دانشگاه باتومی شوتا گرجستان Batumi shota

دانشگاه باتومی شوتا گرجستان Batumi shota دانشگاهی 80 ساله است که با نام BSU شناخته می شود. در حال حاضر این دانشگاه دارای 6000 دانشجو و 600 کارمند است. برنامه های تحصیلی در دانشگاه باتومی بر اساس نیازهای روز دنیا در نظر گرفته شده و دانشجویان می توانند به بهترین شکل دوران تحصیلی خود را پشت سر بگذرانند.

دانشگاه باتومی شوتا گرجستان Batumi shota

دانشکده های دانشگاه باتومی شوتا

  • دانشکده گردشگری
  • دانشکده فنی
  • دانشکده فیزیک و ریاضی
  • دانشکده علوم طبیعی و بهداشت
  • دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده اقتصاد و کسب و کار
  • دانشکده آموزش و پرورش
  • دانشکده علوم انسانی
  • تحصیل پزشکی در دانشگاه باتومی شوتا

دانشگاه باتومی پس از تفلیس بهترین دانشکده های پزشکی را در خود جای داده است. این دانشکده دولتی دارای تمامی امکانات پزشکی بوده و کلینیکی بسیار معتبر برای تحصیل در گرجستان و رشته رشته پزشکی را دارد. تمامی دروس این دانشگاه مطابق با نیازهای روز برنامه ریزی شده و دروس این دانشگاه بسیار تخصصی است.

شرایط پذیرش در دانشگاه باتومی شوتا

دانشگاه های باتومی شوتا گرجستان یکی از دانشگاه های قدیمی و برجسته است که آرزوی بسیاری از متقاضیان راه یافتن به این دانشگاه می باشد. پذیرش در دانشگاه باتومی می تواند آینده ای درخشان را پیش روی متقاضیان قرار داده و زندگی جدیدی را برای آن ها رقم بزند. متقاضیانی که قصد پذیرش در دانشگاه باتومی شوتا را دارند باید تمامی مدارک خود را در قالب استانداردهای این کشور برای دانشگاه باتومی شوتا ارسال کرده و منتظر تاییدیه آن باشد. ممکن است جواب درخواست پذیرش شما مدتی طول بکشد بنابراین صبور بوده و منتظر تاییده از سوی دانشگاه باشید.

همچنین بخوانید: دانشگاه یاکوب گوگباشویلی

خوابگاه دانشجویی دانشگاه باتومی شوتا

خوابگاه های دانشجویی گرجستان تحت حمایت دولت این کشور بوده و امکانات رفاهی برای آن در نظر گرفته شده است. این خوابگاه ها دارای امکاناتی همچون سرو غذا، سالن غذاخوری، مراکز تفریحی و گردشگری، کتابخانه ها و سایر لوازم تفریحی و رفاهی بوده و همچنین خدماتی همچون اورژانس، مرکز مشاوره و … نیز در آن تعبیه شده است. این خوابگاه ها دارای سه سطح مختلف هستند که هر کدام دارای شرایط خاصی است. دانشجویان پذیرش شده بر اساس میزان بودجه خود یکی از این خوابگاه ها را برای اقامت انتخاب می کنند. دانشجویان برای رزرو خوابگاه باید سه از سه ماه قبل درخواست خود را ارسال نمایند و یا به صورت اینترنتی خوابگاه مورد نظر خود را رزرو کنند. در صورتی که فردی به هر دلیل قصد داشته باشد که به صورت مستقل آپارتمان اجاره کند، باید تمامی هزینه های تحصیل را خود پرداخت نماید.

شرایط سنی برای تحصیل در دانشگاه باتومی شوتا

در یک کلام باید بگوییم که دولت گرجستان هیچ گونه محدودیت سنی را برای ورود به دانشگاه تعیین نکرده و افراد در هر سنی آزادند که در دانشگاه های این کشور پذیرش شوند. با توجه به این که کشور گرجستان به دانش اندوزی و کسب علم اهمیت بسیاری می دهد، هیچ متقاضی را به دلیل سن بالا ریجکت نمی کند. البته تاثیر سن بر روی امتیاز پذیرش را نمی توان نادیده گرفت و افراد در هر چه گپ تحصیلی متقاضی کمتر باشد، درصد پذیرش آن ها نیز افزایش خواهد یافت. دلیل این امر این است که آفیسرها پس از بررسی سن متقاضی تشخیص می دهد که فرد به دلیل دریافت ویزای تحصیلی درخواست پذیرش ارسال کرده و از این رو ممکن است فرد را ریجکت کند.

اقامت کشور گرجستان

کشور گرجستان در بین دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته و موقعیتی بسیار امن و آرام دارد و همین دو ویژگی باعث شده که تعداد مهاجرین این کشور هر ساله افزایش یابد. همچنین وضعیت اقتصادی این کشور روبه رشد بوده و سرمایه گذاری در این کشور بسیار سودآور شده است. بنابراین دلیل زیادی برای افزایش مهاجرین کشور گرجستان وجود دارد و محبوبیت این کشور همواره در حال افزایش است. اقامت قانونی در این کشور از روش های مختلفی صورت می گیرد که یکی از آسان ترین روش ها دریافت ویزای تحصیلی می باشد. این ویزا اعتباری بوده و پس از پایان تحصیل باید از روش های دیگز این ویزا تمدید گردد.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه باتومی شوتا

کیفیت آموزشی بالا، تنوع در رشته تحصیلی، دریافت هزینه های مناسب و وجود بهترین اساتید باعث محبوبیت و پرطرفدار شدن دانشگاه های گرجستان با سایر دانشگاه ها شده است. این کشور شرایط کار حین تحصیل را نیز برای دانشجویان فراهم کرده تا افراد تجربیات خود را افزایش دهند. تحصیل کارشناسی این دانشگاه بین 3 تا 4 سال بوده و ارائه مدرک 12 ساله دیپلم برای پذیرش در این دانشگاه ها الزامی است. زبان تحصیلی این مقطع اغلب انگلیسی بوده ولی تسلط به زبان گرجی نیز باعث افزایش کیفیت زندگی در این شهر خواهد شد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه باتومی شوتا

دانشجویانی که قصد دارند در مقطع فوق لیسانس دانشگاه باتومی شوتا پذیرش بگیرند باید نمرات خوبی را در مقطع کارشناسی کسب کنند. یکی از شروط پذیرش در این دانشگاه تسلط به زبان گرجی و یا انگلیسی است و هزینه تحصیل در این مقطع با توجه به رشته مورد نظر برآورد می شود. رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد باتومی شوتا متعدد بوده و مدارک ارائه شده در این دانشگاه از اعتبار بسیاری برخوردار می باشد.

تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه بتومی شوتا

متقاضیانی که دوران کارشناسی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اند می توانند برای پذیرش در مقطع دکترا درخواست خود را ارسال کنند. با توجه به بالا بودن تعداد متقاضیان دکترای دانشگاه باتومی شوتا در مقایسه با تعداد پذیرفته شدگان، این دانشگاه برای پذیرش دانشجو ابتدا رزومه های تحصیلی آن ها را مورد بررسی قرار داده و از بین متقاضیانی که معدل بالایی دارند آزمون هایی را به صورت حضوری و یا آنلاین برگزار کرده و از بین شرکت کنندگان افرادی که تسلط بیشتری به رشته مورد نظر و زبان مورد نیاز آن را دارند می توانند در مقطع دکترای دانشگاه باتومی شوتا پذیرش بگیرند.