48 ساعت در تفلیس: گشتی در قدیم و جدید

چهارراه قدیمی اوراسیایی معروف به مهمان نوازی سنتی و خیابان های پر پیچ و خم قدیمی ، یا یک مرکز شیک از معماری جسورانه ، میله های وزوز و فرهنگ باشگاهی که برچسب هایی مانند “برلین جدید” پیدا کرده است؟ خوشبختانه ، تفلیس هردو است: فضای منحصر به فرد پایتخت جورجیا از روشی که سنت و تأثیرات متنوع شرقی و غربی را با یک رگه ضد ویرانه ، ضد شوروی و ضد فرهنگی ایجاد می کند ، بسیار زیاد است. برای کسانی که برای تحصیل در گرجستان به تفلیس مهاجرت کرده اند یک ایده جذاب است

 

صبح روز اول

روز خود را در شعبه نانوایی Entrée در شهر قدیمی آغاز کنید ، سپس از رودخانه متکوری که در دامنه صخره قرار دارد عبور کرده و به پارک ریک بروید. صعود به ماشین کابل که نوسانات بالا بر پشت بام ها قدیمی شهر تا Narikala قلعه – یک سواری هیجان انگیز که باز می شود تا چشم انداز گسترده از تفلیس، از بین تپه متصل به دره Mtkvari گذاشته شد.

باقیمانده قلعه ، که از قرن چهارم میلادی مراقب تفلیس است ، کاوش کنید ، سپس به شهر قدیمی بروید و در خیابان های پر از ترکیبی از ساختمان های زیبا و بازسازی شده و هنوز هم کهنه-خراب خراب شوید. در کلیساهای مرسوم و سنتی مانند کلیسای جامع ارتدکس گرجستان سیونی و کلیسای  آنچیشاتی غوطه ور شوید، هر دو متعلق به قرن 6 هستند. و مانند فرش های قفقازی ، با فرش های رنگارنگ از قفقاز جنوبی ، ایران و آسیای میانه ، به فروشگاه های جذاب بپردازید. کافه ها بسیار در خیابان های شهر قدیمی قرار دارند: در کافه لیلا، روبروی Anchiskhati ، می توانید میان قهوه ، چای یا لیموناد نعناع خود میان وعده های تزئینی گچ بری شده با نقاشی های به سبک ایرانی تنقلات گیاهی سفارش دهید.

در تور48 ساعت در تفلیس از برج ساعت دمدمی و قلقلک و خارج از تئاتر عروسکی گابریادزه را بازدید کنید ، سپس به سمت جنوب بروید و نگاهی به آبانوتوبانی ، حمامهای گوگردی گنبدی و نیمه زیرزمینی که چشمه های آن نام شهر را داده است ( tbili به گرجی گرجی است). Maspindzelo درخشان ، شلوغ و درخشان مکان مناسبی برای آشنایی با غذاهای منحصر به فرد گرجستان است ، تلفیقی اغلب تند از تأثیرات خاورمیانه ، روسیه ، پارسی و سایر کشورها با تولید فراوان خاک حاصلخیز گرجستان. ناهار در اینجا در کلاسیک خوشمزه مانند تند خینکالی کوفته، خاچاپوری کیک پنیر یا mtsvadi کباب کباب.

 

بعد از ظهر

در ضلع شرقی شهر و برخی از ساختمانهای معاصر چشم نواز که نمای تفلیس را تغییر شکل داده اند کاوش کنید. پل صلح ، یک تنها پیاده ساختار شیشه و فولاد مواج توسط ایتالیایی میشل د Lucchi، شهر قدیمی به گل پر متصل ریکه پارک . در بالا کاخ ریاست جمهوری (2009) ، با رواق کلاسیک خود که توسط یک گنبد شیشه ای بزرگ ، تخم مرغ شکل ، صعود می شود ، برافراشته است. فراتر از آن به کلیسای جامع بزرگ Tsminda Sameba (تثلیث مقدس) می رسید، در سال 2004 تقدیس شد – عبارتی مدرن از اشکال معماری کلیسای گرجی سنتی ، که 84 متر به بالای صلیب بالاتر از گنبد پوشیده از طلا رسیده است. تثلیث مقدس حداکثر نماد احیای کلیسای ارتدکس گرجستان پس از اتحاد جماهیر شوروی است: فضای داخلی آن که دارای آیکون است ، با کشیشان سیاهپوش و زنان روسری که در مورد آن جنجال می کنند ، به خوبی از قدرت این نهاد سنتی صحبت می کند.

شب

شراب یک شور ملی گرجستان است و سرانجام انگورهای منحصر به فرد آن مورد توجه شایسته بین المللی قرار می گیرند. در Vino Underground ، زیرزمینی با طاق آجر در محله fin-de-siècle Sololaki ، با مجموعه ای عظیم از شرابهای طبیعی که به طور سنتی امتحان می کنید ، به دنیای شراب گرجستان بروید . از آشپزخانه همجوشی Cafe Littera به شام بروید و غذاهای دلپذیر “گرجی گرجی” را از مواد سنتی در محیط زیبا خانه نویسندگان ایجاد کنید – یا حتی بهتر از آن ، در صورت مناسب بودن هوا ، در باغ رمانتیک آن. (رزرواسیون از طریق فیس بوک توصیه می شود.)

