فدرال لوزان دانشگاه پژوهشی دولتی در شهر لوزان، کشور سوییس است. مانند بیشتر دانشگاه‌های سوییس، این دانشگاه را دولت فدرال اداره می‌کند.

دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان در زمان تاسیس مدرسه‌ی تخصصی لوزان بود و فقط 11 دانشجو داشت. این دانشگاه در سال 1869 دپارتمان فنی آکادمی دولتی لوزان شد. بعد از اینکه آکادمی تبدیل به دانشگاه لوزان گردید، مدرسه‌ی تخصصی لوزان تبدیل به موسسه فدرال شده و حقوق خود را پیدا کرد.

مدرسه پلی تکنیک فدرال لوزان به خاطر پژوهش‌ها و آموزش مهندسی از اهمیت بالایی برخوردار است. اخیراً این دانشگاه علوم زیستی را نیز اضافه کرده است. در سال  2008 امتیاز موسسه‌ی پژوهشی تجربی سرطان سوییس را نیز خرید. دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان به حوزه‌ی موسسات فنی فدرال سوییس تعلق دارد که اتحادیه‌ی موسسات پژوهشی و دانشگاه‌هاست؛ ETH زوریخ نیز عضو این اتحادیه است.

دانشگاه پزشکی David Tvildiani دارای دانشکده پزشکی “AIETI”

این دانشگاه یکی از مراکز آموزشی معتبر در گرجستان است که دوره های پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می نماید. این دانشگاه که به نام AIETI نیز شناخته می شود در نهادها و سازمان های جهانی متعددی عضویت دارد که از بین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سازمان بهداشت جهانی (WHO)
 • انجمن پزشکی اروپا (AMEE)
 • انجمن مدارس پزشکی اروپا (AMSE)

خیلی از فارغ التحصیلان این دانشگاه دوره ی رزیدنسی خود را در کشورهای آمریکایی و اروپایی گذرانده یا درحال گذراندن آن هستند و بعنوان متخصص به فعالیت در آن کشورها مشغول می شوند.بسیاری از دانشجویان پیشین این دانشگاه باموفقیت آزمون های بین المللی (USMLE,PLAB,MCI) را گذرانده و در کشورهایی همچون آمریکا، آلمان، بریتانیا و سوئد مشغول به فعالیت و افزایش دانش خود هستند.

 • دوره های دانشکده پزشکی دیوید تویلدیانی
 • این دانشگاه دوره ی 6 ساله ی پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می دهد.
 • شهریه دانشگاه دیوید تویلدیانی
 • برای سال اول: 7000 دلار
 • مابقی طول تحصیل: سالیانه 5000 دلار

این موسسه آموزش عالی پزشکی مبتنی بر بهترین سیستم های بین المللی را برعهده دارد.دانشکده پزشکی AIETI اولین موسسه عالی پزشکی غیردولتی در گرجستان است که توسط آکادمیک دیوید تویلدیانی و دکتر دیمیتری تولیدیانی در سال 1989 تأسیس شده است.

این دانشگاه پس از تأسیس دانشکده پرستاری، دانشکده پزشکی AIETI توسط شورای ملی آموزش بنیان نهاد و از سال 2011 به نام بنیانگذار آن و اولین رئیس دانشکده پزشکی “دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی” نامگذاری شد.دانشکده پزشکی AIETI توسط WHO (سازمان بهداشت جهانی) شناخته شده و در “فهرست جهانی دانشکده های پزشکی” در سال 1995 قرار گرفته است.

پس از آن، تأییدیه کمیته های آزمون پزشکی ایالات متحده آمریکا، کشورهای مختلف اروپا و آسیا نیز برای این موسسه صادر شد.در حال حاضر دانشگاه پزشکی David Tvildiani و “دانشکده پزشکی AIETI” زیر مجموعه موسسات زیر هستند:

انجمن دانشکده های پزشکی در اروپا (AMSE)

انجمن آموزش پزشکی در اروپا (AMEE)

ORPHEUS (سازمان آموزش دکترا در پزشکی و علوم بهداشتی در سیستم اروپا)

بنیاد پیشرفت آموزش و تحقیقات پزشکی بین المللی (FAIMER)

اتحادیه دانشگاه های اوراسیا (EURAS)

دانشگاه David Tvildiani گرجستان

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه DAVID TVILDIANI حدودا 5.500 دلار در سال می باشد.

