یادگیری زبان محلی قبل از سفر

یادگیری زبان محلی یکی از بهترین تصمیماتی است که می توانید قبل از هر سفر بگیرید. یادگیری حتی فقط چند عبارت به شما امکان می دهد به شیوه دیگری ارتباط برقرار کرده و سفر را تجربه کنید . مردم کانادا به چه زبان هایی تکلم می کنند. کانادا کشوری است با انواع ملیت های مختلف. گرچه زبان های رسمی کانادا، انگلیسی و فرانسه هستند، مردم کانادا بخصوص در داخل چهاردیواری هایشان به زبان های مختلفی تکلم می کنند. از جمله زبان های معروف کانادا می توان به زبان چینی، هندی (پنجابی)، اسپانیایی و فارسی اشاره کرد. براساس آمار رسمی سال 2006 توزیع 21 زبان اول مورد استفاده مردم کانادا در منازلشان به شرح زیر است :

 • انگلیسی 67.1 درصد English
 • فرانسه 21.5 درصد French
 • چینی 2.6 درصد Chinese
 • پنجابی 1.0 درصد Punjabi
 • اسپانیایی 0.7 درصد Spanish
 • ایتالیایی 0.6 درصد Italian
 • هلندی 0.6 درصد Dutch
 • اکراینی 0.5 درصد Ukrainian
 • عربی 0.5 درصد Arabic
 • آلمانی 0.4 درصد German
 • فیلیپینی 0.4 درصد Tagalog
 • ویتنامی 0.4 درصد Vietnamese
 • پرتغالی 0.3 درصد Portuguese
 • اردو 0.3 درصد Urdu

در اینجا 7 دلیل وجود دارد که شما باید قبل از سفر بعدی خود زبان محلی را یاد بگیرید.

یادگیری زبان محلی قبل از سفر

1- به دردسر نمی افتید

یکی از ساده ترین راه های خراب کردن سفر ، گیر افتادن در جایی یا نیاز به کمک است اما احساس کاملاً درماندگی به دلیل اینکه به زبان محلی صحبت نمی کنید. لحظاتی وجود دارد که می دانید از شما جدا می شوند اما سرنخی ندارید که چگونه خود را از آن خلاص کنید. این امر خصوصاً در مورد رانندگان تاکسی بیشتر صدق می کند.

دانستن زبان محلی از دو طریق به شما کمک می کند:

اول ، شما بلافاصله برای طرف مقابل دوست داشتنی می شوید.  در واقع ، بعد از کمی صحبت کوچک ، حتی ممکن است تخفیف یا نوع دیگری از خدمات برخوردار شوید.

دلیل دوم اینکه باید مستقیماً به زبان محلی فرو بروید این است که نشان دهید درکی از چگونگی “کارکرد” در سطح محلی دارید. ممکن است شخص دیگر فرض کند که شما قبلاً به آن سفر کرده اید و راه خود را در مورد هزینه کارها می داند. این به آنها دلیل و فرصت کمتری می دهد تا از شما سوء استفاده کنند زیرا نشان می دهید از توریست معمولی باهوش تر هستید.

لحظاتی وجود دارد که می دانید از شما جدا می شوند اما سرنخی ندارید که چگونه خود را از آن خلاص کنید. به عنوان مثال ، برخی از رانندگان تاکسی در فرودگاه Ciampino رم یک راکت را اجرا می کنند که در آن گردشگران زیادی را که به مرکز تاریخی می روند بیش از حد هزینه می کنند. یکی از دوستان آمریکایی من در هنگام دیدار خود این دست اول را تجربه کرد.

خوشبختانه ، او با ایتالیایی مقدماتی خود ، موفق شد راننده تاکسی دیگری را پیدا کند که مایل به پرداخت هزینه صحیح از او باشد و از اینکه از او جدا شود اجتناب کرد.

قبل از اینکه از خانه خارج شوم ، همیشه مطمئن می شوم که حداقل این دو عبارت اصلی را یاد بگیرم:

 1. قیمت آن چند است؟
 2. زیادی گرونه!

اینها دست به دست هم می دهند تا به فرد دیگری نشان دهند که شما فردی نیستید که بتوانید از آن سو استفاده کنید.

2- پیدا کردن دوستان جدید راحت تر است

ملاقات با افراد جدید و دوست یابی یکی از بزرگترین پاداش های سفر است. و همه چیز با یک سلام ساده مثل Ciao! ، Bonjour !،! Hola¡، Hej!، Konnichiwa !، یا Ni Hao شروع می شود!

هنگام شناختن شخصی جدید و دوست یابی ، ما معمولاً انواع مختلفی را از یکدیگر می پرسیم ، به عنوان مثال ، “نام شما چیست؟” ، “اهل کجا هستید؟” و “چه کاری را انجام می دهید؟” ” و غیره پاسخی که می دهید بیوگرافی شما را تشکیل می دهد ، که بیش از آنچه فکر می کنید تکرار می کنید. بنابراین ، هنگام انتخاب هر زبان جدید ، ابتدا بیوگرافی خود را یاد می گیرم. از این طریق می توانم با اطمینان گفتگوها را شروع کرده و به این سوالات رایج پاسخ دهم. گاهی اوقات ترسناک ترین قسمت شروع یک مکالمه است ، اما اگر شما بیوگرافی خود را از درون می دانید ، این مسئله کمتر مطرح می شود.

