گرجستان یکی از کشورهایی است که تحصیل در آن فرصت بسیار مناسبی برای زندگی و تحصیل در کشورهای خارجی را برای دانشجویان بین المللی به وجود آورده است. مزایای تحصیل در گرجستان نسبت به کشورهای اروپایی دیگر بسیار زیادی بوده که در ادامه مقاله شما را با تمامی ابعاد تحصیل در گرجستان آشنا خواهیم کرد. در حال حاضر گرجستان موقعیت مناسبی برای تحصیل دانشجویان با هزینه پایین می باشد. در سال 2005 این دانشگاه پس از امضای قرارداد بولونیا به سیستم آموزشی اروپا پیوست. از آن زمان به بعد دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند، در حین تحصیل می توانند اقدام به اخذ ویزای واشنگتن جهت سفر به کشورهای اروپایی نیز نمایند.

مزایای تحصیل در گرجستان

مزایای تحصیل در گرجستان

کیفیت علمی دانشگاه گرجستان بسیار بالا بوده و برای هر دانشجو حدود 12 متر مربع فضا اختصاص داده شده است و به ازای هر 10 نفر دانشجو یک استاد وجود دارد تا بتواند راحت تر و بهتر مفاهیم دروس را به دانشجویان منتقل کند.

مدارک تحصیلی دانشگاه گرجستان به تازگی در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته و از این رو اعتبار این دانشگاه بیش از قبل در بین دانشجویان افزایش یافته است.

امنیت کشور گرجستان بسیار بالا بوده و سیستم سیاسی و انتظامی این کشور در درجات بالایی قرار گرفته است. این شهر در تاریکی شب توسط نیروهای امنیتی به خوبی محافظت می شود و از این رو تعداد سارقین و جیب بر در این کشور بسیار پایین است.

کشور گرجستان دارای فرهنگی غنی است و سنت های قدیمی و جالب توجهی دارد و برخی از مناسبت های ویژه این کشور بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است.

تنوع غذایی در کشور گرجستان بالا بوده و دانشجویان می توانند در طول تحصیل خود به رستوران های این کشور مراجعه کرده و از غذاهای خوشمزه آن لذت کافی را ببرند.

شهروندان گرجستانی مردمانی بسیار شاد هستند که زندگی سرشار از هیجان را تجربه خواهند کرد. این کشور با خود لذت و جشن های زیادی را به همراه داشته که بسیار مورد علاقه دانشجویان واقع شده است.

اساتید بسیار برجسته ای در دانشگاه گرجستان وجود دارد تا دانشجویان بتوانند تمامی مدارج علمی را در کنار این اساتید طی کرده و با دانشی بالا فارغ التحصیل شوند.

هزینه تحصیل در کشور گرجستان نسبت به کشورهای اروپایی دیگر پایین تر بوده و از این رو دانشجویان می توانند با دغدغه کمتری در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند.

دانشجویان گرجستان می توانند در حین تحصیلی فعالیتی را شروع کرده و از آن طریق کسب درآمد کنند. همچنین با امکان کار حین تحصیل در گرجستان رزومه ای قوی را برای خود رقم بزنند.

زندگی دانشجویی در گرجستان توام با شادی و هیجان است و شما می توانید در حین تحصیل خاطاه ای شیرین را بر جای بگذارید. همچنین هزینه زندگی دانشجویی در این کشور به نسبت پایین تر می باشد.

دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه های دانشگاه را ندارند، می توانند به سفارت گرجستان مراجعه کرده و درخواست بورسیه تحصیلی بدهند. مسئولین گرجستان تمامی زوایای کار را مورد بررسی قرار داده و در صورت تایید بورسیه تحصیلی به آن ها تعلق خواهد گرفت.

دانشگاه های گرجستان دارای خوابگاه های رفاهی برای دانشجویان است و از این رو هزینه مسکن برای این افراد بسیار مناسب می باشد.

دانشجویانی که در کشور گرجستان در حال تحصیل هستند می توانند اقامت کشور گرجستان را دریافت کرده و همانند یک شهروند در این کشور زندگی کنند. همچنین با تمدید این اقامت به مدت 5 سال می تواند به اقامت دائم گرجستان دست یابد.

شرایط تحصیل در گرجستان

امکانات بهداشتی و رفاهی کشور گرجستان

رفاه و آسایش دانشجویان گرجستانی همواره تضمین شده می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند می توانند از تمامی امکانات رفاهی گرجستان بهره مند شوند. داشتن مناظر زیبا و دلنشین در این رفاه بی تاثیر نبوده و افرادی که در این کشور تحصیل می کنند اوقات فراغتی لذت بخشی را خواهند داشت. امکان رفت و آمد ایرانیان در کشور گرجستان بسیار راحت بوده و از این رو دانشجویان می توانند نه تنها خود در این کشور زندگی کنند، بلکه خانواده خود را نیز به این کشور دعوت نمایند. برخورد شهروندان گرجستانی با ایرانیان بسیار مناسب بوده و دانشجویان ایرانی با خیالی آسوده می توانند در این کشور زندگی و تحصیل کنند. از جمله دیگر امکانات بهداشتی و رفاهی کشور گرجستان می توان به بیمه عمر، بیمه سلامت، بیمه دندان پزشکی، بیمه چشم انداز بیمه سلامت، بیمه درمانی، بیمه حوادث بحرانی و … اشاره کرد.