دانشگاه دولتی ایلیا گرجستان

دانشگاه ایلیا در تفلیس گرجستان واقع شده و نتیجه ادغام شش موسسه آموزشی و پژوهشی مختلف است. این دانشگاه در سال 2006 تأسیس شد و اصول آموزش لیبرال را معرفی کرد.در دانشگاه دولتی ایلیا چهار دانشکده وجود دارد. دانشکده هنر و علوم، دانشکده بازرگانی ایلیائونی، دانشکده حقوق و دانشکده علوم زیستی و مهندسی. هر یک از دانشکده ها دوره هایی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند. این موسسه تقریباً 50 دوره کارشناسی و 50 دوره کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. دانشگاه دولتی ایلیا همچنین 25 موسسه تحقیقاتی و آزمایشگاهی در سراسر کشور را اداره می کند.این موسسه با دانشگاه های سراسر جهان مثل دانشگاه کلمبیا، دانشگاه ایالتی کانزاس، دانشگاه اتریش، دانشگاه سیه نا و دانشگاه فریبورگ ارتباط برقرار کرده است. همچنین تعدادی از انجمن ها و شبکه ها از جمله انجمن اروپایی در علوم و فناوری، انجمن دانشگاه های اروپا و شبکه اجتماعی دانشگاه های دریای سیاه با دانشگاه دولتی ایلیا در ارتباط هستند. هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی ایلیا حدوداً 3.000 دلار در سال می باشد. مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه دولتی ایلیا:

ارائه فرم درخواست پذیرش به عنوان دانشجوی خارجی؛

مدارک قبولی دوره دبیرستان و ارائه ریزنمراتی که نشان دهد شما در دروس اصلی خود حداقل 60% نمره را کسب کرده اید؛

مدرک آزمون های معتبری که مهارت زبان شما را اثبات کند؛

درباره دانشگاه ایلیا گرجستان

دانشگاه دولتی ایلیا یکی از موسسات آموزش عالی معتبر در جنوب منطقه قفقاز است که سه قاعده کلی دارد: ارائه آموزش و پژوهش، ارائه آموزش لیبرال و آموزش حرفه ای و اتحاد دانشگاه و جامعه.

دانشگاه ایلیا در سال 2006 با ادغام شش موسسه مختلف که هر کدام دارای تاریخ طولانی و خصوصیات مختلفی بودند تاسیس شد.

این دانشگاه موقعیت برتری در میان دانشگاه های تحقیقاتی منطقه قفقاز طبق رنکینگ موسسات  SCIMAGO) )کسب کرده است.

چهار دانشکده دانشگاه ایلیا (دانشکده هنر و علوم، دانشکده علوم طبیعی و مهندسی، دانشکده بازرگانی و دانشکده حقوق) آموزش متفاوتی را طبق دستورالعمل های خود ارائه می کنند و با 30 موسسه تحقیقاتی بزرگ و کوچک فرصت های تحقیقاتی در بخش های علوم اجتماعی، علوم انسانی، کسب و کار، حقوق، علوم زندگی و علوم سخت افزار ایجاد می کنند.

دانشگاه ISU به یکی از محبوبترین دانشگاه ها برای تحصیل و کار در گرجستان تبدیل شده است. این دانشگاه دارای بالاترین میزان رقابت در برنامه های PHD در داخل و موسسات خارجی مرتبط است. بیش از 16.000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. دانشگاه ایلیا بیش از 1.100 کارمند آکادمی و تحقیقاتی و چندین زیرساخت تحقیقاتی در مناطق مختلف گرجستان دارد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه ایلیا گرجستان

توجه کنید که هر برنامه آموزشی قوانین ورود مخصوص به خود را دارد و متقاضیان باید بر اساس قوانین برنامه مورد نظر درخواست خود را ارسال کنند.