3- کار درستی است که باید انجام شود

مهمترین دلیل یادگیری زبان محلی مودب بودن آن است.  جایی که مردم به زبان انگلیسی عالی صحبت می کنند – چیزی که باید بخاطر بسپارید این است که شما میهمان هستید.

به این فکر کنید که شما به خانه یکی از دوستانتان می روید. آیا کفش های خود را قبل از ورود پاک می کنید یا حتی ممکن است آنها را در بیاورید؟ این نوع نجابت متداول ، بدون آنکه واقعاً به آن فکر کنید ، به وجود می آید. اما از آنجایی که ما کمتر از مراجعه به خانه یکی از دوستانمان به مسافرت می رویم ، گویی نحوه ادب را فراموش می کنیم.هیچ کس انتظار ندارد که شما قبل از سفر مسلط باشید ، بنابراین حتی اگر شما قصد دارید فقط یاد بگیرید “آیا اگر انگلیسی صحبت کنیم ، آیا مهم نیستی؟” به زبان محلی ، این حرکت خوب بهتر از آن است که اگر فریاد بزنید ، “انگلیسی؟” (فریاد زدن هرگز باعث نمی شود کسی بهتر درک شود.)

4- مردم نسبت به شما خوشایندتر هستند

انجام هر نوع تلاش برای صحبت به زبان محلی سهم بزرگی در برخورد مردم با شما دارد. در صورت استقبال از زبان مادری ، تمام رفتار آنها تغییر خواهد کرد. ممکن است به نظر خوشایند تعجب آور باشند یا حتی از شما تعریف کنند.

شما هم نیازی به تسلط ندارید و فقط یادگیری چند عبارت ضروری سفر بسیار کمک می کند. بیشتر اوقات ، متوجه خواهید شد که مردم تمایل بیشتری دارند که مسافت بیشتری را برای شما طی کنند زیرا می بینند که شما سعی می کنید با احترام رفتار کنید.

به علاوه ، شنیدن لهجه شخصی که سعی دارد به زبان شما صحبت کند نیز بسیار دوست داشتنی است. فقط به لهجه خارجی مورد علاقه خود فکر کنید (شاید فرانسوی یا ایتالیایی باشد) ، و تصور کنید شخصی وقتی به زبان او صحبت می کنید در مورد شما همان فکر را می کند!

یک مکان عالی برای شروع کار با یادگیری این پنج کلمه / عبارت است:

 1. سلام
 2. لطفا
 3. متشکرم
 4. من می خواهم…
 5. خداحافظ

پس از تسلط بر این موارد ، سعی کنید واژگان خود را گسترش دهید. هرچه بیشتر یاد بگیرید ، اعتماد به نفس بیشتری در استفاده از زبان خواهید داشت.

5- باید مکانی را بشناسید

نلسون ماندلا معروف گفت: “اگر با مردی به زبانی که او می فهمد صحبت کنید ، این به سر او می رسد. اگر با او از زبان خودش صحبت کنید ، این به قلب او می رود. ”

من این نقل قول را دوست دارم زیرا این کاملاً قدرت صحبت کردن با کسی را به زبان مادری اش خلاصه می کند. زبان ها مانند پل ها هستند: آنها ما را متحد می کنند. وقتی با مردم به زبان آنها صحبت می کنید ، می توانید به زیر سطح مقصد بروید و تجربه ای معتبر را تجربه کنید.

نمی توانم به شما بگویم که چند بار با افراد غریبه کاملاً رابطه برقرار کرده ام (به خصوص در ایتالیا ، فرانسه و اسپانیا) که وقتی به آنها می گویم اهل استرالیا هستم ، روشن می شوند. آنها ادامه می دهند تا به من بگویند که آنها یک پسر عموی ، برادر یا برخی از بستگان دیگر خود را دارند که به استرالیا نقل مکان کرده اند و چقدر دوست دارند روزی به آنجا بروند. شنیدن داستان های آنها بسیار جالب است.

این همچنین به شما این فرصت را می دهد تا در مورد مکانی که بازدید می کنید و افرادی که آن را خاص می کنند اطلاعات کسب کنید. قبل از اینکه بدانید ، آنها نکات و توصیه های محلی را به اشتراک می گذارند.

پیشنهاد من این است که در طول سفر از لحظات به ظاهر بی نتیجه نهایت استفاده را ببرید ، بنابراین می توانید در زیر سطح حفاری کنید. به عنوان مثال ، هنگام رانندگی با تاکسی از فرودگاه به هتل خود ، از راننده بپرسید “آیا می توانید یک رستوران خوب پیشنهاد دهید؟” یا “مکان مورد علاقه شما در X کجاست؟” شما از تنوع پیشنهادی که دریافت خواهید کرد شگفت زده خواهید شد که بسیاری از آنها را در هیچ راهنمای توریستی نیز نخواهید یافت.

