تحصیل کارشناسی ارشد در گرجستان

تحصیل کارشناسی ارشد در گرجستان در سال های اخیر به دلیل اهمیت کیفیت آموزشی بسیار مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. دانشجویانی که در این مقطع شرکت می کنند باید مدارک معتبری را به همراه داشته تا در دانشگاه های گرجستان پذیرفته شوند. افرادی که دوران کارشناسی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اند می توانند نسبت به تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های گرجستان اقدام کنند.

معرفی کشور گرجستان

کشور گرجستان در شرق اروپا قرار دارد. این کشور از نظر جغرافیایی در منطقه ای کوهستانی واقع شده و دارای آب و هوای مختلفی می باشد. این کشور از غرب با دریای سیاه، از شرق با آذربایجان، از جنول با ترکیه و ارمنستان و از شمال با فدراسیون روسیه دارای مرز مشترک است. پایتخت گرجستان شهر زیبای تفلیس است که دارای فرهنگی غنی بوده و جاذبه های گردشگری مدرن و سنتی بسیاری دارد.

شرایط تحصیل در کارشناسی ارشد گرجستان

گرجستان دارای موقعیتی مناسب و ایده آل برای تحصیل است و دانشجویانی که به دنبال کشوری امن با سطح علمی بالا هستند معمولا کشور گرجستان را برای تحصیل انتخاب می کنند. در این کشور بیش از 60 دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد که مدارک آن ها مورد تایید وزارت ایران قرار گرفته است. این کشور آزادی های بسیاری را به دانشجویان بین المللی داده و رفاهی نسبی را برای آن ها فراهم کرده است. گرجستان میزبان خوبی برای دانشجویان بین المللی بوده و دوره های آموزشی برگزار شده در دانشگاه های این کشور تاثیر بسزایی بر ارتقاء سطح علمی دانشجویان دارد.

مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد گرجستان

دانشگاه های گرجستان امکان ثبت نام آنلاین را برای دانشجویان فراهم کرده تا مراحل ثبت نام راحت تر صورت گیرد. برای این کار دانشجویان ابتدا وارد سایت دانشگاه مورد نظر خود شده و پس از پر کردن فرم، مدارک خود را برای این دانشگاه ارسال می کند. وزارت آموزش و پرورش گرجستان پس از بررسی مدارک دانشجو نظر خود را مبنی بر تایید و یا عدم تایید متقاضی اعلام می نماید. در صورتی که مدارک و صلاحیت متقاضی برای حضور در دانشگاه گرجستان تایید شود، ابتدا به صورت آنلاین مصاحبه ای انجام شده تا سطح علمی متقاضی و هدف وی از تحصیل مشخص گردد. دانشجویانی که در این دانشگاه ها پذیرفته شده باشند باید مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند که از جمله این مدارک عبارت است از:

 • فرم آنلاین درخواست
 • کپی و اصل تمامی صفحات پاسپورت
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • کپی و اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • کپی و اصل مدارک شناسایی
 • مدارک مهارت زبان

شرایط ویزای تحصیلی گرجستان

دانشجویانی که قصد تحصیل در گرجستان را دارند باید درخواست اقامت خود را نیز ثبت کرده تا ویزای تحصیلی دریافت کند. این ویزا موقتی بوده و پس از پایان تحصیل فاقد اعتبار خواهد شد ولی دانشجو از روش های دیگر می توانند این ویزا را تمدید کنند. اقامت در کشور گرجستان یکی از اهدافی است که دانشجویان برای تحصیل در این کشور دنبال خواهند کرد. برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارکی را به همراه داشته باشید که عبارت است از:

 • فرم درخواست ویزا
 • کپی مدارک شناسایی
 • کپی پاسپورت
 • دعوت نامه از دانشگاه گرجستان
 • 2 قطعه عکس پرسنلی
 • کپی مدرک تحصیلی
 • بیمه سلامت درمانی

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی گرجستان

اصولا یکی از مسائلی که باعث تردید متقاضیان برای شرکت در دانشگاه های گرجستان می شود، هزینه تحصیل در این کشور است. معمولا اغلب دانشگاه های گرجستان از دانشجویان مقطع کارشناسی خود مبلغ 1000 یورو در هر ترم دریافت می کنند که این مقدار به نسبت کیفیت آموزشی دانشگاه های این کشور مبلغ چشمگیری محسوب نمی شود. همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد باید در هنگام محابسه هزینه تحصیل در دانشگاه های گرجستان، هزینه زندگی در این کشور را نیز در نظر داشته باشند.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد گرجستان

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد گرجستان

دانشجویانی که توانایی پرداخت شهریه دانشگاه های گرجستان را ندارند می توانند از فرصت دریافت بورسیه تحصیلی بهره مند شوند. با اخذ بورسیه هزینه شهریه دانشجو بسیار کم و در برخی موارد نیز به صورت رایگان محاسبه خواهد شد. برای دریافت بورسیه تحصیلی متقاضیان ابتدا باید درخواست خود را به صورت کتبی به وزارت آموزش و پرورش این کشور ارسال کرده و کارکنان این نهاد پس از بررسی مدارک متقاضی نظر خود را اعلام خواهند کرد.

