ارزان ترین شهر برای زندگی در گرجستان کدامند؟

اگر گرجستان را برای زندگی و کشور دوم خود انتخاب کرده اید به طور کلی باید بگوییم در کل نسبت به ایران کشور ارزان تریست و هزینه ی زندگی در گرسجتان با امکانات گوناگون و موقعیت های شغلی متنوع تری که دارد می تواند برای افرادی که این کشور را انتخاب کرده اند مناسب تر باشد .

اینکه کدام شهر را برای زندگی انتخاب کنید موضوعیست که به المان های مختلف شما بستگی دارد . مثلا اگر از نظر تفریح و زندگی شکیل و مدرن می خواهید گرجستان را انتخاب کنید می توانید به تفلیس بروید و اگر برایتان نوع شلی که انتخاب میکنید اهمیت دارد و درواقغ یافتن شغل حائز اهمیت ترین نکته ی مهاجرتی شماست می توانیدب اتومی را انتخاب کنید . تفلیس در کنار مزایای زیستی و تفریحی اش بی شک شهر گرانی محسوب میشود و برای ان دسته از افرادی که مساله ی هزینه ی زندگی حائز اهمیت است بهتر است بگوییم که باید تفلیس را از گزینه های خود خط بزنند . چرا که این شهر پرجمعیت ترین و پر رفت و امد ترین شهر نیز هست و به مانند سایر کشورهای جهان پایتخت یک کشور گران ترین مکان برای زندگی در آن کشور است . درست است که این شهر از نظر کیفیت زندگی دررتبه ی بسیار بالایی در تفلیس قرار داردو از طرف دیگراجاره ی مسکن هم در این شهر بسیار بالا است . اگر میخواهید ملکی را در گرجستان صاحب شوید باید بدانید که بهترین و باارزش ترین و آینده دار ترین ملک ها در تفلیس هستند که طبیعتا گران ترین اراضی نیز در این شهر واقع شده اند .

به طور کلی اما باید بگوییم از آنجایی که هزینه زندگی در گرجستان به نسبت سایر مناطق اروپا مقرون به صرفه تر است و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در گرجستان امری آسان اصست پس شاید عده ای بخواهند که این ریسک را کرده و از طریق انتاب یک شهر و خرید ملکی در آن اقامت این کشور اروپایی زیبا را ازآن خود کنند .

برای شروع سرمایه گذاری درگرسجتان شما باید حدااقل سرمایه تان 10000 دلار باشد . و در عوض با خرید ملک میتوانید شش سال اقامت داشته باشید . پس با این حساب می توانید با خرید هر ملکی با هر تعدادی که میخواهید به جز اراضی کشاورزی ، دراین کشور ارازان دارای اقامت شش ساله شوید که بعدعا تمدید آن درصورت تغییر نکردن قوانین آسان خواهد بود .

حال در این مطلب قصد معرفی ارزان ترین مناطقی که میتوانید در آن ها ملکی بخرید و یا برای زندگی و تحصیل آن جا را انتخاب کنید را به شما معرفی کنیم .

ارزان ترین شهر برای زندگی در گرجستان هزینه زمین در گرجستان چقدر است؟

قیمت زمین در گرجستان به عوامل زیادی بستگی دارد ، بنابراین هزینه هر متر مربع در همان شهر ، روستا یا حتی منطقه ممکن است به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

زمین در تفلیس گرانترین است. قیمت 1 متر مربع زمین غیر کشاورزی در مناطق مرکزی پایتخت از 100 تا 2000 دلار است.

قیمت بازار یک متر مربع در Saburtalo از 100 دلار ، در Sololaki – از 400 دلار ، در Ortachala – 145 ، در Chugureti – 250 شروع می شود. در همه این مناطق بیش از 2000 دلار است. گرانترین مرکز شهر هنوز آولاباری است که قیمت آن از 300 دلار شروع می شود و تا 4000 دلار هم می رسد.

هزینه زمین در Vake کمی کمتر است – 140-1 200 دلار ، قیمت های Vera از 300 تا 1200 دلار در هر متر مربع است. در ایسانی – 100-600 دلار می باشد .

زمین در حومه تفلیس نسبتاً ارزان است ، در اینجا می توانید برای هر متر مربع 6 دلار و 400 دلار درآمد کسب کنید.

به عنوان مثال ، قیمت 1 متر مربع زمین در دیدی دیگومی 25-450 دلار ، در گلدانی – 20-350 دلار ، در تمکا – 35-180 در دریای تفلیس – 10-85 ، در Varketili – 10-300 دلار است. ، و در شهرک آفریقایی – 7-40.

این تصویر در سایر شهرهای جورجیا نیز مشابه است: قیمت یک متر مربع زمین غیر کشاورزی در باتومی و کوتایسی از 20 دلار در زوگدیدی و تلوی – از 10 دلار شروع می شود. در مرکز رفت و آمد مکرر Gudauri ، یک متر مربع با قیمت 60 دلار برای فروش است.

همچنین بخوانید: زندگی دانشجویی در گرجستان

در مورد زمین های کشاورزی ، قیمت ها نیز در اینجا متفاوت است. به عنوان مثال ، در نزدیکی تفلیس ، در Tabakhmela این نوع زمین ها به طور متوسط ​​35 دلار ، در Ananuri – 15 دلار فروخته می شود.

