خوردنی ها و آشامیدنی ها در گرجستان

غذای گرجی بدون شک یکی از غذاهای کم مصرف جهان است که دارای طعم های یونان و مدیترانه است و همچنین از ترکیه و فارس تأثیر دارداین راهنمای غذایی گرجستان از تجربیات سفر در سراسر کشور گرفته شده است – بازدید از بازارهای محلی ، وعده های غذایی در خانه های خانوادگی و رستوران ها ، و حتی یک دوره آشپزی بداهه.

 این لیست گسترده ای از غذاهای سنتی گرجی و همچنین نکاتی در مورد خوردن و نوشیدنی هنگام بازدید ارائه می دهد.

غذای گرجی کاملاً مناسب بیان فرهنگ است. غذای آرام و گرم مانند خاچاپوری (نان پر از پنیر) با ماتسونی (ماست) تعادل پیدا می کند . گیاهانی مانند ترخون ، جعفری تخت ، شوید و گشنیز با گردو و سیر برای پر کردن سس ها و سس ها ترکیب می شوند.

غذا خوردن ، مهمان نوازی ، نان تست و نکات برتر خانواده و دوستان را بهم می ریزد و بازدید کنندگان را در میان وعده های طولانی و جدول بسته می کند. غذا و مهمان نوازی گرجی شما را احاطه کرده است … و گاهی اوقات می تواند شما را در زیر وزن خفه کند.

خوردنی ها و آشامیدنی ها در گرجستان

پیراشکی گرجی Khinkali ، عنصر اصلی یک جشن گرجی.

ما به ویژه به دلیل دوستان مفید و خانواده های میزبان که از ارائه آموزش سریع و خوشمزه به ما در زمینه غذاهای گرجی و غذاهای گرجی لذت می بردند ، از غذای گرجی بسیار قدردانی کردیم.

موارد زیر فقط طعم غذاهای گرجی و برخی از غذاهای مورد علاقه ما از تقریباً دو ماه سفر در سراسر کشور است ، از پایتخت تفلیس گرفته تا کهکتی ، سوانتی ، برجومی و سایر مناطق در شرق. ما از غذاهای گرجی در رستوران ها ، بازارها و خانه های خانوادگی نمونه برداری کردیم. به عبارت دیگر ، ما غرق در غذاهای گرجی هستیم.

انبوه ادویه جات در بازار گرجستان.

اگر به جمهوری جورجیا سفر کرده اید و نمی توانید غذای خاصی پیدا کنید ، فقط از مردم محلی بپرسید که کجا می توانید آن را پیدا کنید و آنها خوشحال خواهند شد که به شما در کشف غذاهای خود کمک کنند گرجی ها به غذاها و فرهنگ خود افتخار می کنند و از اینکه آن را با بازدیدکنندگان کنجکاو به اشتراک می گذارند خوشحال هستند.

غذای سنتی گرجی

پیراشکی گرجی Khinkali

دستگیره های خمیری زیبایی پیچ خورده ، خنکالی معمولاً با گوشت و ادویه جات پر می شود ، سپس به صورت آب پز یا بخار پز سرو می شود.

ترفند با خینکالی این است که آنها را بخورید بدون اینکه آشفته شوید یا آب گوشت داغ را داخل خود بریزید . نحوه خوردن خینکالی: فلفل سیاه بپاشید ، کوفته را از دسته بگیرید و وارونه کنید. از کنار لقمه های کوچک بردارید ، هنگام رفتن مقداری آبگوشت مخلوط کنید.

تهیه خینکالی (کوفته گرجی)

لالی به ما آموخت که چگونه برای ایجاد خینکالی از ابتدا زمانی که ما در آنجا ماند کاختی . بعد از چند تلاش فاجعه بار ، سرانجام نحوه چرخاندن و جمع کردن خمیر در اطراف گوشت را به دست آوردیم. نکته قابل توجه ، کوفته های ما با جوشیدن و باقی ماندن آب گوشت ، شکل خود را حفظ کردند. به ما گفته شده است که گواهی ساخت khinkali از طریق پست الکترونیکی ارسال شده است.

