بهترین دانشکده های پرستاری در گرجستان

انتخاب بهترین دانشکده پرستاری در گرجستان دشوار استگرجستان در حال پیشرفت درحرفه پرستاری است و دولت متعهد است که پرستاران بسیار آموزش دیده را به بیماران خود ارائه دهد. پرستاری یک رشته محبوب است و گرجستان با دارا بودن دانشگاه های معتبر، یکی از محبوب ترین کشورها برای دانشجویان برای تحصیل در این رشته است. که با ارائه فرصت های عالی به دانشجویان در جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان موفق بوده استشرایط تحصیل در این کشور به نسبت راحت تر است که باعث جذب بیشتر دانشجویان بین الملل شده است. عدم نیاز مدرک زبان آیلتس و تافل طبق شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان یکی از دلایل اصلی انتخاب دانشجویان است.

همچنین لازم به ذکر است امکان تحصیل در رشته پرستاری گرجستان در این کشور امکان پذیر است . جهت ورود به دانشگاه های کشور گرجستان تکمیل دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ضروری است .

بهترین دانشکده های پرستاری در کشور گرجستان

با توجه به این که زبان رسمی کشور گرجستان ، زبان گرجی می باشد ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان گرجی تدریس می گردد اما دانشگاه ها جهت تحصیل به زبان انگلیسی در گرجستان نیز پذیرای دانشجویان هستند .

البته تعدادی از رشته های تحصیلی مانند پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند که برای تحصیل در این کشور نیازی به ارائه مدرک آیلتس و تافل نخواهد بود .

گرایش پرستاری نقش بسیار مهمی در تیم سلامت و درمان ایفا خواهد کرد. برای ایفای این نقش بسیار مهم و حیاتی افراد ملزم به بر عهده گرفتن مسئولیت درمان بیماران، برقراری ارتباط موثر با بیماران و برقراری ارتباط با دیگر پزشکان خواهند بود. اگر شما به اخذ مشاغل پاداشی و کار کردن در ساختمان های پزشکی و کمک به دیگران علاقه مندید اخذ رشته پرستاری بهترین گزینه انتخابی برای شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در گرجستان و کار رشته پرستاری ساختار دوره ها و شرایط ورود، کسب تخصص و اخذ مشاغل مرتبط با گرایش های مختلف رشته اقتصاد در از خارج کشور این مقاله را مطالعه بفرمایید.

بهترین دانشگاه های رشته پزشکی در کشور گرجستان

دانشگاه پزشکی David Tvildiani دارای دانشکده پزشکی “AIETI” است ورشته پرستاری یکی از پر طرفدارترین برنامه های تحصیلی در این دانشگاه است. مأموریت این موسسه ارائه آموزش عالی پزشکی مبتنی بر بهترین سیستم های بین المللی می باشد.

دانشکده پزشکی AIETI اولین موسسه عالی پزشکی غیردولتی در گرجستان است که توسط آکادمیک دیوید تویلدیانی و دکتر دیمیتری تولیدیانی در سال 1989 تأسیس شده است.

این دانشگاه پس از تأسیس دانشکده پرستاری، دانشکده پزشکی AIETI توسط شورای ملی آموزش بنیان نهاد و از سال 2011 به نام بنیانگذار آن و اولین رئیس دانشکده پزشکی “دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی” نامگذاری شد.دانشکده پزشکی AIETI توسط WHO (سازمان بهداشت جهانی) شناخته شده و در “فهرست جهانی دانشکده های پزشکی” در سال 1995 قرار گرفته است. اندکی پس از آن، تأییدیه کمیته های آزمون پزشکی ایالات متحده آمریکا، کشورهای مختلف اروپا تأیید و آسیا نیز برای این موسسه صادر شد.در حال حاضر دانشگاه پزشکی David Tvildiani و “دانشکده پزشکی AIETI” زیر مجموعه موسسات زیر هستند:

 • انجمن دانشکده های پزشکی در اروپا (AMSE)
 • انجمن آموزش پزشکی در اروپا (AMEE)
 • ORPHEUS سازمان آموزش دکترا در پزشکی و علوم بهداشتی در سیستم اروپا
 • بنیاد پیشرفت آموزش و تحقیقات پزشکی بین المللی (FAIMER)
 • اتحادیه دانشگاه های اوراسیا (EURAS)

دانشگاه تفلیس یکی از دانشگاه های برجسته واقع در کشور گرجستان می باشد . این دانشگاه دارای چند دوره به زبان انگلیسی است که شامل پرستاری نیز می گردد . تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه جورجیا تفلیس ۴ سال زمان می برد و هزینه هر سال تحصیلی در آن ۳۵۰۰ دلار می باشد .

دانشگاه گرجستان

دانشگاه گرجستان در سال 2004 با نام “دانشگاه علوم اجتماعی گرجستان” تأسیس شد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر گرجستان است و دانشکده بهداشت و سلامت عمومی این دانشگاه رشته پرستاری را ارائه می دهد.

آژانس ایالات متحده OPIC (شرکت سرمایه گذاری خصوصی در خارج از کشور) میلیون ها دلار در توسعه زیرساخت های دانشگاه گرجستان سرمایه گذاری کرد. دانشگاه گرجستان از برترین دانشگاه های کشور گرجستان است که بهترین کیفیت آموزشی را ارائه می دهند. UG بر اساس زندگی پویا دانشگاهی و محیط بین المللی خود دانشگاه پیشرو در زمینه آموزشی است. تاریخ ارائه درخواست پذیرش در این دانشگاه از ابتدای ماه سپتامبر آغاز می شود.

دیگر دانشگاه های برتر برای تحصیل پرستاری در گرجستان عبارت است از :

 • دانشگاه ایالتی آکاکیسورتلی
 • دانشگاه آمریکایی علوم انسانی
 • دانشگاه علوم پزشکی دیوید تودیلانی گرجستان

– تحصیل رشته پرستاری در کشور گرجستان دانشگاه دیوید تودیلانی

دانشکده پزشکی دیوید تودلیانی یکی از گزینه های تحصیل رشته پرستاری در گرجستان می باشد که در سطح متوسط و بین المللی پذیرفته شده است و معتبر می باشد . این دانشگاه نیز دانشکده پزشکی AIETI می باشد . AIETI در دایرکتوری WHO AVICENNA جهت پزشکی گنجانده شده ، عضو انجمن آموزش پزشکی اروپا ( AMEE ) ، انجمن دانشکده های پزشکی در اروپا ( AMSE) و سازمان برنامه درسی علوم زیست پزشکی و بهداشت در سیستم اروپایی می باشد ( ORPHEUS ) . هم اکنون بیشتر فارغ التحصیلان در حال انجام و یا در حال گذراندن دوره های دیگر هستند و یا در ایالات متحده و اروپا و دانشگاه ها و درمانگاه ها کار می کنند . معمولا فارغ التحصیلان در رشته های حرفه ای استخدام شدند ، در حالی که بیشتر آنها موفق به کسب امتحانات بین المللی شدند و هم اکنون مهارت های خود را در مراکز درمان و تحقیقات ایالات متحده آمریکا ، آلمان ، بریتانیا ، سوئد و کشورهای دیگر نشان می دهند .

مزایای تحصیل رشته پرستاری در کشور گرجستان

 • هزینه های مقرون به صرفه و اقتصادی زندگی . امکان تحصیل رایگان در گرجستان
 • بیش از ۱۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی در گرجستان تحصیل کرده اند
 • پذیرش در دانشگاه های گرجستان بدون IELTS است تسلط به خواندن و نوشتن انگلیسی لازم است
 • هزینه تحصیل کم
 • هزینه کم خوابگاه ها در گرجستان

nursing Georgia

دانشکده های پرستاری در گرجستان ، تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه جورجیا تفلیس ۴ سال زمان می برد و هزینه هر سال تحصیلی در آن ۳۵۰۰ دلار می باشد.