الزامات و مدارک مورد نیاز برای درخواست

کارشناسی مدیریت کسب و کار در گردشگری / مدیریت – گردشگری / مدیریت

مدارک ورود:

 • مدرک دوره دبیرستان یا معادل آن
 • گواهی زبان انگلیسی معادل سطح (B2

مدارک مورد نیاز درخواست

 • مدرک دوره دبیرستان یا معادل آن
 • گواهی زبان انگلیسی معادل سطح B2)
 • پاسپورت
 • عکس

کارشناسی مهندسی کامپیوتر

مدارک لازم

 • مدرک دوره دبیرستان یا معادل آن
 • گواهی زبان انگلیسی معادل سطح (B2)
 • مصاحبه

مدارک مورد نیاز درخواست

 • مدرک دوره دبیرستان یا معادل آن
 • گواهی زبان انگلیسی معادل سطح B2
 • پاسپورت
 • عکس

کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار(MBA)

 • مدارک ورود
 • مدرک دوره کارشناسی یا معادل آن
 • گواهی زبان انگلیسی معادل سطح (B2)
 • مصاحبه

مدارک مورد نیاز درخواست

 • مدرک دوره کارشناسی یا معادل آن
 • گواهی زبان انگلیسی معادل سطح (B2)
 • پاسپورت
 • عکس
 • انگیزه نامه
 • رزومه

کارشناسی ارشد ژنتیک کاربردی

 • مدارک مورد نیاز برای ورود:
 • مدرک دوره کارشناسی یا معادل آن
 • گواهی زبان انگلیسی معادل سطح B2))
 • مصاحبه
 • آزمون شفاهی در دروس مربوطه
 • مدارک مورد نیاز درخواست:
 • مدرک دوره کارشناسی یا معادل آن
 • گواهی زبان انگلیسی معادل سطح (B2)
 • پاسپورت
 • عکس
 • نامه انگیزه
 • رزومه
 • برنامه آموزش دکترای پزشکی 
 • مدارک مورد نیاز برای ورود:
 • مدرک دوره دبیرستان
 • گواهی زبان انگلیسی معادل سطح (B2)
 • آزمون ورودی در دروس شیمی و فیزیک
 • مصاحبه
 • مدارک مورد نیاز درخواست:
 • مدرک دوره دبیرستان
 • گواهی زبان انگلیسی معادل سطح (B2)
 • پاسپورت
 • عکس

الزامات زبان: اگر متقاضی شهروند کشورهای انگلیسی زبان باشد یا از دبیرستان و دانشگاهی فارغ التحصیل شده است که زبان رسمی آن انگلیسی بوده است، ممکن است از الزامات زبان صرف نظر شود. دیگر متقاضیان باید الزامات زبان انگلیسی را مطابق با سطح B2 (CEFR) برای داشتن درخواست موفق ارائه دهند.

متقاضیان باید یکی از مدارک زیر را ارسال کنند:

گواهی رسمی بین المللی زبان ( گواهی رسمی و حداقل نمره مورد پذیرش )

تاییدیه مهارت زبان انگلیسی از دانشگاه، دبیرستان یا کالج که تعیین می کند زبان آموزش انگلیسی بوده است.

گواهی که توسط موسسات زبان انگلیسی محلی یا بین المللی صادر شده است ( به عنوان مثال مدرسه زبان) که تایید می کند سطح B2 در نتایج دوره زبانی که در آن شرکت کرده اید بدست آمده است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه ایلیا گرجستان

در رتبه بندی دانشگاه های جهان نشریه آموزش عالی تایمز تنها جدول جهانی است که دانشگاه های تحقیقاتی جهان را در تمام رسالت های اصلی آن ها قضاوت می کند: تدریس، تحقیق، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی. رتبه بندی تایمز از 13 شاخص برای ارائه جامع ترین و منصفانه ترین مقایسه ها استفاده می کند و مورد اعتماد دانشجویان، دانشگاهیان، مسئولان دانشگاه، صنایع و دولت ها است.

