دانشگاه های رشته اقتصاد در گرجستان

به جرئت می توان گفت در کنار پیشرفت های اقتصادی که گرجستان تجربه کرده است، سطح علمی این کشور نیز مراحل پیشرفت را با سرعت بالایی طی کرده است. تحصیل در گرجستان در سال های اخیر متقاضیان ایرانی زیادی داشته و یکی از اهداف دانشگاه های کشور گرجستان ارائه آموزش بدون مرز و فراهم ساختن جامعه ای دموکراتیک و در بر دارنده فعالیت های اجتماعی و دستاوردهای علمی بر پایه سخت کوشی و صداقت است.دانشگاه های گرجستان در زمینه های مختلفی برنامه های متنوعی ارائه می کنند. یکی از بهترین دانشگاه های گرجستان دانشگاه جورجیا (The University of Georgia) است. این دانشگاه دانشکده های گوناکونی از جمله اقتصاد، تجارت و مدیریت را در بر گرفته و متقاضیان می توانند در رشته های گوناگونی اقدام به اخذ پذیرش از این دانشگاه نمایند. هم چنین از موسسات آموزشی مطرح در این کشور می توان به مدرسه بین المللی اقتصاد در تفلیس (ISET) اشاره نمود که شیوه آموزشی آن ها برگرفته از ایالات متحده می باشد. سایر دانشگاه های ارائه دهنده رشته اقتصاد در این کشور عبارتند از:

  • Iakob Gogebashvili Telavi State University
  • International Black Sea University
  • Gori State Teaching University
  • Kutaisi University
  • Batumi Shota Rustaveli State University
  • Teaching University Geomedi
  • David Aghmashenebeli University of Georgia
  • Saint Andrews Georgian University
سال اول سال دوم سال سوم سال چهارم
تئوری احتمالات زبان انگلیسی 1 و 2 اقتصاد سنجی 1 و 2 ریاضیات برای اقتصاددانان 1 و 2 گسترش اقتصاد اقتصاد سیاسی پول و بانکداری تاریخ اندیشه های اقتصادی
اصول اقتصاد خرد و کلان اصول حسابداری اقتصاد خرد 1 و 2 تاریخ اقتصاد اقتصاد کار سیستم اقتصادی تطبیقی تحلیل سود و زیان پیش بینی در اقتصاد
آمار در اقتصاد جبر 1 و 2 اقتصاد کلان 1 و 2 زبان انگلیسی 3 تجارت بین المللی ارگان های صنعتی و استراتژی های رقابتی کارورزی پروژه تحقیقاتی

 

رشته اقتصاد در دانشگاه International Black Sea University

برنامه BA در اقتصاد در سال 2011 تاسیس شد و مطالعاتی را به زبان انگلیسی و همچنین به زبان گرجی ارائه می دهد. این مقاله دانشجویان را با تئوری اقتصاد کلان و خرد ، سیاست های پولی و مالی ، مدل های اقتصاد بین الملل آشنا می کند. علاوه بر این ، دانش آموزان در ارزیابی اقتصاد جهان دانش کسب می کنند و همچنین با متفکران اصلی مرتبط با این زمینه آشنا می شوند. علاوه بر این ، این برنامه همچنین شامل موضوعات مربوط به اقتصاد گرجستان ، روندهای فعلی و چالش های آن است. به طور کلی هدف اصلی این برنامه ارائه آموزش با کیفیت بالا است که فارغ التحصیلان را قادر به مطابقت با استانداردهای بین المللی کند و نیروی کار بسیار واجد شرایط را در بازار کار فراهم کند.

پیش نیازهای ثبت نام

دانشجویان مجاز به ثبت نام در این برنامه طبق آیین نامه ای هستند که توسط قانون گرجستان تعیین شده است. فردی با تحصیلات متوسطه کامل مجاز به تحصیل در دوره کارشناسی آموزشی است. قبولی در آزمون های ورودی یکپارچه پیش شرط قبولی در این برنامه است. اتباع کشورهای خارجی حق شرکت در این برنامه را دارند که مربوط به مقررات مقرر شده در قانون گرجستان است ، بدون شرکت در امتحانات ورودی یکپارچه جورجیا.