6- این می تواند زندگی شما را تغییر دهد

با داشتن برخی از زبان های محلی در کمربند شما ، نمی توان گفت که چه تأثیر طولانی مدت می تواند بر شما بگذارد. این ممکن است به شما القا کند که یک زبان خاص را با جدیت بیشتری یاد بگیرید ، به شما انگیزه دهد قبل از هر سفری که انجام می دهید زبان محلی را یاد بگیرید یا حتی به جایی منتقل شوید!

فرانسه یا انگلیسی ؟

زبان های رسمی کانادا فرانسه و انگلیسی است.  شما برای انجام  تمام کارهای اداری خود نیازمند تسلط بر  یکی از این دو زبان هستید. فهرست زیر بعضی از مواردی که به این زبان ها نیاز دارید را ذکر می کند. البته این موارد همه کارهایی نیست که برای آن به زبان نیاز دارید شما برای صحبت کردن و برقراری ارتباط و تعامل با افراد که مهمترین امر است به زبان نیاز دارید

 • انجام امور بانکی
 • کاریابی و مصاحبه کاری
 • مسایل پزشکی و اورژانس
 • تصادفات رانندگی
 • گرفتن گواهینامه
 • حضور در دادگاه ها (به عنوان شاهد، متهم، هیأت منصفه، یا شاکی)
 • تحصیلات (در هر مقطعی از دبستان تا دکتری)
 • خرید های روزانه
 • ورزش و تفریح
 • مسافرت (کرایه اتاق، خرید بلیت هواپیما، کرایه خودرو و …)

حال خودتان سناریویی برای هر یک از موارد بالا در نظر بگیرد و تصور کنید که چگونه بدون دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه از عهده کار برمی آیید.

کدام یک از دو زبان رسمی کانادا مهم تر است؟ انگلیسی یا فرانسه؟

پاسخ این سوال بستگی به استانی دارد که در آن زندگی می کنید. استان نیوبرانزویک New Brunswick تنها استانی از کاناداست که رسما در همه امور دو زبانه است و هر دو زبان در کلیه امور اداری و روزمره افراد حضور جدی دارند. استان کبک Quebec تنها استانی از کاناداست که زبان رسمی آن فرانسوی است و در بسیاری موارد در مقابل زبان انگلیسی از خود مقاومت نشان می دهد. در سایر استان ها زبان انگلیسی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. گرچه در این استان ها گروه های فرانسوی زبان هم حضور دارند ولی در بیشتر جاها انگلیسی تنها زبانی است که اغلب مردم می دانند. در بیشتر نقاط این استان ها کوچکترین نیازی به دانستن زبان فرانسه ندارید.

کلیه خدمات دولتی در سطح فدرال به هر دو زبان ارائه می شوند. شرکت هایی که در سطح فدرال فعالیت دارند هر دو زبان را پشتیبانی می کنند. ادارات استانی هم در خیلی موارد هر دو زبان را پشتیبانی می کنند ولی این همیشگی نیست.

دست آخر اینکه در بیشتر نقاط کانادا، تنها دانستن یکی از دو زبان رسمی کانادا کافیست.

***

یک تصور غلط وجود دارد که یادگیری زبان یک فرآیند دشوار است. خوشبختانه لازم نیست که باشد. با داشتن منابع مناسب ، روش ها و کمی صبر ، می توانید هر زبانی را در هر سنی یاد بگیرید.

به همین دلیل من Intrepid Languages ​​را ایجاد کردم ، یک سری دوره های بدون مزخرف زبان که به طور خاص برای صحبت کردن به زبان محلی قبل از سفر شما طراحی شده است. بدون حفظ rote oe fluff!

اگر تا اینجا خوانده اید ، پس می دانم که جدی هستید که می خواهید بیشترین استفاده را از تجربیات سفر خود ببرید. بنابراین ، به عنوان یک خواننده Nomadic Matt ، می خواهم با تخفیف ویژه به شما پاداش دهم. با استفاده از کد تبلیغاتی NOMADICMATT هنگام پرداخت ، 20٪ تخفیف در هر دوره از زبان های Intrepid Language دریافت کنید. این شامل Intrepid ایتالیایی ، Intrepid اسپانیایی ، Intrepid فرانسوی ، Intrepid نروژی و موارد دیگر است.

یادگیری زبان یک سرمایه گذاری است. این به سفر شما عمق می بخشد و درهای زیادی را باز می کند که در غیر این صورت بسته می شدند. اگر می خواهید به زیر سطح یک مقصد بروید ، پس انداز کنید و یک سفر به یادماندنی داشته باشید ، قبل از رفتن کمی وقت خود را به یادگیری زبان اختصاص دهید. پشیمان نخواهید شد!