بهترین منطقه برای زندگی در گرجستان

همانطور که میدانید ، کشور گرجستان کشوریست که فی ما بین اروپا و آسیا واقع شده است . ارتباط این کشور با همسایگان اروپایی اش در حال گسترش است و ولت این کشور ترجیح می دهد که در اتحادیه اروپا به عنوان یک کشور ثابت به حساب بیاید . بخش آسیایی این کشور را می توان نسبت به بخش اروپایی کشور ضعیف تر انست اما به طور کلی رویکرد کلی کشور درحال تغییر و پیشرفت به سمت غربی شدن و اروپایی شدن است . سیستم آموزشی و سیستم توریستی کشور  نیز نگرش هایش را به طورکامل به شیوه ی غربی هدایت می کند .

امروزه بسیاری از هموطنانمان به دلایلی کاملا کشخص کشور گرجستان را برای زندگی انتخاب کرده اند . اقامت گزینی و ادامه ی تحصیل و یافتن مشاغلی درزمینه املاک و مشاغل هنری برای ایرانیان راحت بوده و همین امر سبب شده است که برای کشور دوم گرجستان را کشور مناسبی بدانند .

در این مطلب قصد داریم تا نقدی از معروف ترین شهرهای گرجستان مطرح کنیم و بگوییم که کدام شهر برای زندگی می تواند برای شما مناسب تر باشد .

در قطار ما بنشینید تا شهر به شهر گرجستان را بگردیم و با ما همراه باشید تا در این مسیر وارد کوچه های زیبا و شهرهای اروپایی و خوش رنگ و لعاب گرجستان راببنیم و بهترین شهر را برای زندگی انتخاب کنیم .

تفلیس

بیایید در اولین ایستگاه خود در پایتخت گرجستان یعنی تفلیس متوقف شویم . در انتهای دره ی به نام متکواری ، شهری بنا شده است که از نظر رنگ و زیبایی و بیداری و شور و جذابیت دست کمی از شهرهای آمریکا ندارد . این شهر در انتهای دره و در دل کوه بنا یافته است . هنوز هم درآثار معماری به جا مانده از قرن نوزدهم می توانید خانه های قدیمی و بالکن هایی با صفا از جنس چوب را بیابید .

اگر میخواهید این شهر را برای زندگی به عنوان مهاجر انتخاب کنید باید بدانید که برای زندگی در این شهر به حدااقل 720 دلار در ماه نیاز دارید  . برای اجازره سوییت  در قسمت مرکزی شهر باید 181 دلار در ماه بپردازید  ، هزینه ی هتل ها چیزی حدود 21 دلار هر شب است  و خوردنی و نوشیدنی چیزی حدود 7 دلار در روز برایتان خرج دارد .

این شهر با آب و هوای بسیار خوبی که دارد ، سرگرمی های متعددی را برای شهروندانش فراهم کرده است . امنیت شهر بالا بوده و احساس خطر جانی و مالی در این شهر  از آخرین احساساتیست که سراغ یک شهروند می آید ، سرعت انترنت نیز بسیار قابل توجه است و بیمارستان ها و مراکز آموزشی با رنکینگ بالا نیز دراین شهر یافت میشوند .

از ستی هایی که در هر کشوری و شهر جدیدی که وارد میشویم این است که دوست و هم صحبت پیدا کردن سخت است . تفلیس زیاد ایرانی نشین نیست و شاید پیدا کردن دوست ایرانی در این شهر کمی برایتان دشوار باشد . همچنین مردمش با زبان انگلیسی بیگانگی دارند و شیاد بتر باشد تفلیس را در صورتی انتخاب کنید که تسلطتان به زبان گرجی 80 درصد به بالا باشد .

باتومی

اگر تفلیس مناسب ایده آل های شما نیست ، وباره سوار قطار شوید چرا که ایستگاه بعدی ما شهر ساحلی باتومی است . معماری مدرن و شب هایی طولانی در این شهر دیده مشوند که چشم هر توریت و مهاجری را برای زندگی دراین شهر  میگیرند . اگر به دنبال یک زندگی شیک و پر از خوش گذرانی های آغشته به موسیقی  و نوشیدنی و شب بیداری های پر شور و هیجان هستید ، بساطتان را در باتومی پهن کنید  . هزینه ی زندگی در این شهر مطابق با هزینه ی زندگی در تفلیس است . امنیت بالا و اینترنت پر سرعت ، مراکز تفریحی و شادی زیاد ، مالکیت بر چندین مرکز درمانی و آموزشی بسیار خوب برای تحصیلات و درمان و نیز هزینه ی زندگی به نسبت ارزان تر ز ایران و موقعیت های شغلی متنوع تر از ایران باعث شده است باتومی نیز در لیست شهرهایی که  ایرانی ها ممکن است برای زندگی انتخاب کنند قرار بگیرد . شاید در این شهر ایرانی بیشتری نسبت به تفلیس پیداکنید ولی بازهم نمیتوانیم تضین کنیم که ارتباطات اجتماعی در همان وهله ی اول برای شما آسان خواهد بود و اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید نمیتوانیم بگوییم که زبان انگلیسی در این جا به کارتان می آید.

