راهنمای رانندگی در گرجستان

رانندگی در گرجستان با رانندگی در ایالات متحده آمریکا تفاوت چندانی ندارد ، به شرط آنکه مجوز رانندگی بین المللی داشته باشید و از قوانین اساسی نیز آگاهی داشته باشید. در این مقاله  راهنمای رانندگی در گرجستان را بررسی می کنیم.

معرفی

چرا گرجستان را دوست نخواهی داشت؟ از چشم انداز باغ های انگور سبز مخملی خاكتی ، و منظره فرشته ای كوه های پوشیده از برف قفقاز تا معماری كلاسیك باتومی در لاس وگاس-ملاقات-اتحاد جماهیر شوروی باتومی در دریای سیاه ، جورجیا واقعاً مکان زیبایی است برای بازدید ، اقامت و اوقات غذایی. این یک کشور بسیار باستانی است که از نظر استراتژیک در چهار راه مهم جایی که اروپا با آسیا دیدار می کند ، قرار دارد. اگر شما یک مسافر ماجراجو هستید ، می دانید که این یکی از مهیج ترین تجربه های گردشگری است که داشته اید.

اولین چیزی که وقتی شروع به اختلاط می کنید توجه شما را جلب می کند این است که بفهمید گرجستان یک کشور آسیایی است یا اروپایی ، و پاسخ تا حد زیادی به کسی که می پرسید بستگی خواهد داشت. از نظر فنی و جغرافیایی ، گرجستان در آسیا واقع شده است ، اما کوه های قفقاز در مرز شرقی اروپا تشکیل شده اند. گذشته از این ، اگر با اکثریت گرجی ها گپ بزنید ، آنها به شما خواهند گفت که آنها اروپایی هستند و احساس می کنند مانند اروپایی هستند. اگر می خواهید به آن فکر کنید ، فرهنگ آنها اروپایی است. آنها مانند اروپایی ها لباس می پوشند. سیستم رهبری سلطنتی سیاسی و باستانی آنها نیز بیشتر از آسیایی اروپایی بود ، اما غذاها و معماری آنها آسیایی است.

هنگام سفر به جورجیا ، راحت تر است اگر اتومبیل رانندگی کنید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا مقاصد معروف این کشور را بدون هیچ برنامه محدودی جستجو کنید زیرا در راحت ترین زمان خود می توانید به هر مکان دیگری بروید.

در رانندگی رعایت قوانین مهم است. طبق قوانین رانندگی در جورجیا ، هر راننده جدید باید قبل از صدور مجوز برای آزمون رانندگی در گرجستان ، گرفتن مجوز رانندگی در گرجستان و گذراندن آزمون جاده رانندگی در گرجستان اقدام کند. برای کمک به شما در داشتن یک رانندگی پرماجرا ، هیجان انگیز و بدون دردسر ، راهنمای زیر را می توانید دنبال کنید.

با خیال راحت در اطراف جورجیا قرار می گیرید

گرجستان شبکه ای از جاده های خوب دارد. رانندگی در جورجیا در سمت راست است و شبکه بزرگراه ملی کشور را از شمال ، جنوب ، شرق به غرب متصل می کند. بزرگراه اصلی که از کوه ها عبور می کند و به روسیه منتهی می شود همان مسیری را دنبال می کند که نویسنده رومی باستان ، پلینی بزرگتر در قرن اول قبل از میلاد توصیف کرده است.

خوب است بدانید که مردم جورجیا انگلیسی صحبت نمی کنند. زبان گرجی الفبای خود را دارد. بنابراین به عنوان یک بازدید کننده ، رانندگی در اطراف کمی چالش برانگیز خواهد بود. ممکن است برخی از حروف الفبا را ببینید و فکر کنید که آنها رمز یا علامت هستند ، در حالی که در واقع کلمات هستند. رمزگشایی علائم و نشانه های جاده هنگام رانندگی تقریباً غیرممکن است. بنابراین قبل از شروع یک سفر جاده ای ، برخی از کلمات مورد نیاز خود را بیاموزید ، از فناوری استفاده کنید و برنامه ای مانند google translate را در دستگاه خود بارگیری کنید.

شما همچنین می توانید از نقشه Google خود استفاده کنید تا پیمایش را برای شما بسیار راحت تر کند. یکی از دلایلی که شما باید چند کلمه متداول را بیاموزید این است که در هنگام پر کردن مجدد مخزن بنزین ، باید مجبور شوید با خدمه نازل صحبت کنید. به طور کلی ، گرجی ها می دانند که در بسیاری از جنبه های زندگی خود رعایت قانون هستند ، به جز رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی. بنابراین فقط بدانید که هنگام رانندگی یا رانندگی در جورجیا ، باید کمربند خود را بند کنید و کودکان زیر 12 سال باید روی صندلی عقب بنشینند. رانندگی بی پروا در جورجیا جرم محسوب می شود ، اگر گرفتار شوید.

اجاره ماشین به شما امکان می دهد نه تنها در شهرهای بزرگ بلکه در شهرها ، دهکده ها و نشانه های بسیار مهم گرجستان نیز گشت و گذار کنید.

