شهر گوری گرجستان

شهر گوری از سال 1808 مورد توجه قرار گرفت و به عنوان یک شهر شناخته شد. پس از ساخت راه آهن تفلیس، پوتی این شهر بیش از قبل مورد استقبال واقع شده است. در حال حاضر این شهر از نظر اقتصادی اهمیت زیادی از نظر تولید انواع میوه، انواع کنسرو و انواع نوشیدنی دارد. یکی از دلایلی که باعث شهرت و اهمیت شهر گوری شده، قرار گرفتن زادگاه جوزف استالین سیاستمدار و رهبر مشهور جماهیر شوروی سابق می باشد. شهر گوری گرجستان شهری صنعتی است که اغلب ساکنین آن را کارکنان این شهرک تشکیل داده است.

جاذبه های گردشگری شهر گوری

کلیسای مریم باکره

کلیسای باکری در گذشته محلی برای آموزش موسیقی بوده و بعدها به عنوان کلیسا مور استفاده قرار گرفت. امروزه از این کلیسا به عنوان یک مکان قدیمی باستانی یاد می شود. این کلیسا مدتی قبل بر اثر زلزله به شدت آسیب دید ولی همچنان استوار و پاربرجا بوده و خاطرات تاریخی بسیاری را در خود محفوظ نگه داشته است.

مجسمه قهرمانان شهر گوری

در نزدیکی شهر گوری مجسمه های عظیمی از جنگجویان شهر گوری را مشاهده خواهید کرد. این مجسمه ها یادبودی از کشته شدگان جنگ جهانی دوم هستند. این مجسمه ها به صورت کاملا هنرمندانه ای ساخته شده تا مقاومت و ایثار سربازان جنگ جهانی دوم برای همیشه ماندگار شود.

موزه استالین

موزه استالین در شهر گوری گرجستان

موزه استالین خانه ای است که استالین در آن متولد شد. یک ساختمان موزه با قطار و برج شخصی استالین که او از پالتا، پتسدام و تهران بازدید کرده است را نشان می دهد. در این موزه شما می توانید سایل شخصی استالین، نقاشی های وی، آثار تاریخی و تمامی لوازم وی را مشاهده کنید.

شهر اوپلیستسیخه

شهر اوپلیستسیخه شهری باستانی شبیه به غاز است که در سمت چپ رودخانه متکواری و در 10 کیلومتری شهر گوری قرار گرفته است. این شهر در نزدیکی قفقاز قرار گرفته و قدمتی بسیار طولانی دارد. در این شهر می توانید آثار تاریخی بسیار زیادی را مشاهده کنید.

کلیسای گورجیوای

گورجیوای کلیسایی شلوغ و پر رفت و آمد است که در ارتفاع 600 متری از سطح دریا قرار دارد. چشمه آب گرم معدنی بزرگی در این کلیسا وجود دارد که افراد برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن بهره می برند. ژانویه تا سپتامبر بهترین زمان برای بازدید از این چشمه آب معدنی می باشد.

هزینه زندگی در شهر گوری

زندگی در هر شهری هزینه های خاص خود را دارد. وجود شرکت های صنعتی در نزدیکی شهر گوری این امکان را به مهاجرین می دهد که در این شهر مشغول به کار شده و هزینه های زندگی خود را تامین کنند. با توجه به این که ساکنین این شهر افراد ثروتمندی نیستند و تمامی محصولات مصرفی از تولیدات این شهر است، هزینه های زندگی در این شهر نسبت به سایر شهرهای گرجستان ارزان تر می باشد. این هزینه ها شامل موارد ذیل می شود:

هزینه مواد غذایی

وجود شرکت های صنعتی تولید مواد غذایی این امکان را به فروشگاه های این شهر می دهد تا اجناس خود را به صورت مستقیم و از درب کارخانه تهیه کنند و از این رو مواد غذایی موجود در فروشگاه های گوری به نسبت مناسب تر است. هزینه رستوران های این شهر با توجه به نوع رستوران از 15 تومان به بالا می باشد.

هزینه حمل و نقل

گوری gori شهر بزرگی نبوده و برای تردد در آن نیاز به پرداخت هزینه زیادی نیست. دانشجویانی که در شهر گوری در حال زندگی هستند برای تردد می توانند با استفاده از کارت دانشجویی بلیط هایی با درصد تخفیفاتی مختلف را تهیه کنند. به طور کلی هزینه تردد در این شهر به نوع وسیله نقلیه بستگی دارد.

هزینه درمانی

افرادی که در شهر گوری مشغول به کار هستند، از مزایای بیمه درمانی این شهر بهره مند می باشند. همچنین دانشجویان نیز دارای بیمه درمانی هستند و در صورت بروز بیماری می توانند هزینه درمان را از بیمه دریافت کنند.

هزینه های اجاره مسکن

تهیه مسکن یکی از غدغه های ساکنین شهر گوری می باشد و بخش مهمی از هزینه های زندگی به بخش مسکن مرتبط است. در این شهر آپارتمان های زیادی وجود دارد که موقعیت های هر کدام متفاوت است و هزینه اجاره آپارتمان در این شهر به موقعیت مسکن و متراژ آن بستگی دارد.

هزینه های جانبی

زندگی در شهر گوری مانند هر شهر دیگری هزینه های جانبی بسیاری را به همراه دارد. از جمله این هزینه ها می توان به هزینه پرداخت قبوض، هزینه اینترنت، هزینه خرید پوشاک و … اشاره کرد. این هزینه ها اهمیت بسیاری داشته و باید در لیست هزینه های زندگی در شهر گوری قرار گیرد.