اگرچه خینکالی سنتی به طور معمول دارای گوشت است ، اما خینکالی گیاهی حاوی قارچ و پنیر / کشک اغلب در صورت درخواست آن موجود است.

بدریجانی نیگوزیت

نوارهای بادمجان بو داده (بدریجان) ، که به صورت صاف سرو می شوند و روی آن را با خمیر گردو می گذارند. شیرین و خوش طعم ، این غذا یکی از غذاهای مورد علاقه آدری است.

غذای سنتی گرجی: badrijani nigvzit ، pkhali ، lobiani و ajapsandali (راتاتویی به سبک گرجی

لوبیو(سوپ لوبیا)

تلاقی بین سوپ لوبیا و لوبیای تازه. قوام و طعم لابیو بسیار متفاوت است. اینکه اغلب شباهت زیادی به غذاهای لوبیای مکزیکی دارد ، تقریباً همیشه راضی کننده است. برای تأثیر کامل ، روش سنتی خوردن لابیو با یک دور نان ذرت گرجی گرمی است . ما اغلب پس از اینکه گوشت و نان خسته می شدیم ، به دنبال لابیو می گشتیم و اغلب آن را پیدا می کردیم ، از جمله در بعضی از مکان های غیر معمول .

Lobio (سوپ لوبیای گرجی) همراه با mchadi (نان ذرت) سرو می شود .

قبابی (کباب)

گوشت چرخ کرده کبابی پاشیده شده با سماق و خلال پیاز ، که در یک نان نازک مانند لواش پیچیده شده است. در بعضی از شهرهای کوچک گرجستان ، این تنها غذای موجود بود. ما به طور شگفت انگیزی هرگز از آن ناامید نشدیم.

دولما

سبزیجات یا برگهای بخارپز ، بو داده یا آب پز شده و پر از گوشت چرخ شده ، گیاهان و برنج. اگرچه ما dolmas را به خصوص با جورجیا ارتباط نمی دهیم ، تفسیر دوست ما روسیکو – شامل برگ های تازه انگور از باغ او – چیزی خاص و خوشمزه بود.

نمازخانه

خورشت گاو بره سنتی از Kakheti ، chakapuli معمولاً در حوالی روزهای تعطیل (مثلا عید پاک) خورده می شود. Chakapuli به طور معمول دارای گوشتی مانند گوشت گوساله یا گوشت بره است و بیشتر توسط پیاز ، تکمالی (آلو ترش) ، شراب سفید ، سیر و گیاهان مخلوط طعم دار می شود .

مثوادی (ششلیک ، سیخ گوشت)

تکه های تفت داده شده از گوشت خوک ، شور. برای مطبوعی عالی ، مقداری پیاز تازه بریده و در یک کاسه فلزی قرار دهید ، سپس آن را روی آتش هم بزنید.

ما خوش شانس بودیم که در یک کباب بداهه در کوهستان متسوادی داشته ایم. این گوشت از بهترین گوشت های کبابی بود که تاکنون داشته ایم.

مراقب باشید ، تکه های چلهاجی ارزشمند (یا گوشت پشتی) معمولاً به مقدار محدود هستند و قرار است با گروه به اشتراک گذاشته شوند.

ساتسیوی

مرغ (مرغ یا بوقلمون) با خمیر رقیق شده گردو ، سیر و گیاهان سرو می شود. یک غذای زمستانی در نظر گرفته می شود (” سیوی ” در گرجی به معنای سرما است)، ساتسوی معمولاً در حوالی تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی ، به ویژه در منطقه آجاری ، خورده می شود.

اگرچه ما از این کار در رستوران های گرجستانی خارج از کشور لذت برده ایم ، اما متأسفانه این بار فرصت معتبری برای امتحان آن پیدا نکردیم.