هدف برنامه

برنامه BA در اقتصاد قصد دارد دانشجویان را با جنبه های اقتصادی جامعه مدرن آشنا کند ، آنها را با تکنیک های تجزیه و تحلیل مشکلات اقتصادی معاصر آشنا کند و در آنها توانایی اعمال قضاوت در ارزیابی روند اقتصادی فعلی را ایجاد کند. این برنامه از تجارب بین المللی بهره می برد و بنیان محکمی در نظریه ها ، مدل ها و کاربردهای اقتصادی معاصر برای دانشجویان فراهم می کند. علاوه بر این ، طراحی برنامه تئوری را با عمل ادغام می کند و هدف آن افزایش رقابت دانش آموختگان ما در گرجستان و همچنین خارج از کشور است. این برنامه دانش آموزان را با تئوری اقتصاد کلان و خرد ، سیاست های پولی و مالی ، مدل های اقتصاد بین الملل آشنا می کند ، به آنها می آموزد که درباره مشکلات اقتصادی و سیاست ها به وضوح فکر کنند و بنویسند و از ابزارهای اصلی تحلیل اقتصادی استفاده کنند ، مانند آمار و اقتصاد سنجی. علاوه بر این ، دانش آموزان در ارزیابی اقتصاد جهان دانش کسب می کنند و همچنین با متفکران اصلی مرتبط با این زمینه آشنا می شوند.

علاوه بر این ، این برنامه همچنین شامل موضوعات مربوط به اقتصاد گرجستان ، روندهای فعلی و چالش های آن است. به طور کلی هدف اصلی این برنامه ارائه آموزش با کیفیت بالا است که فارغ التحصیلان را قادر به مطابقت با استانداردهای بین المللی کند و نیروی کار بسیار واجد شرایط مجهز به دانش نظری و عملی مدرن همراه با ارزش های جهانی انسانی و اختصاص یافته به مادام العمر را در بازار کار فراهم کند. یادگیری. این برنامه همچنین شامل موضوعات مربوط به اقتصاد گرجستان ، روندها و چالش های فعلی آن است.

به طور کلی هدف اصلی این برنامه ارائه آموزش با کیفیت بالا است که فارغ التحصیلان را قادر به مطابقت با استانداردهای بین المللی کند و نیروی کار بسیار واجد شرایط مجهز به دانش نظری و عملی مدرن همراه با ارزش های جهانی انسانی و اختصاص یافته به مادام العمر را در بازار کار فراهم کند.

یادگیری. این برنامه همچنین شامل موضوعات مربوط به اقتصاد گرجستان ، روندها و چالش های فعلی آن است. به طور کلی هدف اصلی این برنامه ارائه آموزش با کیفیت بالا است که فارغ التحصیلان را قادر به مطابقت با استانداردهای بین المللی کند و نیروی کار بسیار واجد شرایط مجهز به دانش نظری و عملی مدرن همراه با ارزش های جهانی انسانی و اختصاص یافته به مادام العمر را در بازار کار فراهم کند. یادگیری.

زمینه اشتغال

برنامه کارشناسی زمینه بسیار خوبی را برای کسانی که قصد شغل در دولت و شرکت های خصوصی و همچنین افرادی را دارند که مدرک تحصیلات تکمیلی را در مدارس حرفه ای یا در زمینه اقتصاد دنبال می کنند فراهم می کند. به ویژه ، فارغ التحصیلان برنامه BA در اقتصاد این فرصت را خواهند داشت که در ارگان های دولتی مانند وزارت اقتصاد و توسعه پایدار ، وزارت دارایی و همچنین بخش های روابط اقتصادی بین المللی در سایر نهادهای مرتبط استخدام شوند.

علاوه بر این ، فارغ التحصیلان می توانند سازمان های بین المللی و منطقه ای ، سازمانهای غیردولتی بین المللی و محلی را با تمرکز اصلی بر اقتصاد ، اتاق های تحقیقاتی که در حال بررسی روند عمده اقتصادی ،موسسات آموزشی ، بانکها و شرکتهای خصوصی هستند ، هدف قرار دهند.

همچنین بخوانید: بهترین دانشکده های پرستاری در کشور گرجستان