امنیت شهر گوری

شهر گوری ضریب ایمنی بسیاری دارد. آمار جرم و جنایت در این شهر پایین بوده و ماموران انتظامی به صورت کامل از شهر محافظت می کنند. دانشجویانی که در این شهر زندگی می کنند دارای خوابگاه های بسیار ایمن و به همراه نگهبان هستند.

نکات مثبت زندگی در شهر گوری

شهر گوری دارای مکان های تفریحی بسیاری است و کیفیت کافه ها و رستوران های موجود در این شهر بسیار بالا می باشد. مهاجرینی که وارد شهر گوری شده اند می توانند اوقات فراغت خود را با گشت و گذار در مکان های تاریخی این شهر سپری کنند و خاطرات زیبایی را برای خود رقم بزنند. همچنین با استفاده از خط راه آهن به راحتی می توانند به شهر تفلیس سفر کنند.

اقامت کشور گرجستان

سالانه مهاجران زیادی به قصد اخذ مجوز به کشور گرجستان سفر می کنند. این کشور سخت گیری های بسیاری را در پذیرش مهاجران به خرج داده و برخی از شرایط ویژه را برای این مهاجران تعیین کرده است. یکی از راه های اخذ اقامت در کشور گرجستان اخذ اقامت کاری می باشد. با توجه به این که شهر گوری دارای کارخانه های صنعتی بسیاری است، با کار و عقد قرارداد می توانید اقامت کاری این کشور را دریافت کنید. یکی دیگر از روش هایی که منجر به اخذ اقامت در کشور گرجستان می شود، اخذ ویزای تحصیلی است. اخذ اقامت تحصیلی یکی از ساده ترین روش ها برای اقامت در کشور گرجستان است که برای پذیرش در این دانشگاه ها باید استانداردهای وزارت آموزش و پرورش این شهر رعایت شود.

تحصیل در دانشگاه گوری گرجستان

یکی از مسائلی که در مورد پذیرش در دانشگاه گوری گرجستان وجود دارد، ارائه مدرک زبان است. برای حضور در دانشگاه های گرجستان به ویژه دانشگاه گوری گرجستان شما باید به زبان این کشور و یا زبان انگلیسی تسلط داشته باشید تا تمامی دروس را به خوبی درک کنید. اغلب دانشگاه های دولتی گرجستان در ابتدای هر ترم تحصیلی کلاس های رایگان آموزش زبان انگلیسی و گرجی را به صورت رایگان در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد تا با تقویت زبان بتوانند تسلط بیشتری بر روی دروس پیدا کنند.

مقاطع تحصیلی گرجستان

دانشگاه های گرجستان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجوی می پذیرد. این دانشگاه دارای موقعیتی عالی در زمینه تحصیل است و رشته های مختلفی را در هر سه مقطه به دانشجویان خود ارائه می کند. برای پذیرش در هر مقطع تحصیلی در دانشگاه های گرجستان متقاضی باید آخرین مدرک تحصیلی خود را به دانشگاه ارسال کند و در صورت تایید مدارک و نمرات وی، مجوز حضور در این دانشگاه ها را پیدا خواهد کرد.

خوابگاه های دانشجویی گرجستان

تمامی دانشگاه های گرجستان دارای خوابگاه هایی دانشجویی است تا دانشجویان با امنیت کامل و با هزینه ای پایین در آن اقامت داشته باشند. این خوابگاه ها دارای امکانات رفاهی مختلفی است و زندگی در آن بسیار راحت می باشد. خوابگاه های دانشگاه های بزرگ معمولا در داخل پردیس اصلی آن قرار دارند و از ضریب ایمنی بسیار بالایی برخوردار هستند و خوابگاه هایی که در بیرون از دانشگاه واقع شده اند نیز دارای نگهبان بوده و ایمنی بسیاری دارند.

هزینه تحصیل در گرجستان

از جمله ویژگی هایی که باعث ایده آل شدن دانشگاه های گرجستان شده است، رایگان بودن هزینه های تحصیل در گرجستان می باشد. دانشجویان در آغاز هر ترم باید مبلغی را برای هزینه های جانبی همچون هزینه های بیمه درمانی به دانشگاه پرداخت کنند که این مبلغ در مقایسه با هزینه های دانشگاه های خصوصی بسیار پایین است.

زندگی دانشجویی در کشور گرجستان

مطابق با نظرسنجی های صورت گرفته کیفیت زندگی دانشجویی در کشور گرجستان بسیار بالا بوده و دانشجویانی که در این کشور تحصیل کرده اند رضایت کاملی را از کیفیت آموزشی دانشگاه های گرجستان و زندگی در این شهر داشته اند. به همین دلیل زندگی دانشجویی در کشور گرجستان در سطح بالایی قرار دارد.

مزایای تحصیل در دانشگاه گرجستان

  • دانشگاه های کشور گرجستان دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند.
  • مدارک اخذ شده در این دانشگاه از اعتبار بسیاری برخوردار می باشد.
  • کیفیت زندگی دانشجویی در کشور گرجستان بسیار مطلوب است.
  • دانشجویان گرجستان می توانند به اقامت کشور گرجستان دست یابند.
  • به دانشجویان بین المللی گرجستان خوابگاه هایی جهت اقامت داده می شود.
  • این دانشجویان می توانند از مزایای بورسیه تحصیلی بهره مند شوند.
  • کیفیت آموزشی در کشور گرجستان بسیار بالا می باشد.