راهنمای غذا در گرجستان ، غذاهای اصلی تلفیقی

با پوشاندن جاده ابریشم بین اروپا و آسیا ، یک استدلال محکم وجود دارد که غذاهای گرجی را به عنوان غذاهای تلفیقی اصلی جهان در نظر بگیریم . در طول قرون متمادی ، بازرگانان و ارتشها از طریق این منطقه فشرده که با دریای سیاه هم مرز است ، به شرق و غرب ترانزیت می کردند و تأثیر آشپزی امپراتوریهای تاریخی ، از جمله مغول ، عثمانی و ایرانی در آشپزخانه های گرجستان باقی مانده است.

غذاهای گرجی یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل در گرجستان و توریست ها می باشد ، که در این مقاله سعی شده است راهنمای جامعی را داشته باشیم.

مواد اصلی غذای گرجستان

صحبت درباره ی بازار های کویری تفلیس  یک روش جذاب برای کشف مواد اصلی در غذاهای گرجی است. این نام به دلیل فراریانی از ارتش که تجهیزات خود را در دهه 1920 در اینجا فروخته اند ، نامیده می شود ، این بازار دارای جدیدترین تازه ترین محصولات گرجی است. گردو و انار در کنار سطلهای پلاستیکی رنگارنگ و پر از ادویه جات رنگی قرارگرفته اند. ظرف هایی از ماتسونی مخملی (ماست گرجی) وجود دارد که با خرده های ریز پنیر Sulguni سفید و شور در بخش لبنیات رقابت می کند ، اما مراقب باشید که کیفیت آن متفاوت باشد ، بعضی از آنها به جای شیر واقعی از پودر شیر تهیه می شوند.

تاجران آذری گیاهان تازه ای از جمله مواد ضروری, گیاه شوید و ترخون را در گرجستان می فروشند. طبقه بالا ، قصاب ها گوشت را به سفارش – گوشت بره ، گوشت خوک و گوشت گوساله – برای استفاده در خورشت و کوفته یا به روش کباب شده به روش کباب شده بر روی سیخ های روی ذغال خرد می کنند . غرفه های خانوادگی رشته های دست و پا چلچرخلا – آجیل آغشته به شربت غیرشیروئی ساخته شده از انگور – را در اختیار شما قرار می دهند و بطری های پلاستیکی آب برای سس های ترش و تند خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

حتما خنکالی ، کوفته کوفته ای را که پر از گوشت ، پنیر یا سبزیجات است امتحان کنید.

همچنین بخوانید: راهنمای اولین در سفر به گرجستان

غذاهای کلاسیک گرجی

خینکالی به عنوان غذای ملی غیر رسمی گرجستان در نظر گرفته می شود ، یک کوفته پخته شده است که با گوشت ، پنیر یا سبزیجات پر می شود. تزئین زیبای این غذا را قبل از خوردن آن به یاد داشته باشید. آن را با دست بردارید و آبگوشت بخارپز را با احتیاط خرد کنید. از طریق پژواک مسیرهای تجاری باستانی به شرق بیشتری سفر کنید و خینکالی بسیار شبیه کوفته های معروف سوپ شانگهای است.

در سراسر جورجیا ، مناطق مختلف چرخهای خاص خود را روی خاچاپوری ( پایهای پر از پنیر) می چرخانند ، اما نوع قایقی شکل با شکوفا شدن نهایی کره ذوب شده و تخم مرغ باعث شده که آجارولی هاچاپوری –  از منطقه غربی این کشور – مورد علاقه ملی باشد. ابتدا پر کردن را مخلوط کنید ، سپس دسته های شیرینی نان را بشکنید و در حلقه مذاب فرو بروید. ظریف تر ، چاکاپولی ، خورش بره خوشبویی است  که با شوید ، ترخون و آلو ترش طعم دار شده و تحت تأثیر متمایز ایران نزدیک است.

نانوایان در حال کار در یک نانوایی زیرزمینی در شهر قدیمی تفلیس.