گوری

اگر باتومی را شهر رویایی خود یافته اید با شما خداحافظی میکنیم و با بقیه ی مسافرین قطار در ایستگاه گوری پیاده میشویم . بیایید به شهری برویم که استالین ، یکی از بزرگ ترین رهبران عصر جنگ جهانی در آن چشم به جهان گشود . این شهر تپه ای به دلیل نزدیک بودنش به پایتخت برای بسیاری از توریست ها می تواند جلب توجه کند . زندگی در این شهر بسیار ارزان و مقرون به صرفه است ، آب و هوا معتدل بوده و امنیت زندگی بالا است . شهری بزرگ و کم جمعیت را برای زندگی انتخاب کرده اید که پیدا کردن ایرانی در آن بسیار بسیار دشوار است و از آن بدتر سرعت ایرنترنت بسیار کم و هوا در شب ها و در زمستان به دلیلی تپه ای بودن ماهیت شهر بسییار سرد است .  با شهر چندان دموکراتی رو به رو نیستیم اما با این حال به دلیل مقرون به صرفگی شهر شاید بتواند گزینه ی مناسبی برای زندگی و تحصیل باشد .

بچو

اگر گوری جایی نبوده که شمارا از مملکت خودتان به یک کشور بیگانه کشانده ، میتوانید دوباره سوار قطار شوید و در بچو توقف کنید . یک روستای تاریخی که هنوز می توانید بخشی از تاریخ به جا مانده از قرن نوزدهم و روستاهایی با سبک معماری آن زمان را در دل کوه بیابید . ترددها هنوز هم با اسب انجام میشود و فضای قدیمی و کلاسیک شهر خود به خود آرامش روانی خوبی را برای شهروندانش به همراه دارد . این شهر هنوز هم بسیاری از جشن ها و آیین های قدیمی مثل آیین آتش را به جا می آورد و از پر مراسم ترین شهرها محسوب میشود . پرواضح است که با دور شدن از پایتخت ، هزینه ی زندگی در  شهرها کم تر میشود و ارزانی زندگی در این شهر هم موضع چشم گیری به حساب می آید اما آن چه مبرهن است این است که شاید در اینجا هم پیدا کردن هم وطن ایرانی و هم صحبتی با او برایتان دشوار باشد که اگر این عنصر اهمیت چندانی برایتان ندارد میتوانیم شما را در این شهر تاریخی و خوش آب و رنگ و کلاسیک بگذاریم و با مابقی مسافرین این قطار به شهر کوارلی برویم .

کوارلی

اگر میخواهید در شهری زندگی کنید که از نظر منظره و غذاهای بی نظیر و خوشمزه در لیست بهترین های ما قرار گرفته به خوب جایی آمده اید . این شهر کوهپایه ای در دامنه ی کوه های قفقاز لانه گزیده و از شهرهای نسبتا کوچک و پر جمعیت گرجستان به حساب می آید .

استپانتسمیندا

از اسم غیر قابل تلفظ شهر نترسید  .  در  کوه کازبکی شهری با این اسم قرار گرفته تا با مناظر زیابی کلاسیک و کلاسیایی اش یکی از دلربا ترین مناطق اورایایی گرستان باشد .

تلاوی

در این شهر کوچک و کم جمعیت  و بسیار باستانی میتوانید یکی از خارق العاده ترین تصاویر معماری خانی را بیابید و در شهری زندگی کنید که هنر معماری در هر کوچه و خیابانش جاری است . سرسبزی و زیبایی و آب و هوای خوب این منطقه می تواند ذهن شما را به شهر های شمالی اریران نزدیک تر کند . پس اگر به هوای وطن دوست دارید در منطقه ای زیبا و ویلایی نشین بروید و زندگی کنید تلاوی را انتخاب کنید .

وردزیا

قطار هنوز از حرکت خود بازننشسته است و ما را در وردزیا پیاده کرده است . می توان گفت در بین تمامی شهرهایی که تاکنون از آن ها یاد کردیم عنصر مذهب چندان پررنگ نیست و در عوض در این شهر اگر علاقه مند به بیان اصول مذهبی خود به شکل آزادانه هستید میتوانید در همین جا مکانی برای زندگی بیابید .

اوشگولی

در شهری هستید که با در برداشتن  برج تامار ، در زمره ی شهرهای تاریخی یونسکو ثبت شده است . شهری با مزه و طعم کوهپایه ای را معرفی کردیم که پیاده روی و لذت بردن از هوای عالی از ثمره ی روزانه زندگی دراین شهر است . که البته هنوز با عنوان دهکده از آن یاد میشود .

متسختا

آخرین ایستگاهی که مقصد این قطار است شهر متسختا می باشد . شهری پر از کلیسا و آثار مذهبی که پیش تر پایتخت گرجستان بوده است . این شهر دراای رودخانه است و بی شک اسباب تفریح و پیاده ر وی را می تواند برایتان فراهم اورد .

سخن پایانی

با آنچه از توصیف شهرهای گرجستان شنیدید می توانیم به طور کلی بگوییم که گرجستان با آب و هوایی مروطب متمایل به کوهستانی و سرد یکی از کشورهاییست که اینروزها نظر توریست ها و البته مهاجران ایرانی زیادی را به ود جلب کرده است . طبیعت زیبا و معماری کلاسیک ، شهرهایی در عین حال مدرن ولی دموکرات که احترام به عقاید و مذاهب گوناگون از بارز ترین ویزگی مردم این کشور است و با وجود تسلط ناکافیشان به زبان بین المللی انگلیسی و امکان ارتباط گیری سخت با آن ها اما مردمی خوش رو و مهمان نواز هستند ، و میتوانند به گرمی شما را در کشور خودشان بپذیرند . شما می توانید برای مشاوره در خصوص تحصیل در گرجستان با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.