رنکینگ دانشگاه های گرجستان در جهان چگونه است؟

افرادی که درخواست پذیرش در دانشگاه های گرجستان را دارند باید پیش از ارسال درخواست پذیرش در مورد کشور و دانشگاه های آن تحقیق و بررسی انجام دهند. یکی از روش های سنجیدن دانشگاه ها و انتخاب دانشگاه های برتر، مشاهده رنکینگ دانشگاه ها می باشد. کشور گرجستان در سال های اخیر برای تحصیل بسیار رایج شده است و افراد زیادی برای پذیرش در این دانشگاه ها درخواست داده اند. حال این سوال پیش می آید که رنکینگ دانشگاه های گرجستان در جهان چقدر است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا رنکینگ معتبرترین دانشگاه های این کشور را در اختیار شما قرار دهیم.

رتبه بندی دانشگاه های گرجستان

رتبه بندی یا همان رنک دانشگاه ها georgian universities ranking به صورت مستقیم با درخواست دانشجویان در ارتباط است زیرا رنک و رتبه بندی دانشگاه های گرجستان می تواند بر روی تعداد متقاضیان و سرنوشت آن ها تاثیر بگذارد. در این رتبه بندی تمامی سطوح کیفی دانشگاه بررسی شده و پس از مقایسه تمامی دانشگاه ها یکی از آن ها انتخاب می شود. در نتیجه رتبه بندی دانشگاه های گرجستان نشان دهنده اعتبار و سطح کیفیت آموزش آن دانشگاه می باشد.

بهترین و معتبرترین دانشگاه های گرجستان از نظر سیستم رتبه بندی جهانی

رتبه اول: دانشگاه دولتی ایوانه جاواخیشویلی یا همان دانشگاه تفلیس در سیستم رتبه بندی توانسته جایگاه اول را بدست بیاورد. در واقع می توان گفت که این دانشگاه معتبرترین دانشگاه گرجستان محسوب می شود. در حال حاضر رتبه جهانی این دانشگاه در سیستم رتبه بندی 1441 می باشد.

رتبه دوم: دومین رتبه دانشگاه های گرجستان متعلق به دانشگاه دولتی ایلیا در تفلیس است. این دانشگاه از جمله یکی از برترین دانشگاه های گرجستان بوده که دارای رتبه جهانی 1835 می باشد.

رتبه سوم: یکی از معتبرترین دانشگاه های گرجستان در سطح اروپا دانشگاه تکنیکال می باشد. این دانشگاه در سال های اخیر توانسته رتبه 2517 جهانی را بدست بیاورد.

رتبه چهارم: رتبه چهارم دانشگاه های برتر گرجستان به دانشگاه دولتی علوم پزشکی تفلیس تعلق دارد. رتبه جهانی این دانشگاه در سیستم رتبه بندی 4448 می باشد.

رتبه پنجم: دانشگاه دولتی دریای سیاه گرجستان علاوه بر کسب رتبه پنجم دانشگاه های گرجستان توانسته رتبه 5294 جهانی را بدست بیاورد.

رتبه ششم: دانشگاه شوتا باتومی دانشگاهی دولتی است که جزء ششمین دانشگاه برتر کشور گرجستان بوده و رتبه 6240 جهانی را نیز در دست دارد.

رتبه هفتم: دانشگاه گرجستان از دیگر دانشگاه های برتر گرجستان است که نه تنها رتبه هفتم دانشگاه های برتر گرجستان را دارد، بلکه دارای رتبه جهانی 6516 نیز می باشد.

رتبه هشتم: رتبه هشتم دانشگاه های برتر گرجستان به دانشگاه کشاورزی گرجستان تعلق گرفته و همچنین این دانشگاه دارای رتبه جهانی 7381 نیز می باشد.

رتبه نهم: دانشگاه بین المللی قفقاز جایگاه نهم را در دانشگاه های برتر گرجستان را داشته و در سیستم رتبه بندی جهانی نیز رتبه 9549 را دارد.