نانوایی های ساده محله برای تهیه نان های پهن کرکی پخته شده بر روی دیواره های سفالی خمیده یک لحن – اجاق گاز با چوب بسیار شبیه تنور هند – زود بیدار می شوند و نوید نان تازه یکی از رایحه های تفلیس است. به شعبه ایاز نانوایی کریا بروید تا لوبیانی را امتحان کنید  ، یک نان پهن پوسته ای که مملو از لوبیای ادویه دار دودی است.

در تفلیس کجا غذا بخوریم

رستوران های روستایی که خینکالی سرو می  کنند  در سراسر تفلیس یافت می شوند ، اما چند مکان معروف وجود دارد. سعی کنید  Pasanauri  در Gorgasali میدان قدیمی شهر (قبلا میدان مربع)، نیمه زیرزمین Klike است خینکالی ، با انواع منحصر به فرد خود ساخته شده از ژامبون خشک شده در آفتاب و Zodiago با آن nadughi (ریکوتا مانند پنیر) خینکالی داخل هر بشقاب حداقل پنج تا از کوفته های قرار دارد.  برای یک نگاه اجمالی به تاریخ غذاهای گرجی ، منوی موجود در باربارستان بر اساس یک کتاب آشپزی است که توسط باربارا جورژادزه ، نجیب زاده قرن 19 نوشته شده است. غذاهای برجسته شامل بادمجان در سس گردو و انواع میزهای پوشاننده میز که با نان لواش نازک ویفر سرو می شوند ، به عطر و طعم کشورهای همسایه از جمله ترکیه و ارمنستان  و ایران اشاره دارد.

مرغ سوخاری با سس شاه توت در شاوی لومی ، تفلیس © Baia Dzagnidze / Lonely Planet

موج آشپزی “جدید گرجی”

صحنه ناهار خوری تفلیس به طور سنتی لنگر می اندازد ، اما رستوران هایی که اخیراً افتتاح شده اند چرخش های ابتکاری با طعم های محلی را ارائه می دهند. با راهنمایی سرآشپز گرجی ، Tekuna Gachechiladze ، کافه Litteraدر Sololaki و Culinarium Khasheria در آبانوتوبانی ترکیبی از غذاهای قدیمی و جدید را با غذاهای گرجی و مدیترانه ای ارائه می دهد. رستوران Meama ، توسط یکی دیگر از آشپز گرجستان لوان Kobiashvili منجر شد، یک محل عالی برای سعی کنید تفسیرهای مدرن از غذاهای سنتی و منطقه ای گرجستان است، در حالی که بغل تراش لمی توسط Meriko Gubeladze مورد علاقه های محلی برای منو جسورانه و هیجان انگیز است. غذاها شامل خاچاپوری با پنیر کوهستانی ، چاکاپولی بره و مرغ سوخاری در سس شاه توت است.

تفلیس ، جورجیا را کشف کنید

تفلیس یکی از جواهرات زیر رادار اروپا است که دارای یک شهر قدیمی زیبا ، غذا و شراب خوشمزه و صحنه ای پر جنب و جوش از فرهنگ و هنر است. تولید شده توسط Lonely Planet برای اداره ملی گردشگری گرجستان. تمام دیدگاه های سرمقاله تنها مربوط به Lonely Planet است و نشان دهنده سیاست استقلال تحریریه و بی طرفی ما است.

تورهای آشپزی و آموزشگاه های آشپزی

بهترین راه برای تجربه تنوع در غذاهای گرجی یادگیری از خود مردم محلی است. شرکت هایی مانند Living Root مستقر در تفلیس می توانند تورهای آشپزی معتبر و سفارشی و همچنین سفر به باغ های انگور در سراسر کشور ترتیب دهند. مدرسه آشپزی Culinarium سرآشپز Tekuna نیز مکان دیگری برای یادگیری اصول غذاهای گرجی به سرپرستی آشپزهای مختلف محلی در یکی از قدیمی ترین محله های تفلیس است.