کار بعد از تحصیل در گرجستان

کشور گرجستان در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و افراد زیادی برای تحصیل در این کشور درخواست پذیرش ارسال کرده اند. تحصیل و زندگی در کشور گرجستان هزینه های مخصوص به خود را دارد و دانشجویان می توانند در طول مدت تحصیل خود در این کشور مشغول به کار شوند. کار حین تحصیل و کار بعد از تحصیل مزایای بسیاری را به دنبال دارد و از جمله سوالاتی که در این میان ذهن افراد را مشغول می کند این است که آیا امکان کار بعد از تحصیل در گرجستان وجود دارد؟ ما در این مقاله قصد داریم تمامی ابعاد کاری دانشجویان گرجستان را برای شما عنوان کنیم.

معرفی کشور گرجستان

کشور گرجستان در بین منطقه قفقاز در بخش مرزی اروپای غربی و آسیای شرقی بین دریای سیاه و دریای خزر قرار گرفته است. این کشور به دلیل قرارگیری بین دو قاره اروپا و آسیا به کشور اوراسیایی مشهور شده است. در واقع کشور گرجستان کشوری اروپایی بوده و دارای دانشگاه های بسیار معتبر و برجسته می باشد. زبان اغلب مردم این کشور گرجی است و اغلب دروس در دانشگاه های این کشور به زبان گرجی و یا انگلیسی تدریس می شود. این کشور از شرق با جمهوری آذربایجان و از شمال با روسیه همسایه بوده و از غرب به دریای سیاه و از جنوب به ترکیه و ارمنستان می رسد. پایتخت کشور گرجستان شهر تفلیس است که شهری بسیار زیبا و خاطره انگیز می باشد.

اخذ اقامت گرجستان از طریق تحصیل

کشور گرجستان به دلیل جاذبه های گردشگری پر طرفدار و اقتصاد رو به رشد یکی از برترین مقاصد برای تحصیل در کشور خارجی به شمار می رود. به همین دلیل تعداد متقاضیان دانشگاه های این کشور به صورت روزانه در حال افزایش است. یکی از دلایل محبوبیت دانشگاه های گرجستان این است که این کشور همواره سعی می کند که بالاترین سطح استاندارد را به دانشجویان خود ارائه نماید. دانشجویان می توانند پس از اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه های گرجستان نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. این ویزای تحصیلی یکی از شرایط ورود به دانشگاه های آلمان به شمار می رود. افرادی موفق به اخذ ویزای تحصیلی می شوند که بتوانند انگیزه نامه ای بسیار توجیه کننده را به سفارت گرجستان ارائه دهند.

اخذ تابعیت گرجستان

کشور گرجستان به افرادی که به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند، تابعیت کشور گرجستان را ارائه می نمایند. دانشجویانی که ویزای تحصیلی کشور گرجستان را دارند می توانند در در طول تحصیل خود قراردادی کاری تنظیم کرده و از این طریق با تبدیل اقامت تحصیلی خود به اقامت کاری، تابعیت این کشور را دریافت نمایند. افرادی که تابعیت کشور گرجستان را دریافت می کنند می توانند همانند یک شهروند در این کشور زندگی نمایند.

مزایای کار بعد از تحصیل در گرجستان

دانشجویان گرجستان بعد از تحصیل در دانشگاه گرجستان می توانند با اشتغال به کار در این کشور اقامت کاری دریافت کنند و در صورتی که این اقامت پنج سال به طول بی انجامد می توانند نسبت به دریافت تابعیت گرجستان اقدام نمایند.

شما می توانید پس از فارغ التحصیلی با استفاده از مدرک اخذ شده در بهترین مراکز کشور گرجستان مشغول به کار شوند.

دانشجویان با ارائه مدرک با حقوقی بالا می توانند در این کشور استخدام شوند.

کار ضمن تحصیل در گرجستان

کشور گرجستان از نظر قانونی به دانشجویان بین المللی خود مجوز کار به صورت پاره وقت و به مدت 20 تا 30 ساعت در هفته را داده است. دانشجویان می توانند به صورت آزاد و تمام وقت در این کشور به تحصیل بپردازند. با توجه به این که اکثر دانشگاه های گرجستان دارای مراکز علمی و پژوهشی مختلفی است، دانشجویان می توانند به صورت کارآموز در این مراکز مشغول به کار شوند. اشتغال به کار در این مراکز تحقیقاتی پژوهشی علاوه بر تجریبات بسیار ارزشمند که برای دانشجویان خود به همراه دارد، رزومه ای بسیار قوی را برای آن ها ایجاد کرده تا پس از فراغت از تحصیل بتوانند در بهترین مراکز استخدام شوند. میزان حقوق دریافت شده به دانشجویان چشمگیر نبوده ولی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در کشور گرجستان را تامین کند.

تاثیر زبان بر روی کار حین تحصیل در گرجستان

تحصیل در کشور گرجستان به سه زبان انگلیسی و گرجی و فرانسوی امکان پذیر است که در این میان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور گرجستان رواج بیشتری دارد. دانشجویانی که به زبان گرجی و انگلیسی مهارت داشته شانس بیشتری را برای استخدام در این کشور را دارند. بنابراین دانشجویانی که قصد دارند در کنار تحصیل مشغول به کار نیز شوند و یا اقامت کاری این کشور را دریافت نمایند، باید به زبان انگلیسی نیز مشغول به کار شوند.

