تحصیل رشته پزشکی در گرجستان : همه آنچه باید بدانید

هر ساله ، بیش از 10 هزار دانشجوی ایرانی خود را در کالج های پزشکی خارجی ثبت نام می کنند تا رشته پزشکی را دنبال کنند. این تعداد هر ساله در حال افزایش است. این به دلیل افزایش رقابت در ایران و تعداد محدود صندلی های موجود در ایران است. همچنین به دلیل هزینه کم آموزش بین المللی در برخی کشورها به ویژه در گرجستان. در میان کشورهای مختلف ، رشته پزشکی از گرجستان به عنوان یکی از گزینه های برتر برای دانشجویان ایرانی در حال ظهور است.

گرجستان آموزش رشته پزشکی کلاس جهانی را با هزینه تعجب آور شهریه 3000 تا 8000 دلار به دانشجویان ارائه می دهد. این کشور با نرخ سواد 100 درصدی ، پایه قوی آموزش با کیفیت را دارد. علاوه بر این ، 18 موسسه پزشکی در گرجستان توسط شورای پزشکی ایران تأیید شده اند. WHO همچنین مدارک رشته پزشکی را از دانشگاه های گرجستان تشخیص می دهد. دلایل زیادی وجود دارد که رشته پزشکی در گرجستان را به عنوان یکی از گزینه های برتر برای مشتاقان ایرانی معرفی می کند. بگذارید آنها را با جزئیات بیشتری درک کنیم.

چرا تحصیل در پزشکی در گرجستان؟

به چند دلیل ، تحصیل در گرجستان یک مقصد جذاب برای متقاضیان پزشکی است. در اینجا برخی از مهمترین آنها ذکر شده است:

امنیت بالا

گرجستان به عنوان یک کشور پیشرفته کیفیت زندگی بالاتری را ارائه می دهد و یکی از کمترین میزان جرم و جنایت در جهان را دارد.

مقرون به صرفه

در حالی که هزینه تحصیل بیش از 8000 دلار در سال نیست ، هزینه زندگی در حدود 2500 دلار در سال است. در مجموع ، هزینه کل یک دوره کامل رشته پزشکی ، از جمله هزینه های مربوطه ، بسیار ارزان تر از هزینه یک سیستم آموزشی مبتنی بر اهدا در ایران برای کسانی است که صندلی های دولتی را جیب ندارند.

آموزش کلاس جهانی

برخی از دانشگاه های گرجستان در ارائه آموزش در سطح جهانی برجسته هستند. به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان ترجیح می دایران رشته پزشکی را در گرجستان تحصیل کنند. دوره های دانشگاه های گرجستان سیستم های آموزشی اروپا و آمریکا را پوشش می دهد. این امر باعث می شود که فارغ التحصیلان در هر دو جغرافیا تمرین کنند.

پذیرش آسان

بدون آیلتس بدون تافل پذیرش براساس نمره کلاس 12 و آزمون NEETاست که اساساً دسترسی بی شماری از دانشجویان ایرانی را فراهم می کند.

همچنین بخوانید: بهترین دانشکده های پرستاری در گرجستان

سوالات متداول درباره رشته پزشکی از گرجستان

امکانات اسکان و خوابگاه برای دانشجویان رشته پزشکی چیست؟

دانشجویان ایرانی در هنگام یافتن محل اقامت مناسب در گرجستان با هیچ چالشی روبرو نیستند. بیشتر دانشگاه ها امکانات خوابگاهی را به دانشجویان خود در محوطه دانشگاه / دانشگاه ارائه می دایران. بیشتر هاستل ها مجهز به امکانات آشپزخانه هستند که دانش آموزان می توانند از آنها برای تهیه غذا برای خود استفاده کنند.

ساختار هزینه کالج های پزشکی در گرجستان چیست؟

هزینه تحصیل بیشتر موسسات پزشکی در گرجستان چیزی در حدود 3000 تا 8000 دلار است. هزینه خوابگاه حدود 160 تا 260 دلار است. هزینه خوابگاه در مقایسه با اجاره هایی که در فضاهای خارج از دانشگاه دریافت می شود ، نسبتاً بیشتر است.

آیا می توانم پس از اتمام رشته پزشکی از گرجستان به دنبال کار شوم؟

آره. در حقیقت ، برخی از بهترین MNC ها در گرجستان وجود دارد و آنها به دانش آموختگان رشته پزشکی دوره های کارآموزی و همچنین شغل ارائه می دایران. آره. در حقیقت ، برخی از بهترین MNC ها در گرجستان وجود دارد و آنها به دانش آموختگان رشته پزشکی دوره های کارآموزی و همچنین شغل ارائه می دایران.

زبان تدریس در گرجستان چیست؟

کلیه دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

آیا واقعاً هیچ آزمایشی مانند آیلتس و تافل برای صلاحیت پذیرش رشته پزشکی در گرجستان وجود ندارد؟

بسیاری از دانشگاه ها نیازی به داشتن صلاحیت TOEFL یا IELTS ندارند. با این حال ، برخی از موسسات شما را ملزم به واجد شرایط شدن در یکی از این آزمون ها می کنند.

آیا برای دانشجویان شایسته بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده است؟

نه. با این حال ، کمک هزینه ای مبتنی بر عملکرد برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. این کمک هزینه شهریه و خوابگاه آنها را شامل می شود ، که به طور کامل آن را برای همه اهداف عملی بورس می کند.