دانشگاه های دارای کارشناسی ارشد گرجستان

 • دانشگاه کشاورزی
 • دانشکده تحصیلی اروپا
 • دانشگاه قفقاز
 • دانشگاه بانک
 • دانشگاه علوم انسانی پردیس تفلیس
 • دانشگاه اروپایی شرقی جورجیا
 • دانشگاه سنت اندرو
 • دانشگاه فنی گرجستان
 • دانشگاه دولتی تربیت بدنی
 • دانشگاه هوانوردی گرجستان
 • دانشگاه گریگول روباکیه
 • دانشگاه دولتی ایلیا
 • دانشگاه ملی تحصیلی
 • دانشگاه نیو ویژن
 • دانشگاه پزشکی هیپوکراتس

مزایای تحصیل در کارشناسی ارشد در گرجستان

مزایای تحصیل در کارشناسی ارشد در گرجستان

امنیت کشور گرجستان تضمین شده بوده و درصد بروز جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است به همین دلیل شما کمتر در اخبار هشداری ناراحت کننده در مورد این کشور خواهید شنید.

اکثر دروس دانشگاه های کارشناسی ارشد گرجستان به زبان انگلیسی تدریس می شود و تنها دانستن این زبان برای یادگیری کافی می باشد.

برخورد شهروندان این کشور با دانشجویان بین المللی بسیار صمیمی بوده و شما در این کشور احساس غربت نخواهید کرد.

هزینه ورود به دانشگاه های این کشور کمتر از سایر کشورها بوده و امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد.

تنوع رشته در مقطع کارشناسی در دانشگاه های گرجستان بالا بوده و دانشجویان می توانند رشته مناسب با سلیقه و استعداد خود را انتخاب کنند.

مدارک تحصیلی این دانشگاه در تمامی کشورها خصوصا کشور ایران مورد تایید بوده و شما می توانید در مراکز دولتی مشغول به کار شوید.

تمامی دروس دانشگاه های گرجستان توسط اساتید تحصیل کرده و در سطح بالایی تدریس می شود.

هزینه زندگی دانشجویان بین المللی در گرجستان

کشور گرجستان از جمله کشورهایی است که از نظر اقتصادی در سطح مطلوبی قرار دارد. دانشجویانی که به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند باید هزینه زندگی در این کشور را نیز در لیست هزینه ها قرار دهند. هزینه زندگی در گرجستان شامل هزینه مسکن، هزینه خرید مواد غذایی، هزینه حمل و نقل، هزینه پوشاک و … می شود. دانشگاه های گرجستان در همان ابتدای سال تحصیلی کارت دانشجویی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد تا از این طریق بتوانند از تخفیفاتی در خرید بلیط و دیگر لوازم رفاهی بهره مند شوند.

اقامت تحصیلی در گرجستان

راه های بسیاری برای ورود به کشور گرجستان وجود دارد که یکی از بهترین و ساده ترین آن ها اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد. این اقامت موقتی بوده و دانشجویان باید پس از پایان مدت تحصیل خود به کشور باز گردند ولی می توان این اقامت را از روش های گوناگون مجدد تمدید کرد.

تحصیل در کارشناسی ارشد پزشکی گرجستان

دانشگاه های کارشناسی کشور گرجستان bachelor in georgia در رشته های پزشکی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه ها دارای تجهیزات و امکانات کاملی است و دانشجویان برای تحصیل در این کشور باید رتبه ممتازی داشته باشند. دولت گرجستان برای رفاه حال دانشجویان پزشکی این دانشگاه بورسیه تحصیلی را شامل حال دانشجویان کرده اند و آن ها می توانند با استفاده از این بورسیه ها از تخفیفات شهریه دانشگاه بهره مند شوند.

طول تحصیلی کارشناسی ارشد گرجستان

مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های گرجستان یک سال و نیم تا دو سال تخمین زده شده است که زمان دقیق آن به تعداد واحدهای دانشجو در هر ترم بستگی دارد. دانشجویان در طول تحصیل خود می توانند در کلاس های آموزش زبان رایگان این دانشگاه شرکت کرده و میزان مهارت زبان خود را نیز تقویت کنند.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در کارشناسی گرجستان

برای اکثر رشته های مقطع کارشناسی ارشد تنها مهارت در زبان انگلیسی کافی است زیرا اکثر دروس این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شود ولی در برخی از رشته ها نیز تسلط به زبان گرجی برای درک بهتر دروس الزامی است. آشنایی به زبان گرجی نه تنها در درک بهتر دروس به شما کمک می کند، بلکه کیفیت زندگی شنا را نیز در این کشور افزایش داده و باعث گسترش معاشرت شما با دوستان جدید می شود.

وضعیت مسکن برای دانشجویان گرجستانی

اجاره مسکن در کشور گرجستان از اصلی ترین هزینه های تحصیل در این کشور محسوب می شود. هزینه اجاره مسکن به موقعیت جغرافیایی و امکانات آن بستگی دارد. دانشگاه های گرجستان دارای خوابگاه هایی مجهز است که تمامی امکانات رفاهی در آن مورد استفاده قرار گرفته است. این خوابگاه ها دارای تعداد اتاق های مختلفی بوده که هر فرد با توجه به بودجه خود یکی از این خوابگاه ها را انتخاب می کند. دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در کشور گرجستان شده اند می توانند به صورت رایگان در خوابگاه های این کشور مستقر شوند.

کار حین تحصیل دانشجویان بین المللی در گرجستان

یکی از امتیازاتی که کشور گرجستان برای دانشجویان خود در نظر گرفته، امکان کار حین تحصیل می باشد. دانشجویان گرجستانی در طول تحصیل خود اجازه دارند 20 ساعت در هفته کار کنند. این مدت کار رزومه ای قوی را برای دانشجویان رقم خواهد زد. همچنین دانشجویان با کار در حین تحصیل بخشی از هزینه های زندگی در این کشور را تامین می کنند.

همچنین بخوانید: دانشگاه ملی گرجستان