رتبه دهم: رتبه دهم دانشگاه های گرجستان به دانشگاه دولتی آکاکی تسرتلی کوتائیسی تعلق دارد. رتبه جهانی این دانشگاه 11239 می باشد.

شرایط پذیرش در دانشگاه های گرجستان

متقاضی می بایست پس از بررسی و تحقیق در مورد دانشگاه های گرجستان و انتخاب برترین دانشگاه های گرجستان، باید برای آن درخواست پذیرش ارسال کنند. این درخواست پذیرش باید کاملا حساب شده و مطابق با استانداردهای این کشور باشد. شما باید ابتدا تمامی مدارک خود را به صورت رسمی به زبان گرجی و یا انگلیسی ترجمه کرده و برای دانشگاه ارسال نمایند. سیستم آموزشی دانشگاه مورد نظر پس از بررسی تمامی مدارک ارسالی، از بین پذیرفته شدگان افرادی که شرایط بهتری دارند را پذیرش کرده و نتیجه آن را طی یک ایمیل به آن ها اعلام خواهد کرد.

زمان درخواست پذیرش

زمان دقیق درخواست پذیرش هر کدام از دانشگاه های گرجستان در سایت اعلام می شود به همین دلیل با توجه به بالا بودن تعداد متقاضیان باید پیش از زمان اعلام شده تمامی مدارک خود را آماده کرده و در اولین فرصت برای دانشگاه ارسال کنید تا درخواست شما در اولویت قرار گیرد. هر چه درخواست پذیرش سریع تر ارسال گردد، نتیجه آن زودتر به شما اعلام می شود.

نحوه درخواست پذیرش

برای ارسال درخواست پذیرش ابتدا باید فرم مربوطه را به صورت اصولی تکمیل کرده و برای دانشگاه ارسال کنید. این فرم باید مطابق با قوانین گرجستان بوده و تمامی اطلاعات درخواستی در آن لحاظ شود. همچنین برای ثبت درخواست پذیرش نیاز به مبلغ مشخصی بوده که باید پیش از ارسال فرم پذیرش پرداخت گردد. لازم به ذکر است که این مبلغ غیر قابل استرداد بوده و در صورتی که از تصمیم خود اطمینان دارید این مبلغ را پرداخت کنید. درخواست پذیرش الکترونیکی بوده و شما برای ارسال مدارک و ثبت نام باید مراحل زیر را طی نمایید:

  • ایجاد حساب کاربری
  • انتخاب رشته و مقطع تحصیلی
  • تکمیل فرم پذیرش
  • پرداخت هزینه پذیرش به صورت آنلاین
  • آپلود مدارک آماده شده
  • دریافت نتایج گزارش
  • پاسخ به دعوت نامه

زمان اخذ پاسخ به درخواست پذیرش

برای دریافت پاسخ درخواست پذیرش باید کمی صبر کنید. جواب پذیرش معمولا طی دو هفته برای متقاضی ارسال می شود ولی در صورتی که نتیجه ای برای شما ارسال نشد به دانشگاه ایمیل داده و درخواست خود را پیگیری کنید. در صورتی که واحد آموزش دانشگاه تشخیص دهد که شما به مصاحبه آنلاین نیاز دارید دپارتمان آموزش روز مصاحبه را با شما هماهنگ خواهند کرد. در این مصاحبه سوالاتی در مورد زندگی و سایر مشخصات از شما پرسیده می شود تا میزان تسلط شما به زبان مورد نظر بررسی و ارزیابی شود.

دانشگاه دولتی ایلیا

دانشگاه ایلیا که نتیجه ادغام شش موسسه آموزشی است، در سال 2006 به تاسیس رسید. این دانشگاه نخستین دانشگاهی است که به معرفی اصول لیبرال پرداخته است. دانشکده حقوق، مهندسی و علوم زیستی از جمله بهترین دانشکده های این دانشگاه محسوب می شود. این دانشگاه دروس خود را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان خود ارائه می کند.