مجوز کار دانشجویی در کشور گرجستان

داشتن شغل در کشور گرجستان آسان نبوده و پیدا کردن کار در این کشور سخت است. در واقع پیدا کردن کار در طول تحصیل به توانایی ها و مهارت های هر فرد بستگی دارد. بسیاری از شرکت ها و موسسات به دنبال جذب نیروی کار متخصص هستند و افرادی که قصد کار در این موسسات را دارند باید به زبان گرجی مهارت داشته باشند. یکی از راه های یافتن کار در کشور گرجستان مراجعه به موسسات کاریابی بوده و این افراد می توانند از طریق این مراکز و موسسات جذب بازار کار شوند.

تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور گرجستان با کار حین تحصیل

زندگی در کشور گرجستان هزینه های بسیاری را به دنبال دارد و از این رو دانشجویان باید در طول تحصیل خود برای تامین هزینه های زندگی در مراکز مختلف مشغول به کار شوند. دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند در هفته 20 ساعت و دانشجویان دکترا به دلیل تایم آزادتر می توانند 30 ساعت در هفته در کشور گرجستان کار کنند. همچنین دانشجویان می توانند به صورت آزادانه به صورت تمام وقت در این کشور برای خود حرفه ای را اتخاذ نمایند.

چگونه بعد از تحصیل در گرجستان کار پیدا کنیم؟

افرادی که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و از این طریق ویزای اقامتی خود را تمدید کنند باید پیش از اتمام درس خود رزومه خو را برای شرکت ها و موسسات ارسال کرده و کاری را برای خود پیدا کنند. در این صورت پس از مدتی اشتغال به کار در صورت رضایت کارفرما قراردادی عقد کرده و با استفاده از قرارداد کاری ویزای خود را تمدید نمایید. در نتیجه در صورتی که فردی قصد داشته باشد که بعد از تحصیل در گرجستان به شغلی مشغول شود باید پیش از پایان تحصیل در مراکز مخصوص استخدام شود.

مزایای کار حین تحصیل در گرجستان

کار حین تحصیل در گرجستان رزومه ای بسیار قوی را برای دانشجویان ایجاد می کند که با استفاده از این مدرک می توانند در بهترین مراکز مشغول به کار شوند.

  • همچنین کار در مدت تحصیل تجربه ای بسیار ارزشمند را برای دانشجویان رقم می زند.
  • دانشجویان در این مدت می توانند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در کشور گرجستان را تامین کنند.
  • دانشجویان این دانشگاه با کار حین تحصیل استقلال بیشتری خواهند داشت.
  • از اصلی ترین مزایای تحصیل در گرجستان اخذ اقامت کاری این کشور است.

هزینه زندگی در کشور گرجستان

یکی از اصلی ترین هزینه های زندگی در کشور گرجستان مربوط به اجاره آپارتمان می شود. افرادی که در کشور تفلیس زندگی می کنند باید برای اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز این شهر مبلغ 850 لاری پرداخت کنند که این مبلغ با توجه به متراژ آپارتمان و تعداد اتاق ها تغییر خواهد کرد.

هزینه تردد در کشور گرجستان با توجه به شهر مورد نظر متفاوت است. افرا برای تردد در شهر تفلیس با اتوبوس به صورت ماهانه به 30 لاری نیاز دارند و دانشجویان این کشور می توانن با استفاده از کارت دانشجویی بلیط اتوبوس را با هزینه ای پایین تر دریافت نمایند. هزینه تردد با وسایلی همچون تاکسی و یا ماشین شخصی بیشتر می باشد.

هزینه های مواد غذایی که شامل مرغ، گوشت، برنج، سبزیجات و … می شود نیز از دیگر هزینه های زندگی در کشور گرجستان محسوب می شود. هزینه دقیق خرید مواد غذایی در این کشور بر اساس نیازها و سبک زندگی هر فرد تفاوت دارد و مهاجرین و دانشجویان می توانند با غذایی سبک ماهانه 250 لاری بابت خرید مواد غذایی پرداخت نمایند.

تحصیل پزشکی و کار دانشجویی گرجستان

کشور گرجستان دارای برترین و برجسته ترین دانشگاه های پزشکی است که رشته های متعددی را به دانشجویان خود ارائه می کند. اکثر دانشگاه های دولتی گرجستان دارای کلینیک های تخصصی است و دانشجویان می توانند ضمن تحصیل در این دانشگاه در کلینیک های مجهز و معتبر آن مشغول به کار شوند و دروس را به صورت تجربی یاد بگیرند. همچنین دانشجویان پزشکی گرجستان پس از پایان تحصیل با مدرک خود می توانند در بهترین کلینیک های پزشکی کشور گرجستان مشغول به کار شوند. هزینه دریافتی در این کشور با توجه به تخصص و تجربیات هر فرد تفاوت دارد. دانشجویان در صورتی که به زبان گرجی و انگلیسی تسلط داشته باشند در حین تحصیل و پس از آن می توانند در کلینیک های پزشکی گرجستان استخدام شوند.