شرایط تحصیل در گرجستان

گرجستان نیز مانند هر کشور دیگری قوانین مخصوص به خود را دارد. ولی یکی از برتری هایی که کشور گرجستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی در زمینه تحصیل دارد این است که دانشجویان با کمی تسلط بر زبان انگلیسی می توانند در دانشگاه های این کشور حضور داشته باشند. دانشگاه های این کشور به راحتی به دانشجویان خود ویزای واشنگتن می دهد به همین دلیل محبوبیت این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر افزایش یافته است.

شرایط پذیرش در دانشگاه گرجستان

متقاضیان برای دریافت اقامت گرجستان بسیار زیاد است و روش های دریافت این اقامت نیز متعدد می باشد. یکی از روش های دریافت اقامت گرجستان، اخذ اقامت تحصیلی است. این نوع اقامت علاوه بر تحصیل در دانشگاه های عالیه، به اخذ اقامت دائم این کشور نیز منجر خواهد شد. در نتیجه دانشجویان پس از دریافت اقامت تحصیلی کشور گرجستان می توانند همزمان شهروندی این کشور را نیز برای خود به ثبت برسانند و از مزایای آن بهره مند شوند. برای این که پذیرش شما در دانشگاه های گرجستان قطعی شود، تمامی مدارک باید توسط وزارت آموزش و پرورش گرجستان بررسی شده و متقاضی بداند که آیا مجوز ورود به دانشگاه های گرجستان را دارد یا خیر.

هزینه تحصیل در گرجستان

گرجستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، شهریه کمتری را از دانشجویان خود دریافت می کند از این رو می توان یکی از اصلی ترین مزایایی که باعث جذب دانشجو به این کشور می شود را هزینه تحصیل پایین این کشور دانست. در دانشگاه های گرجستان رشته های متعددی ارائه می شود و مقاطه مختلفی دارد به همین دلیل برای برآورد هزینه تحصیل در گرجستان بر اساس مقاطع تحصیلی و رشته دانشجو و همچنین تعداد واحدهای وی برآورد می گردد.

اصلی ترین وجه تمایز دانشگاه گرجستان در مقایسه با کشورهای اروپایی دیگر

سیستم آموزشی کشور گرجستان بسیار دقیق و محاسبه شده بوده و دانشجو در همان ابتدای ترم می تواند برنامه ریزی دقیق را برای پایان ترم خود داشته باشد.

تعداد دانشجویان بین المللی ورودی هر ترم در گرجستان بالا بوده و امتیاز قبولی متقاضیان در دانشگاه های گرجستان به مراتب بیشتر از کشورهای اروپایی می باشد.

با دانشجویان در این کشور همواره همانند یک شهروند رفتار شده و هیچ گونه نژاد پرستی در این کشور مشاهده نخواهید کرد.

پایین بودن هزینه زندگی دانشجویی در گرجستان

نظر سنجی به عمل آمده از دانشجویان ثابت کرده که زندگی دانشجویی در کشور گرجستان به مراتب بهتر از زندگی در کشورهای دیگر می باشد که همین امر بر روی جذب دانشجو تاثیر بسزایی دارد. همچنین گرجستان به دلیل پروازهای متعدد به ایران این امکان را برای دانشجویان ایرانی فراهم می کند که در هر زمانی که تمایل داشتند به وطن خود بازگشته و به دیدن خانواده خود بروند.

شرایط کار در گرجستان

خوشبختانه وضعیت کار و اقتصاد در کشور گرجستان همواره روبه رشد بوده و از این رو شرایط کار برای دانشجویان بین المللی بهبود یافته است. دانشجویان مورد تایید می توانند به صورت نیمه وقت و در هفته 20 روز مشغول به کار شده و تجربه ای بسیار ارزنده را کسب کنند. کار حین تحصیل در کشور گرجستان نه تنها به تجربیات دانشجویان می افزاید و رزومه ای قوی را برای آن ها رقم می زند، بلکه این امکان را نیز به دانشجو می دهد تا پس از اتمام اقامت تحصیلی نیز بتوانند از طریق کار، اقامت کشور گرجستان را دریافت کنند.

تحصیل پزشکی در گرجستان

کشور گرجستان یکی از برترین دانشگاه های پزشکی را در بین کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است. دانشگاه های این کشور مدارج علمی بسیار بالایی دارند و اعتبار مدرک این دانشگاه بسیار معتبر است. دانشگاه های پزشکی گرجستان دارای آزمایشگاه های معتبر و بیمارستان هایی با تمامی تجهیزات هستند تا دانشجویان بتوانند به صورت عملی بر روی تمامی دروس مسلط شوند.

بورسیه تحصیلی کشور گرجستان

کشور گرجستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی شرایط راحت تری برای دریافت بورسیه تحصیلی را پیش روی دانشجویان قرار داده و تعداد متقاضیانی که به آن ها بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد در مقایسه با سایر کشورها بیشتر می باشد. بورسیه تحصیلی گرجستان به دو دسته بورسیه دولتی و بورسیه خصوصی تقسیم بندی می شود و رشته های بسیاری شامل حال بورسیه خواهند شد.

خدمات بیمه دانشجویی در گرجستان

بیمه دانشجویی از جمله مواردی است که به دانشجو کمک می کند تا با دغدغه کمتری در این کشور زندگی کنند. بیمه های دانشجویی کشور گرجستان طیف وسیع تری را شامل شده و امکانات ویژه ای دارد. داشتن بیمه یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های گرجستان به شمار می رود و دانشجویان موظف هستند که سالانه مبلغ کمی را به عنوان حق بیمه پرداخت کنند.

در این مطلب مزایای تحصیل در گرجستان را نسب به سایر کشورهای اروپایی بررسی کردیم، اگه قصد تحصیل در گرجستان را دارین با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.