ساعات کاری : 9:00 - 18:00

مکان های توریستی شهر کوتایسی

کوتایسی ، پایتخت منطقه ایمرتی و دومین شهر بزرگ گرجستان بعد از تفلیس است .کوتایسی یکی از قدیمی ترین شهر های جهان از لحاظ سکونت مردم است . بیش از 2500 سال است که مردم به طور مداوم در این شهر سوکنت داشته اند و شرایط مختلفی از زندگی را تجربه کرده اند . البته برخی مورخین تاریخ این شهر را بیش از 4000 سال تخمین زده اند . همین امر باعث شده است که کوتایسی شهری با معماری های مختلف باشد که نشان دهنده تسلط اقوام مختلف بر این شهر است .

درباره گرجستان

مکان های توریستی شهر کوتایسی

کوتایسی ، پایتخت منطقه ایمرتی و دومین شهر بزرگ گرجستان بعد از تفلیس است .کوتایسی یکی از قدیمی ترین شهر های جهان از لحاظ سکونت مردم است . بیش از 2500 سال است که مردم به طور مداوم در این شهر سوکنت داشته اند و شرایط مختلفی از زندگی را تجربه کرده اند . البته برخی مورخین تاریخ این شهر را بیش از 4000 سال تخمین زده اند . همین امر باعث شده است که کوتایسی شهری با معماری های مختلف باشد که نشان دهنده تسلط اقوام مختلف بر این شهر است .

در این مطلب سعی شده است تا مشهور ترین جذابیت های شهر کوتایسی به طور خلاصه معرفی گردد .

 

  1. کلیسای جامع باگراتی

کلیسای جامع باگراتی در کوتایسی در بین بهترین بناهای معماری گرجستان قرار دارد. این کلیسای جامع در قرن یازدهم میلادی در زمان سلطنت پادشاه باگات سوم ساخته شد ، که مناطق مختلف گرجستان را تبدیل به یک پادشاهی متحد کرد . این کلیسا در ساحل بلند و صخره ای سمت راست رودخانه ریونی واقع شده است . در قرن هفدهم میلادی قسمتی از کلیسا در طی یک توطئه منفجر شد تا اینکه بین سالهای 2009 تا 2012 با ترکیبی از سنگ قدیمی و جدید و چند بخش فولادی بازسازی شد . این کلیسای جامع در سال 1994 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت . اما نوسازی اخیر باعث از بین رفتن این وضعیت شده است . اگر شما در کوتایسی هستید بازدید از کلیسای جامع باگراتی حتما پیشنهاد می گردد . از محلی که کلیسای جامع در آن قرار دارد ، یک دید پانورامای باورنکردنی از کوتایسی خواهید داشت .

کلیسای جامع باگراتی

هر یکشنبه از ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر ، برنامه مذهبی در کلیسا انجام می شود و شما قادر خواهید بود به موسیقی گرجی و حتی موسیقی عامیانه گوش دهید . همچنین کلیسای جامع مشهورترین مکان برای عروسی ها در کوتایسی است و اگر خوش شانس باشید ، می توانید یکی از مراسم عروسی را در این کلیسا مشاهده کنید .

همچنین بخوانید: گردشگری تفلیس

  1. غارهای پرومتئوس و استاپیلا

این دو غار متعلق به مناطق محافظت شده ایمرتی هستند و بسیار به هم نزدیک هستند که به راحتی می توانید از هر دو غار در یک روز بازدید کنید . با عبور از جنگلهای متراکم کوه های گرجستان غربی ، به منطقه توریستی غار پرومتئوس خواهید رسید. یک افسانه شناخته شده در سراسر جهان از پرومتئوس وجود دارد ، که پرومتئوس آتش را از خدایان دزدید ، و به همین خاطر در کوه Khvamli و این غار مشهور زنجیر شد . ممکن است به افسانه ها اعتقادی نداشته باشید اما قطعاً به زیبایی غار پرومتئوس اعتقاد پیدا خواهید کرد . در اینجا می توانید شکل بسیار ویژه ای از استالاکتیت ها ، استالاگمیت ها ، آبشارهای سنگی و ، رودخانه زیرزمینی و دریاچه های کوچک را پیدا کنید . همه اینها در یک پیاده روی زیبا و به طول 1.4 کیلومتر در یک فضای مرموز و خنک قابل دیدن خواهد بود . امکان قایق سواری در غار نیز فراهم است .

غارهای پرومتئوس و استاپیلا

غار استاپیلا یکی دیگر از مکانهای منحصر به فرد است که هنگام بازدید از منطقه ایمرتی باید از آن بازدید کنید.

این غار بیشتر در مورد ردپاهای دایناسور که در کنار غار کشف شده شناخته شده است .دیدن ردپاها اولین مرحله گشت و گذار در تور هستند . راهنماها هر مرحله را با جزئیات توضیح می دهند ، بنابراین با دقت گوش دهید – ممکن است بسیاری از حقایق جالب در مورد دایناسورهای مختلف را که تال کنون نمیدانستید کشف کنید . از استاپیلا می توانید منظره ای خیره کننده از شهر کوتایسی را نیز ببینید . در مرکز غار ، یک استالاگمیت قلبی زیبا به قلب مشاهده خواهید کرد. اگر تصمیم بگیرید که از عطر و بوی تازه جنگل نیمه گرمسیری غرب گرجستان لذت ببرید ، یک رستوران و برخی جاذبه ها در خارج از غار وجود دارد .