شاخص های عملکرد به پنج بخش گروه بندی می شود: تدریس (محیط یادگیری)، تحقیق (ارزش، درآمد و شهرت)، شاخص استنادی (تاثیرگذاری تحقیقات)،درآمد صنایع (انتقال دانش)

رشته های دانشگاه ایلیا گرجستان

 • هنرهای لیبرال
 • علوم اجتماعی: علوم سیاسی، جامعه شناسی، روانشناسی و مطالعات اروپایی
 • علوم انسانی
 • فلسفه
 • آموزش پیش دبستانی
 • موسیقی
 • هنرهای زیبا و کاربردی
 • هنرهای تئاتری: هنرهای اجرایی
 • برنامه تربیت مدرس
 • علوم طبیعی: فیزیک
 • علوم طبیعی: زیست شناسی و اکولوژی
 • ریاضیات
 • انسان شناسی گرجستان
 • تاریخ
 • باستان شناسی
 • فلسفه
 • آموزش دبستان، کودکان و پیش دبستانی
 • هنرهای لیبرال
 • روابط بین الملل: اروپا و خاور نزدیک
 • علوم اجتماعی: علوم سیاسی، جامعه شناسی و روانشناسی

علوم انسانی: مطالعات انگلیسی، مطالعات آلمانی، مطالعات فرانسوی، مطالعات اسلوواکی، تاریخ، باستان شناسی، تاریخ هنر، فیلم، ادبیات، جامعه شناسی

 • فلسفه
 • موسیقی
 • علوم زمین
 • زیست شناسی
 • اکولوژی
 • فیزیک نظری
 • زبان شناسی
 • واژه شناسی
 • مطالعات اجتماعی
 • ریاضیات پایه و میان رشته ای
 • زیست شناسی شیمیایی
 • ادبیات مقایسه ای
 • پزشکی
 • مطالعات شرقی
 • سیاست شناسی
 • بیوفیزیک
 • پژوهشات 4D

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه ایلیا گرجستان

دانشگاه ایلیا ، در فعالیت های خود به شیوه مثلث پژوهشی عمل میکند. به همین علت است که در این دانشگاه سه بحث میان رشته ای مختلف وجود دارد:

 • مطالعات گرجستان
 • پژوهش در علوم ابتدایی و علوم کاربردی
 • شرکت در پژوهش جهانی
 • این دانشگاه اولین دانشگاه در کشور گرجستان بود که اصول مطالعه و آموزش لیبرال را به دیگران معرفی کرد.

در سال 2012 در این دانشگاه استاندارد تدریس و آموزشی جدیدی تحت عنوان RESULT یا (سیستم های پژوهش و آموزش گرد آمده به عنوان ابزارهای آموزشی) در این دانشگاه به کار گرفته شد.

دانشجویان و اساتید این فرصت را خواهند داشت که در خصوص یکی از مسائل پژوهشی به خصوص به تعامل با یکدیگر بپردازند و با یکدیگر تحقیق مورد نظر را پیش ببرند. (آموزش بر مبنای پژوهش) به دانشجویان این اجازه را میدهد که به صورت عملی مباحث درسی خود را بیاموزند و از طریق شرکت در پروژه های پژوهشی به یادگیری بپردازند. این دانشگاه برای متقاضیان تحصیل در گرجستان یک انتخاب ایده ال است.

شهریه تحصیل در دانشگاه ایلیا به ازای هر سال تحصیلی

 • کارشناسی مدیریت تجاری (BBA) 3000 دلار آمریکا در سال
 • کارشناسی ارشد مدیریت تجاری (MBA) 3500 دلار آمریکا در سال
 • کارشناسی مهندسی کامپیوتر 3500 دلار آمریکا در سال
 • کارشناسی ارشد ژنتیک کاربردی 3000 دلار آمریکا در سال
 • رشته پزشکی 4800 دلار آمریکا در سال
 • کارشناسی علوم مهندسی برق 13500 دلار آمریکا در سال
 • کارشناسی علوم مهندسی کامپیوتر 13500 دلار آمریکا در سال
 • شهریه دانشگاه شامل این موارد نخواهد بود: خوابگاه، هزینه های زندگی، هزینه های سفر، بیمه و سایر مخارج دانشجو