ساعات کاری : 9:00 - 18:00

غذاهای گرجی

در طی قرنها ، غذاهای گرجستان تحت تأثیر منطقه مدیترانه ، فرهنگ عربی و مغول ، آشپزخانه های فارسی و عثمانی قرار گرفته است ، پیوندی که تا هند شمالی گسترش می یابد . غذاهای امروزی گرجستان یک تعامل غنی بین سلیقه های مدیترانه و خاورمیانه است . برخلاف کشور ایران که قسمت اعظم غذا های آن با برنج طبخ و سرو می گردد در کشور گرجستان اغلب غذا ها با نان خورده می شوند و نان یکی از مواد اصلی سفره گرجستانی هاست .غذای و فرهنگ شراب گرجستان به بهترین وجه از طریق سوپرا (Supra) مشاهده می شود . سوپرا جشن سنتی گرجستان است که دارای مجموعه گسترده ای از غذاهای همراه با انواع نوشیدنی ها است و چندین ساعت طول می کشد .

معرفی غذا های مشهور گرجستان

هنگام سفر کردن به خصوص سفر کردن به کشوری دیگر ، یکی از هیجان انگیز ترین و لذت بخش ترین کارها تست کردن غذاهای سنتی آن کشور است . هر کشوری بنا به شرایط اقلیمی ، جغرافیایی و فرهنگ و تاریخ خود غذا ها و ذائقه های مختلفی دارند ، مثلا کشور ها و به خصوص شهر های ساحلی سنت غذایی خود را برپایه استفاده از آبزیان دریایی بنا نهاده اند ، در کشور های امریکای شمالی گوشت قرمز تم اصلی غذاهای این منطقه است ، در شرق آسیا به خصوص هند و پاکستان ( و جنوب شرقی ایران ) استفاده فراوان از ادویه جات به خصوص فلفل در غذا مرسوم است ، در کشور خودمان ایران نیز برنج یکی از ارکان اصلی سفره غذای ایرانی هاست و … .

کشور گرجستان در چهارراه شرق و غرب واقع شده و تحت بسیاری از تأثیرات فرهنگی و تسط امپراتوری ها قرار گرفته است . این منطقه یکی از نخستین تمدن های مسیحی در سراسر جهان است که قدمت برخی شهر های آن به چهار هزار سال پیش می رسد . غذای گرجستان به خوبی نشان دهنده گذشته خود است . در زمان صلح ، هنگامی که بازرگانان کالا و ادویه جات ترشی جات را در امتداد جاده بزرگ ابریشم حمل می کردند ، گرجی ها با چاشنی ها و روش های جدید غذایی از مهمانان خود پذیرایی می کردند ، به همین دلیل سنت غذایی گرجستان گاها با موادی است که اصالتا برای این کشور نیستند اما توسط بازرگانانی که از جاده ابریشم عبور می کردند به این مناطق معرفی می شدند .

در طی قرنها ، غذاهای گرجستان تحت تأثیر منطقه مدیترانه ، فرهنگ عربی و مغول ، آشپزخانه های فارسی و عثمانی قرار گرفته است ، پیوندی که تا هند شمالی گسترش می یابد . غذاهای امروزی گرجستان یک تعامل غنی بین سلیقه های مدیترانه و خاورمیانه است . برخلاف کشور ایران که قسمت اعظم غذا های آن با برنج طبخ و سرو می گردد در کشور گرجستان اغلب غذا ها با نان خورده می شوند و نان یکی از مواد اصلی سفره گرجستانی هاست .غذای و فرهنگ شراب گرجستان به بهترین وجه از طریق سوپرا (Supra) مشاهده می شود . سوپرا جشن سنتی گرجستان است که دارای مجموعه گسترده ای از غذاهای همراه با انواع نوشیدنی ها است و چندین ساعت طول می کشد .

در ادامه مطلب به معرفی غذاهای معروف گرجستان می پردازیم :

 

1 . ساتسیوی (Satsivi)

ساتسیوی یک غذای گرجی است که از سس گردو ساخته شده و یا به طور سرد سرو می شود ، یا به عنوان یک سس شیرین کننده برای بوقلمون (آب پز یا سرخ شده ) یا مرغ سرخ استفاده می گردد . به طور سنتی ، ساتسیوی از گردو ، آب ، سیر ، ترکیبی از گیاهان خشک شده ، سرکه ، فلفل و نمک برای طعم و مزه تهیه می شود . بوقلمون آب پز یا تکه های مرغ غرق در ساتسیوی جزء اصلی جشن های تعطیلات زمستانی گرجستان است .

 

2 . چکمرولی (Chkmeruli)

چکمرولی یک غذایی سنتی گرجی است که از مرغ ، سیر و فلفل تهیه می گردد و تا حدودی به ساتسیوی شباهت دارد . در این غذا مرغ پخته یا سرخ شده به همراه سس سیر با فلفل سرو می گردد

 

 

3 . نیگ وزیانی بدیرجانی (Nigvziani Badrijani)

نیگ وزیانی یا نیگ وزیانی بدیرجانی که از غذای تهیه شده از بادمجان های رول شده ی سرخ شده است یکی دیگر از غذاهای مشهور گرجستان است . نکته جالب در مورد این غذا تزیین آن با دانه های انار است که همراه با دیگر ادویه ها چاشنی غذای نیگ وزیانی را تشکیل می دهند . نیگ وزیانی بدیرجانی از آن رو که با بادمجان سرخ شده تهیه می گردد به غذاهای ایرانی شباهت دارد و می تواند باب طبع ایرانیان باشد .