 

  1. باغ گیاه شناسی کوتایسی :

باغ گیاهشناسی کوتایسی در اواسط قرن نوزدهم تأسیس شد و حدود 700 گونه گیاهی در این باغ یافت می شود . جالب ترین گیاه باغ گیاه شناسی کوتایسی بلوط غول پیکر است که بیش از 400 سال قدمت دارد ، ارتفاع آن 45 متر است و قطر آن در حدود 2 متر است . این مکان واقعاً ساکت و آرام است تا شما از طبیعت آنجا لذت کافی را ببرید و عکس های زیبایی بگیرید. در طول تابستان مردم محلی برای فرار از هوای گرم به آنجا می روند . وجود یک سینمای روباز و انجام برخی کنسرت های موسیقی از دیگر جذابیت های باغ گیاه شناسی کوتایسی است .

  1. باغ گیاه شناسی کوتایسی

 

  1. صومعه گلاتی :

گلاتی یک مجتمع صومعه قرون وسطایی در نزدیکی کوتایسی است که از سه کلیسا تشکیل شده است . گلاتی در سال 1106 توسط پادشاه دیوید چهارم پادشاه وقت گرجستان تأسیس شد ( وی در همین صومعه دفن شده است) و توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شده است . صومعه گلاتی قرن ها به عنوان یک مرکز آموزشی خدمت کرده است و تعداد زیادی نقاشی و نقاشی دیواری در آن حفظ شده است که قدمت آنها به قرن دوازدهم تا هفدهم باز می گردد. گلاتی یک کلیسای جامع بسیار زیبا است که شامل موزائیک های فوق العاده و نقاشی های دیواری شگفت انگیزی است .

صومعه گلاتی

 

5 . دره (تنگه ) اوکاتسه و آبشار کینچاکا

این دو مکان در حوالی رودخانه اوکاتسه است. یک مسیر پیاده روی فلزی به طول 800 متر احداث شده است که حدود 50 متر بالاتر است سطح دره است و شما در حال پیاده روی می توانید از مناظر زیبای ان نیز لذت ببرید .

دره (تنگه ) اوکاتسه و آبشار کینچاکا

آبشار كینچكا تقریباً 70 متر ارتفاع دارد و در حالی كه از یک صخره بلند سرازیر می شود نمای بسیار زیبایی را ایجاد می کند که برای هر فرد دوستدار طبعیتی شگفت انگیز است . حوالی آبشار کینچاکا مکان های مناسب برای کمپینگ و اقامت شبانه نیز در نظر گرفته شده است .

 

 

  1. پارک های کوتایسی :

همه در گرجستان به شما خواهند گفت که شهروندان اهل کوتایسی شادترین مردم این کشور هستند . هر عصر که خورشید غروب می کند و گرمای تابستان کم می شود افراد محلی در هر سنی جمع می شوند و در پارک های این شهر مراسم مختلفی را برگزار می کنند . یکی از این پارک ها به نام “پارک گورا” در بالای تپه واقع شده است (در نزدیکی کلیسای جامع باگری) از مرکز شهر قابل مشاهده است. در پارک جاذبه های فوق العاده ای برای کودکان و رستوران های سنتی گرجستان وجود دارد که در آن شما قادر خواهید بود غذاهای سنتی این منطقه را بچشید .

 

  1. موزه تاریخ نیکو بردزنیشویلی :

این موزه که در سال 1921 تأسیس شده است ، بیش از 150 هزار مورد از میراث فرهنگی گرجستان را در خود جای داده است . انواع زیادی از اکتشافات باستان شناسی گرجستان در دو طبقه در این موزه برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته می شود .

موزه تاریخ نیکو بردزنیشویلی

 

  1. منطقه تفریحی و آبگرم طبیعی تسکالتوبو :

تسکالتوبو یکی از قدیمی ترین استراحتگاه های جهان است که با آبگرم های باشکوه خود مشهور است. این هدیه منحصر به فرد در بسیاری از بیماری ها برای معالجه ، پیشگیری و بهبود حال عمومی استفاده می شود.در این منطقه یک پارک زیبا با یک دریاچه کوچک ساخته شده توسط انسان و یک بار با تراس وجود دارد که می توانید در یک هوای گرم از یک روز عالی لذت ببرید .

منطقه تفریحی و آبگرم طبیعی تسکالتوبو

 

 9 . صومعه موتسامتا :

صومعه موتسامتا در 6 کیلومتری کوتایسی واقع شده است. کلیسای امروزی مربوط به قرن یازدهم است ، اما سوابق تاریخی نشان می دهد که کلیسایی در اوایل قرن هشتم در این مکان ساخته شده است. موتسامتا با یک خرافات باستانی ، تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب می کند: موتسامتا محل نگهداری استخوان های دو برادر است که در نزدیکی این صومعه کشته شده اسند . بنا بر خرافات محلی اگر کسی سه بار در زیر صندوق به صورت سینه خیز عبور کند و در همین حیت آرزویی بکند آن آرزو برآورده خواهد شد .

صومعه موتسامتا

 

10 . ستون Katskhi ( کاتسخی ) :

در 60 كیلومتری كوتاسی واقع شده است. در روستای کاتسخی یک ستون صخره ایی سنگ آهک طبیعی است که 40 متر ارتفاع دارد و مشرف به دره و رودخانه است . همچنین در بالای ستون یک کلیسای کوچک ساخته شده است .

ستون Katskhi ( کاتسخی )

شما می توانید بر ای دریافت مشاوره رایگان در خصوص شرایط تحصیل در گرجستان با کارشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.