پوره سیب زمینی و پنیر زیاد

پوره سیب زمینی غذای سنتی کشاورزان سانوانی است. ما هرگز از خواب بیدار شدن در خانه میزبان خود در شهر آدیشی را با یک بشقاب غول پیکر (برای هر یک از ما) از این موارد فراموش نخواهیم کرد. چند قاشق برداشتیم و به سختی توانستیم حرکت کنیم.

همچنین بخوانید: جشنواره های گرجستان

نان های گرجی

خاچاپوری (نان پنیر گرجی)

بدون چند طعم خاچاپوری ، نان گرم و پر از پنیر غلیظی که از رطوبت و قطره قطره شدن خوبی متوقف می شود ، هیچ سفری به گرجستان کامل (یا ممکن) نخواهد بود.

علاوه بر پای استاندارد گرد که با پنیر پر می شود ، سایر تغییرات شامل تخم مرغ ( خاچاپوری Adjarian ) ، جیب خمیر فیلو چهار برابر ، و پای های پر از ترخون ، قارچ و برنج است.

خاچاپوری (نان پنیر گرجی) در تفلیس ، جورجیا.

مسلماً بهترین خاچاپوری را می توان در هنگام اقامت در منزل یافت که برای صبحانه تازه تهیه شود – درست همانطور که از آن در تفلیس و کیسسیخوی لذت می بردیم. شما همچنین می توانید خاچاپوری را در منطقه Svaneti پیدا کنید ، جایی که ممکن است آن را پر از تره هم پیدا کنید. اگر در خانواده ای اقامت ندارید ، ناامید نشوید – تقریباً در هر گوشه خیابان خیابان تفلیس می توانید غرفه های خاچاپوری را پیدا کنید .

پوری / تونیس پوری (نان تخت گرجی)

Tonis puri ماده اصلی نان گرجی است. پخته در یک کوره فولاد سازی دهان دایره سرامیک فر با خمیر را به سمت (مانند نان هند) گیر، پوری بیرون می آید مرطوب، با ته از عطر و طعم خمیر ترش، و کاملا با بیت سیاه و سفید از داخل فر آلوده.

متوجه خواهید شد که لبه های تونیس پوری اغلب قهوه ای شده و مزه ماتزو کم رنگی دارند. به یادماندنی ترین نسخه tonis puri که چشیدیم در شهر برجومی ، کنار ایستگاه اتوبوس بود. این ممکن است تعجب آور نباشد ، زیرا برجومی به خاطر آب مشهور است ، ماده اصلی نان گرجی.

لوبیانی (نان پر از لوبیا)

لوبیانی شبیه خاچاپوری است با این تفاوت که به جای پنیر با رب لوبیا پر می شود. لوبیانی به طور معمول کاملاً مرطوب است و فقط کمی سالم تر از پسر عموی اصلی پنیر خود ، خاچاپوری است .

کبدری

Kubdari ، یک غذای مخصوص نان در اصل از منطقه Svaneti ، یک خمیر مانند خاچاپوری است که با تکه های کوچک گوشت ، ادویه و پیاز پر شده است. بهترین نسخه های کوبداری که ما چشیده ایم در ایستگاه های رستوران در امتداد جاده بین Zugdidi و Mestia و همچنین اقامت در خانه در مسیر Mestia به Ushguli بوده است.

چویشتری

نان ذرت پنیر (نسخه Svanetian مچادی با پنیر). این روزها به استخوان های شما می چسبد. این غذای عالی برای پیاده روی درست می کند.

پنیر و ماست گرجی

ماتسونی (ماست گرجی)

یک ماست تازه ترش که معمولاً بدون میز (خوب ، بدون درپوش) روی میز ظاهر می شود. آزمون و خطا معمولاً متناسب با سلیقه شما کار می کند. می توانید آن را با نمکی که با گوشت گرم ، سبزیجات یا خاچاپوری سرو می شود میل کنید .

برای یک نسخه شیرین تر به هنگام صبحانه یا برای دسر ، می توانید ماتسونی را با عسل یا میوه تازه مخلوط کنید .