یک مکان خوب برای غواصی در صحنه کلوپ تفلیس در اواخر شب کافه گالری است ، یک کافه آرام که با پیشرفت شب به یک مهمانی رقص با رژیم ثابت از حداقل تکنو و خانه شکل می گیرد – شبانه باز و مخصوصاً جمعه و شنبه بسته بندی شده شب ها در ساعات اولیه شنبه و یکشنبه می توانید برای برخی از شادترین شبهای تکنو / خانه در اروپا ، در محیط کلاسیک استخر استفاده نشده در روده های استادیوم فوتبال دینامو ، به باسیانی بروید .

 

صبح روز دوم

صبح تور 48 ساعت در تفلیس را به کاوش در خیابان اصلی خیابان تفلیس ، روستاولی ، که در قرن نوزدهم تحت حکومت روسیه واقع شده بود ، سپری کنید. از میدان وسیع Tavisuplebis moedani (میدان آزادی) شروع کنید ، جایی که موزه هنرهای زیبا بسیاری از مقدس ترین و با احترام ترین آثار هنری گرجستان را در مجموعه ای بی نظیر از شمایل ها ، صلیب ها و جواهرات در خود جای داده است. با مجموعه های متنوع از جمله تزئینات افسانه ای طلای قبل از مسیحیت از Colchis (غرب جورجیا) در امتداد روستاولی به موزه مدرن و به خوبی نمایش داده شده جورجیا بروید. اندکی در امتداد روستاولی ، گالری ملی قرار دارد  که جاذبه اصلی آن سالن بوم های مشهورترین هنرمند گرجستانی ، نیکو پیروسمانی (1818-1918) است. از اینجا با یک پیاده روی کوتاه به بازار جذاب Bridge Bridge Fleamarket می رسید، نوعی کتاب باز در مورد گذشته و سنت گرجستان ، که در آن می توانید همه چیز ، از کلاه چوپانان پشمالو و یادگارهای شوروی گرفته تا آکاردئون و خنجرهای مفصل را پیدا کنید.

از رودخانه کنار پل Saarbrucken عبور کنید و به Fabrika بروید ، یک کارخانه خیاطی شوروی به مرکز شماره 1 خلاقیت / سبک زندگی در تفلیس تبدیل شده و یک خوابگاه شیک را با استودیوهای هنرمندان ، کافه ها ، بارها ، یک فضای کار مشترک ، مغازه های عجیب و غریب ترکیب می کند ، نمایشگاه ها ، موسیقی و رویدادهای مکرر دیگر. با منوی بین المللی کوتاه اما شیرین و نان گرجستانی با لحن تازه (کوره سفالی) در Tone غذا بخورید و برای درک شیک گرجی که دنیای مد صحبت می کند ، Flying Painter را بررسی کنید .

 

بعد از ظهر

از فابریکا 1.5 کیلومتری شمال به Desertirebis Bazari (بازار کویرنشینان ) ، بازار اصلی غذاهای گسترده تفلیس ، سرگردانی جذابی است که می توانید تقریباً هر ماده ای را که به غذاهای منحصر به فرد گرجستان وارد می شود ، بیرون بیاورید ،48 ساعت در تفلیس قسمت عمده ای از آن تازه از حومه شهر است: پنیرها ، تپه های ادویه ، پیشخوان های پوشیده از گردو ، انبوهی از ماهی های براق ، سس ها و ترشی های خانگی و هر نوع میوه و سبزیجاتی که در این فصل قرار دارند.

اکنون با یک تاکسی به آن طرف رودخانه و تا خیابان چونکادزه بروید ، تا سوار بر خط راه آهن شیب دار تپه ای به بالای کوه Mtatsminda بروید ، تپه ای که در بالای آن یک دکل بلند تلویزیون قرار دارد و بدون شک قبلاً متوجه شده اید. چشم اندازهای بالای شهر بی نظیر است و در بالای آن ، مجموعه  Funicular دارای یک کافه ، رستوران و بار مناسب است.

شب

48 ساعت در تفلیس ,این یک پیاده روی لذت بخش از مجتمع Funicular به سمت محله Vere قرن نوزدهم است و سبک نهایی بازدید شما شکوفا می شود. تمرکز اینجا بر روی اتاقهای هتل (افتتاحیه 2014) و هتل همسایه Stamba (2018) است ، که هر دو از فضاهای بزرگ صنعتی به مهمان نوازی مهمان نواز و خیره کننده معاصر-تقدیر-پرنعمت تبدیل شده اند. اگر در هر دو هتل اقامت دارید خوش شانس باشید. در غیر این صورت ، در مناطق مشترک با طرح نیمه باز اتاق گشت بزنید و از یک کوکتل درجه یک در حیاط باغ لذت ببرید ، یا دهلیز پنج طبقه به سبک جنگلی Stamba را تحسین کنید و یک قایق احیا کننده را در کافی شاپ Chocolaterie خود بنوشید.