این غذا که در برخی موارد و رستوران ها به عنوان پیش غذا سرو می گردد گاها با نام بدیرجانی به صورت تنها نیز خوانده می شود و از مواد غذایی سنتی محبوب گردشگرانی است که به کشور گرجستان سفر می کنند .

 

4 . متسوادی (Mtsvadi)

مستوادی یک غذای اصیل گرجی است که متشکل از گوشت کبابی به همراه ادویه هاست . متسوادی اغلب در جشن های گرجستان طبخ می گردد و از معروف ترین و لذیذ ترین غذا های کشور گرجستان است . این غذا که غالبا با گوشت خوک یا گوسفند تهیه می گردد در جشن های مشهوری مانند تیبلیسوبا ( روز بزرگداشت یا تولد تفلیس ) مصرف می گردد . تقریبا همه افراد در روز تیبلیسوبا مشغول درست کردن متسوادی هستند و این غذای کبابی لذیذ را مصرف می کنند . معمولا این غذا همراه با نان و نوشیدنی های دیگر مصرف می شود .

 

5 . خینکالی (Khinkali)

خینکالی یکی از مشهور ترین غذاهای کشور گرجستان است که با خمیر ف گوشت و ادویه تهیه می شود . برای پخت خینکالی که غذای بسیار پرطرفداری در کشور گرجستان است نوعی خمیر را با گوشت و ادویه جات مختلف پر می کنند . برای این منظور از گوشت گاو ، گوسفند یا خوک استفاده می شود . نوع دیگری از خینکالی با پنیر ، سیب زمینی ، قارچ و سبزیجات تهیه می گردد .

 

6 . خاچاپوری (Khachapuri)

خاچاپوری یک نان قایق مانند ( توخالی ) است که انواع مختلفی دارد و گاها از پنیر ایمرتی یا تخم مرغ پر می شود . خاچاپوری انواع مختلفی مانند آجارولی ، ایمرتی ، کوبداری و … است .در نوع کوبداری ان به جای پنیر گوشت در وسط نان توخالی قرار می گرد

خاچاپوری آجارولی که از انواع بسیار معروف و محبوب خاچاپوری در بین توریست ها است از قرار گرفتن تخم مرغ خام وسط نان و سپس پخت آن تهیه می گردد . خاچاپوری که از غذاهای ملی گرجستان به حساب می رود دارای پیشنیه ایی قوی در این کشور است و از محبوبیت بسیار بالایی در بین مردم گرجستان برخوردار است . در شهر باتومی گرجستان می توانید بهترین خاچاپوری ها به خصوص آجارولی را پیدا کنید .

 

 

7 . اوجاخوری (Ojakhuri)

اوجاخوری یک غذای گرجی است که از گوشت کبابی ده (گوشت خوک ، مرغ ، بره یا گوشت گاو) و سیب زمینی تشکیل شده است. نام ظرف به معنای وعده غذایی خانواده به زبان گرجی است ، بنابراین هر خانواده دستور العمل خاصخود را دارند و اغلب آنها از چاشنی های مختلف . متفاوتی برای کباب استفاده می کنند . این غذا معمولا همراه با معمولاً با برش های سبزیجات ، سیب زمینی سرخ شده و دیگر ادویه جات نوشیدنی ها تهیه می گردد .

 

8 . آجاپ سندل (Ajapsandal)

آجاپ سندل یکی دیگر از غذاهای سنتی گرجستان است که در کشور های آذربایجان ، گرجستان ، ارمنستان ، و نیز شمال منطقه قفقاز رایج است . این غذا مخلوطی از سبزی جعفری ، بادمجان ، پیاز ، فلفل ،هویج ، و ادویه های مختلف است . این غذا بیشتر در فصل تابستان طبخ می گردد . این غذا با نان سرو می گردد و از لحاظ ظاهری شبیه میرزا قاسمی است .

 

9 . پخالی اسفناج  (Ispanakhis Pkhali)

این سالاد اسفناج گرجستانی متشکل از اسفناج پخته شده ، گردو ، سبزیجات معطر است که گاها با بادمجان ، کلم ، پیاز و … نیز طعم دار می گردد . پخالی اسفناج معمولا با دانه های انار تزیین می شود .. پخالی اسفناج بیشتر به عنوان پیش غذا در سبد غذایی مردم گرجستان حضور دارد .

 

10 . ماتسونی (Matsoni)

یکی از دسر های سنتی گرجستان که بر پایه محصولات لبنی تهیه می گردد ماتسونی است . این دسر یکی از دسر های مشهور و مورد علاقه گرجستان است که با ماست تهیه می گردد . به صورت ترش و شیرین ( همراه با عسل ) مصرف می شود .

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.