شما می توانید آن را در حومه Zugdidi با قیمت 0.32 دلار و 3 دلار پیدا کنید ، قیمت این نوع زمین در Telavi از 0.48 دلار ، در Sighnaghi – از 0.32 دلار شروع می شود. قیمت در مارنئولی از 0.81 دلار ، در Ozurgeti – از 0.57 دلار شروع می شود و به 7 دلار می رسد. و در آمبرولاوری به طور متوسط ​​5 دلار برای هر متر مربع زمین کشاورزی هزینه می شود.

شما می توانید کلبه های تابستانی نزدیک تفلیس ، به عنوان مثال در Tsavkisi یا Okrokana ، را با قیمت 20-35 دلار خریداری کنید. قیمت ها از 25-30 دلار در هر متر مربع در کیکتی و کوجوری شروع می شود. در برجومی ، خرید یک خانه تابستانی به طور متوسط ​​15-20 دلار برای شما هزینه دارد.

به لیست شهرهای زیر نگاهی بیاندازید و ارزان ترین شهر ها را برای زندگی درگرجستان انتخاب کنید :

  • بوتامی
  • شیدا کارتلی
  • سامتردیا
  • روگدیدی

 باتومی

بوتامی یکی از برجسته ترین مقاصد گردشگری در کل منطقه دریای سیاه است. باتومی با بناهای قدیمی یا جدید معماری ، بندر باستانی ، باغ گیاه شناسی و بلوار ساحلی ، میادین و خیابان های اروپا ، هتل های کلاس جهانی و کافه های رنگارنگ بهترین چهره گرجستان مدرن است. این شهر نسبت به تفلیس ارزان تر است و در عین مدرن بودن و دسترسی به معماری و اماکن تفریحی و درمانی و آموزشی مدرن اما هزینه ی زندگی کمتری را در مقایسه با تفلیس دارد و کیفیت زندگی تقریبا با تفلیس برابر است .

لازم به ذکر است که در سال 2012 ، آکادمی علوم مهمان نوازی آمریکا ، باتومی را به عنوان بهترین مقصد گردشگری سال معرفی کرد.

روگدیدی

یک شهر فرهنگی با پیشینه ی تاریخی بسیار ژرف و بلند بالا ، امروزه یکی از شهرهای مدرن و باکیفیت گرجستان است . البته هیچ کدام یک از این شهرها را نمیتوان با تفلیس و بوتامی مقایسه کرد اما برای یک  شروع مقرون به صرفه و یالاقل کسب اقامت در گرجستان میتوان این شهر را  هم از شهرهایی با قیمت پاین به حساب آورد .

شیدا کارتلی

شرایط طبیعی منطقه کاملاً مساعد است: آب و هوا به طور متوسط ​​قاره ای ، با آب و هوای متوسط ​​گرم و رطوبت متوسط ​​، که شرایط مطلوبی را برای زندگی و فعالیت های کشاورزی مردم ایجاد می کند. هیدروکسیدهای مکرر موجود در منطقه متعلق به حوضه رودخانه متکواری است ، دومی شریان اصلی آبراهه منطقه است. منطقه معتدل توسط مناطق طبیعی مشخص می شود ، از جمله منطقه عمودی ، که با انواع خاک مشخص می شود و از نظر جنگل ها ، گیاهان و جانوران کاملا غنی است.

هزینه ی زندگی نیز در این شهر باتوجه به امکانات طبیعی و مناسبی که دارد بسیار مقرون به صرفه است و اگر  برای شروع مهاجرت خود هزینه برایتان عنصر مهمی است می توانید این منطقه را در لیست خود قرار دهید .

در نیمه دوم قرن 20 ، معماران اروپایی تلاش کردند تا جلوه ای مدرن به شهر بدهند. توسعه باتومی ارتباط تنگاتنگی با توسعه اقتصاد و صنعت جهانی داشت: در این دوره بود که فعالیتهای کارآفرینی برادران معروف نوبل و خانواده روتشیلد در باتومی به هم پیوند خورد.

این شهر که به دلیل ارتباطات و روابط تجاری مشهور است ، هنوز هم با معماری مدرن و سرمایه گذاری های فراوان متمایز است.

امروز باتومی یکی از مراکز فرهنگی کشور است. هر ساله جشنواره ها و رویدادهای بین المللی بسیاری در اینجا برگزار می شود که در آن نوازندگان و هنرمندان مشهور شرکت می کنند.

سامتردیا

سامتردیا – شهری در غرب گرجستان ، در منطقه ایمرتی ، مرکز اداری شهرداری سامتردیا. در پایین زمین کلختی ، در ساحل راست رودخانه ریونی ، در 27 کیلومتری غرب کوتایسی واقع شده است. فرودگاه بین المللی کوتایسی در 11 کیلومتری سامتردیا واقع شده است. این شهر با نزدیک بودنش به فرودگاه امکان ایجاد فرصت های شغلی خوبی را به خودش اختصاص داده است . در عین حال شهری با کیفیت و دارندگی مناسب ترین امکانات زندگی بوده و از نظر مقرون به صرفگی در لیست 5 شهر ارزان گرجستان قرار میگیرد .