دانشگاه گرجستان

دانشگاه گرجستان در تفلیس پایتخت گرجستان قرار دارد در سال 2004 تاسیس شد. این دانشگاه در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته و متقاضیان بسیاری را از سرتاسر جهان به خود جذب کرده است. اولین دانشجوی دوره دکترا در سال 2007 به این دانشگاه راه پیدا کرد. این دانشگاه بستر بسیار مناسبی را برای ورود دانشجویان به بازار کار فراهم کرده و افراد پس از فارغ التحصیلی به سرعت می توانند جذب بازار کار شوند. از جمله برترین دانشکده های دانشگاه گرجستان می توان به دانشکده بازرگانی و اقتصاد، علوم بهداشتی، انفورماتیک، علوم اجتماعی، حقوق و هنر و علوم انسانی اشاره کرد.

دانشگاه ایوان جاواخیشویلی

دانشگاه ایوان جاواخیشویلی که با نام دانشگاه تفلیس معروف است یکی از دانشگاه های برتر گرجستان محسوب می شود. این دانشگاه دولتی در سال 1918 تاسیس شد و از جمله قدیمی ترین دانشکاه های این کشور به شمار می رود. دانشگاه تفلیس کیفیت علمی بسیار بالایی داشته و در سیستم رتبه بندی جزء اولین دانشگاه گرجستان قرار گرفته است.

دانشگاه جورجیا

دانشگاه جورجیا یکی از بهترین دانشگاه های گرجستان برای تحصیل است و بهترین اساتید برای تدریس در آن به تدریس در آن مشغول به کار هستند. زبان تدریس در این دانشگاه ها معمولا زبان انگلیسی بوده و تمامی دروس بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در هیئت علمی به دانشجویان ارائه می شود. بنای این دانشگاه بر اساس صداقت پایه ریزی شده و در آن علاوه بر ارائه دروس به اخلاقیات نیز پرداخته می شود.

دانشگاه آمریکایی گرجستان

دانشگاه آمریکایی گرجستان برای پروژه های خانم الن جمارجاشویلی تاسیس شد. این دانشگاه ابتدا برای رشته حقوق طراحی شد و در حال حاضر رشته های متعددی در این دانشگاه ارائه می شود. کیفیت آموزشی بالا، نظام آموزشی متحد، هزینه شهریه پایین و … باعث شده که هر ساله تعداد دانشجویان این دانشگاه افزایش یابد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های گرجستان

دانشگاه های گرجستان از رنکینگ بالایی برخوردار بوده و کیفیت علمی این دانشگاه در سطح بالایی قرار دارد. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها با توجه به کیفیت آموزشی بالا و اعتبار مدرک، بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. افرادی که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند تحت حمایت دولت گرجستان بوده و نیازی به پرداخت هزینه بالایی ندارند. همچنین دانشجویان با استفاده از بورسیه های تحصیلی می توانند به صورت رایگان در این دانشگاه به تحصیل بپردازند.

زبان تحصیل در دانشگاه های معتبر گرجستان

دانشگاه هایی که دارای اعتبار بالایی هستند و رنکینگ بالایی به آن ها تعلق گرفته است، می توانند به دو زبان گرجی و انگلیسی در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند. با توجه به متعدد بودن دانشگاه های گرجستان و رشته های مختلف ارائه شده در این دانشگاه ها، متقاضیان در اغلب رشته ها باید به زبان گرجی و در برخی به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازد. لازم به ذکر است که ارائه مدرک زبان در روز ثبت نام لازم می باشد.

شرایط کار ضمن تحصیل در گرجستان

دولت گرجستان این امکان را به دانشجویان می دهد که به مدت 20 ساعت در هفته در مراکز دولتی این کشور به تحصیل بپردازند. این کار مزایای مختلفی برای متقاضیان تحصیل در گرجستان دارد که از جمله آن رزومه قوی، حقوق پرداختی، تجربه و … را به دنبال دارد. با توجه به کم بودن موقعیت شغلی در این کشور اولویت با افراد بومی و افرادی است که به زبان گرجی تسلط دارند.