پس از ماتسونی مستقیم از مزرعه ، ماست خریداری شده در فروشگاه هرگز طعم یکسانی نخواهد داشت.

ماتسونی یک کالای اصلی آشپزی و فرهنگی گرجی است. از آنجا که از شیر تازه جوشانده شده و از مواد اولیه باکتری تهیه شده است ، مطمئناً ماتسونی دارای کیفیت دارویی است.

Sulguni (پنیر گرجی)

تا آنجا که می توانستیم بگوییم ، sulguni * پنیر * ملی جمهوری گرجستان است. یک پنیر نمکی و آغشته به آب که دارای پوسته رشته ای و وسط مرطوب است ، سولگونی معمولاً به تنهایی یا با یک دور نان تونیس پوری و یک عدد بشقاب گیاهان و گوجه فرنگی خورده می شود .

چاشنی ها ، خمیرها و سس های گرجی

Adjika (خمیر چیلی)

Adjika ، یک چاشنی رب ادویه ، در مقایسه با خمیر ترشی مانند تند هندی بهتر است. همیشه ادجیکا با سالاد خیار و گوجه از ما پذیرایی می کردند .

ساخت آدیکا : سیر تازه را با فلفل خشک خرد کنید.

سس Tkemali (سس آلو ترش)

گفته می شود که این سس آلو ترش در مقادیر کم در کنار پنیر ، خاچاپوری یا گوشت پاک کننده است. هر وقت با خانواده ای غذا می خوردیم ، ظرف کنسرو سس تکمالی بیرون می آمد .

پخالی

خمیر تهیه شده از اسفناج ، گردو ، و سیر. عالی با تونیس پوره یا خاچاپوری . به طور معمول به عنوان پیش غذا ، یا به سبک مزه با سایر غذاهای کوچک و خوش طعم ، طعم تازه و محلی پخالی آن را به یکی دیگر از علاقه های ما تبدیل می کند.

نمک سوانتی

نمک Svaneti به اصطلاح به عنوان یک مکمل کامل برای سبزیجات ، پنیر یا سالاد عمل می کند. نمک Svaneti و رایحه آن که از نمک ، سیر خشک ، فلفل چیلی و ترکیبی از ادویه جات و گیاهان مختلف مانند شنبلیله و گشنیز ساخته شده است ، فکر شما را در نزدیکی ایران و هند ادامه خواهد داد.

شیرینی های گرجی

تاتارا یا پلاموشی

شیرینی ساخته شده از عصاره انگور آب پز و فشرده. به عنوان نوعی پودینگ به عنوان دسر قابل خوردن است. این مایع همان پوشش شیرینی است که برای تهیه چورخلا استفاده می شود .

چرچ خلا

چوبهای لاستیکی قهوه ای ساخته شده از رشته های گردو که در تاتارا فرو رفته و خشک می شوند. گاهی اوقات به عنوان “Snickers گرجی” نامیده می شود. رشته نخورید!

رشته های چرچ خله آویزان در یک غرفه بازار میوه های خشک در تفلیس.

مشملا

میوه ای آبدار و به رنگ خرمالو به اندازه یک گردو. دانه های تیره و براق آن مانند نگین های چشم ببر به نظر می رسند.

نوشیدنی های گرجی

به هیچ وجه جورجیا از کمبود الکل… یا نان تست های بی پایان برای همراهی با آن رنج نمی برد. در اینجا خلاصه ای از شراب های گرجی ، براندی و گراپا آورده شده است.

شراب گرجی

اعتقاد بر این است که گرجستان زادگاه شراب است و قدیمی ترین شواهد مربوط به شراب سازی مربوط به 8000 سال پیش است . شراب سازی سنتی گرجستان از ظروف qvevri و terra-cotta استفاده می کرد که پس از فشرده شدن و زیر پا قرار دادن آب انگور ، برای ذخیره و تخمیر آب انگور مدفون می شود.