گواهینامه و سن قانونی رانندگی در گرجستان

سن رسمی رانندگی در جورجیا 18 سال است. اما در آن سن مجاز به اجاره اتومبیل نیستید. این کشور هر پروانه ای را که در اولین سال ورود شما به الفبای لاتین یا سیریلیک چاپ شده باشد ، می پذیرد. مدتی طول کشید تا پاسخ این س ،ال را که “آیا می توانید با مجوز خارجی در گرجستان رانندگی کنید؟” پاسخ این است ، “بله می توانید.” اگر به زبان لاتین یا سیریلیک نوشته شود بسیار آسان تر می شود ، اما جدا از این ، گرجستان مجوزهای رانندگی معتبری را که توسط ساکنان سایر کشورها صادر و مورد استفاده قرار می گیرد را تا آنجا که هنوز معتبر است ، به رسمیت می شناسد. برای اینکه کارتان راحت تر باشد ، قبل از استفاده توسط سفارت ترجمه کنید. داشتن این فرصت به شما امکان می دهد به عنوان راننده در گرجستان استخدام شوید زیرا این کشور شغل رانندگی زیادی برای ارائه دارد.

دریافت مجوز راننده گرجی توسط بیگانگان

رانندگی بدون گواهینامه در گرجستان ممنوع است. علاوه بر این ، در مورد رفع شبهات در مورد اینکه آیا می توانید با گواهینامه رانندگی بین المللی در گرجستان رانندگی کنید یا خیر ، و اینکه آیا می توانید با مجوز خارجی رانندگی کنید ، من یک نقل قول از وب سایت پلیس نقل می کنم ، بنابراین می توانم شما را متقاعد کنم یافتن پاسخ معتبر بصورت آنلاین در مورد اینکه آیا قبل از رانندگی در جورجیا باید گواهینامه رانندگی محلی را دریافت کنید آسان است.

ماده 49. قوانینی درباره اعتبار در سرزمین جورجیا و مبادله گواهینامه رانندگی صادر شده توسط یک کشور خارجی به اتباع کشورهای خارجی یا افراد بدون تابعیت.

  1. یک شهروند یک کشور خارجی یا یک فرد بدون تابعیت که دارنده گواهینامه رانندگی صادر شده توسط یک کشور خارجی است ، حق این موارد را دارد:

الف) قبل از انقضا مدت اعتبار مجوز رانندگی صادر شده توسط یک کشور خارجی ، به عنوان راننده در ترافیک جاده ای در قلمرو جورجیا شرکت کنید ، اما بیش از 1 سال از آخرین ورود وی به گرجستان.

ب) مجوز رانندگی صادر شده توسط یک کشور خارجی با رده معادل و / یا زیرمجموعه مجوز ملی رانندگی از یک نمونه متحد که گواهینامه رانندگی وسیله نقلیه را تأیید می کند ، بدون گذراندن آزمون های رانندگی ، اما نه حداکثر تا پایان اعتبار گواهینامه رانندگی مبادله شده

  1. برای مبادله گواهینامه رانندگی صادر شده توسط یک کشور خارجی ، یک شهروند یک کشور خارجی یا یک فرد بدون تابعیت باید موارد زیر را ارائه دهد:

الف) یک برنامه کاربردی

ب) گذرنامه یا اجازه اقامت

ج) گواهینامه رانندگی صادر شده توسط یک کشور خارجی ، که باید مبادله شود

ه) سندی با تأیید ثبت نام یا ثبت نام موقت در گرجستان ، یا سندی با تأیید محل اقامت ، که در بند 4 ماده 44 این قانون 1 پیش بینی شده است .

شرایط جاده

به عنوان یک بازدید کننده ، خوب است بدانید که جاده های مناطق شهری از وضعیت خوبی برخوردار هستند. بهترین جاده های رانندگی در جورجیا در مناطق شهری است ، اما جاده های مناطق دور افتاده اغلب بد هستند. بنابراین قبل از اجاره اتومبیل یا گرفتن وام از دوست خود ، در مورد زمین مکانی که می خواهید به آنجا بروید س askال کنید تا بدانید ماشین برای چنین مکانی مناسب است.

اگر به مکانی می روید که چندان با آن آشنایی ندارید ، سعی کنید شب رانندگی نکنید. بعضی از جاده ها به خوبی روشن نیستند و بیشتر اوقات دام ها از کوههای بزرگراه عبور می کنند و در جاده استراحت می کنند. همچنین ممکن است گذرگاه های عابر پیاده را مشاهده کنید ، بنابراین هر زمان لازم شد بوق خود را بوق بزنید زیرا محدودیتی برای این کار وجود ندارد. در مناطقی که ارتفاعات اطراف آنها وجود دارد ، باران شدید ، سیل ، برف و رانش زمین می تواند رخ دهد. این امر چنان بر روی دید تأثیر می گذارد که ممکن است علائم و نشانه های راهنمایی و رانندگی را در جاده مشاهده نکنید. همچنین اگر به خارج از تفلیس سفر می کنید ، از مجهز بودن وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنید.

در زمستان نمی توان به برخی مناطق در منطقه توشتی و منطقه خوسورتی دسترسی داشت. جاده های آنها معمولاً از ماه مه تا اواخر اکتبر بسته است.

یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل در گرجستان شرایط رانندگی در این کشور است که در این مقاله سعی شد به طور جامع آن را بررسی کنیم.