مزه شراب در کارخانه شراب سازی Tsinandali ، قدیمی ترین کارخانه شراب سازی گرجستان. خاكتی ، جورجیا.

مناظر شراب گرجستان دارای انواع مختلف انگور منحصر به فرد و باستانی است. پیشنهاد ما: Saperavi (شراب قرمز) را انتخاب کنید. سپاراوی مشهورترین گونه های گرجی است.

وقتی کیفیت داشته باشد ، می تواند واقعاً خوب باشد. اما ساپاراوی غالباً به اندکی زمان احتیاج دارد تا بتواند خودش را بیاورد ، بنابراین حتماً آنرا از قبل رد کرده و بگذارید برای مدتی نفس بکشد.

اگر در مورد شراب گرجستان کنجکاو هستید ، رزرو تور پیاده روی در تفلیس را در نظر بگیرید که شامل چشیدن شراب ، تور یک روزه شراب در اطراف Kakheti یا رفتن به یک نوار شراب گرجستان در تفلیس و شراب چشایی خود را برای کسب اطلاعات در مورد انواع مختلف شراب گرجی.

کنیا گرجی

با کمال تعجب صاف و نوشیدن آسان ، برندی گرجستانی ارزش جستجوی آن را دارد. گرچه از براندی ارمنی مطبوعات زیادی به دست می آید ، اما از براندی گرجستان کم استقبال می شود.

چاچا ( گرپای گرجی)

نوشیدنی سادیست ها و مازوخیست ها در سراسر حومه گرجستان ، آب گرم مانند گرپا گرجی به نام cha-cha ، انتخاب نان تست ها است ، به ویژه با پیشرفت شب و مناسبت. به طرز عجیبی ، نوشیدن کمی چا-چا در صبح ، معمولاً برای کاهش اثرات وعده های غذایی سنگین صبحگاهی در حومه ، امری عادی است.

کجا می توان در تفلیس غذا خورد

بسیاری از تجربیات غذایی ما با دوستان یا خانواده های میزبان اتفاق افتاده است. در زیر چند رستوران و کافه وجود دارد که می توانید در تفلیس بازدید کنید.

  • رستوران Chashnagiri (خیابان 25 Leselidze): قبلاً رستوران Shemoikhede Genatsvale نامیده می شد ، اما اخیراً نام خود را تغییر داد. این خینکالی ماهرانه سرو می کند . برخی از زیباترین خوینکالی هایی که داشته ایم. و بسیار خوشمزه است
  • سالوبی : این رستوران بزرگ در فضای باز واقع در نزدیکی Mtskheta ، یک موسسه گرجی است. ظاهراً ، همیشه در حال از بین بردن لوبیای عالی بوده است، حتی در زمان جنگ داخلی از اوایل دهه 1990. دوست ما ، لنا ، و خانواده اش بسیاری از بزرگان سفره گرجی را در اینجا – خینکالی ، لبیو ، قبابی ، مچادی – به ما معرفی کردند.
  • اغذیه فروشی و نانوایی سوراخ در دیوار (خیابان واشلووانی) : نام آن واقعاً نیست ، اما می دانیم که در نزدیکی رستوران چینی پیکاسو بین خیابان های M. Kostava و G. Akvlediani واقع شده است. سینی غذاهای فخالی ، بدریجان و گوجه فرنگی گوجه فرنگی را ارائه می دهد. هر ظرف 3 لاری است. درب بعدی یک نانوایی با لبیانی و انواع مختلف خاچاپوری قرار دارد . ایده آل برای جمع آوری یک پیک نیک یا غذای سبک شب.
  • میتروپانه لاریزه در روستاولی: سایت اولین تجربه ما با خاچاپوری . این چشمه نوشابه حاشیه موزاییک در روستاولی که زمانی یک م institutionسسه تفلیسی بود ، باعث ایجاد یک استراحت ارزان قیمت در وسط بعد از ظهر از خاچاپوری و گاز وودا (نوشابه شربت مانند کرم تخم مرغ) می شود.