ساعات کاری : 9:00 - 18:00

شهر کوتایسی

شهر کوتایسی در غرب کشور گرجستان سومین شهر پرجمعیت این کشور اروپایی و بعد از شهر تفلیس دومین شهر پر اهمیت کشور گرجستان محسوب می گردد . کوتایسی در 221 کیلومتری غرب تفلیس ، در کرانه رودخانه ریونی واقع شده است و مرکز استان غربی ایمرتی (Imereti) است .کوتایسی از نظر تاریخی یکی از شهرهای مهم گرجستان قلمداد می شود که در قرون وسطا به عنوان پایتخت پادشاهی ایمرتی بوده است . شواهد باستان شناسی نشان می دهد که این شهر در قرن های ششم تا پنجم قبل از میلاد به عنوان پایتخت پادشاهی کلشیس (colchis) بوده است . بر اساس همین شواهد می توان نتیجه گرفت که قدمت این شهر بین 2500 تا 2600 سال پیش است که از قدیمی ترین شهر های منطقه قفقاز محسوب می گردد .

درباره گرجستان

معرفی شهر کوتایسی در گرجستان

کوتایسی در غرب کشور گرجستان سومین شهر پرجمعیت این کشور اروپایی و بعد از شهر تفلیس دومین شهر پر اهمیت کشور گرجستان محسوب می گردد . کوتایسی در 221 کیلومتری غرب تفلیس ، در کرانه رودخانه ریونی واقع شده است و مرکز استان غربی ایمرتی (Imereti) است .کوتایسی از نظر تاریخی یکی از شهرهای مهم گرجستان قلمداد می شود که در قرون وسطا به عنوان پایتخت پادشاهی ایمرتی بوده است . شواهد باستان شناسی نشان می دهد که این شهر در قرن های ششم تا پنجم قبل از میلاد به عنوان پایتخت پادشاهی کلشیس (colchis) بوده است . بر اساس همین شواهد می توان نتیجه گرفت که قدمت این شهر بین 2500 تا 2600 سال پیش است که از قدیمی ترین شهر های منطقه قفقاز محسوب می گردد .

معرفی شهر کوتایسی در گرجستان

کوتاویسی زمانی مرکز فرهنگی و معنوی گرجستان بود . ساکنان کوتاویسی این ایده آل را رعایت می کنند و بیشتر آنها می توانند تاریخچه شهر را با جزئیات بیان کنند. پارک باغ کوتایسی در نزدیکی میدان David David Agmashenabeli مرکز بحث و گفتگو برای افراد محلی است تا در مورد مسائل مختلف از سیاست رفته تا فوتبال و آب و هوا با هم صحبت و دیدار کنند .

کوتایسی سومین منطقه بزرگ گرجستان است و در حال حاضر به عنوان پایتخت قانونگذاری پارلمان فعالیت می کند . جذابیت کوتاویسی در هر دو زمینه مناظر طبیعی و بناهای تاریخی و معماری آن ، بویژه پل های رودخانه ای منحصر به فرد ، کلیساهای مقدس و سازه های صومعه نهفته است . شهر کوتایسی مرکز خوبی برای گردشگری ، خوردن غذا های سنتی گرجستان و خرید کردن است .این شهر همچنین به عنوان یکی از قطب های حمل و نقل هوایی داخلی و خارجی در کشور گرجستان به شمار می رود .

 

کوتایسی یک شهر گردشگری :

کوتایسی مانند شهر های تفلیس و باتومی یکی از مقاصد مهم گردشگری در کشور گرجستان به حساب می رود . کوتایسی یکی از شهر های آرام کشور گرجستان است که همواره مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی بوده است . در این شهر میزان جرم و جنایت بالا نیست یک مقصد ایده آل گردشگری در کشور گرجستان است . همانند شهر تفلیس ، تاکسی ها در کوتایسی نیز نسبتا ارزان قیمت هستند و در تمای اوقات روز و شب در دسترس می باشند . رانندگان تاکسی معمولا تا حدی به زبان انگلیسی آشنا هستند تا بتوانند با گردشگران خارجی ارتباط بگیرند .مسیرهای اتوبوس به اندازه کافی گسترده و بسیار ارزان است. مینی اتوبوس ها و اتوبوس ها شما را با تمامی نقاط کوتایسی خواهند برد . در کنار غذا های سنتی گرجی غذاهای غربی و اروپایی را می توان در نزدیکی مرکز شهر یافت . این انتخاب شامل فست فود ها و رستوران های مجلل است . همچنین کافه هایی سنتی و به روز برای نوشیدن قهوه و دیگر نوشیدنی ها در کوتایسی وجود دارند که می توانند انتخاب هیجان انگیزی برای یک استراحت و گپ و گفت کوتاه و دوستانه باشند . کوتایسی در غرب گرجستان دارای مکان های دیدنی دیگری مانند غار پرومتئوس که یکی از زیبا ترین غار های گرجستان با قابلیت پیاده روی است ، دره اوکاتسه ، باغ گیاه شناسی کوتایسی ، کلیسای جامع باگراتی ، غار استاپیلا که رد پای دایناسور ها در آن کشف شده است ، صومعه گلاتی ، آبشار کینچاکا و … است که شما را وجد خواهد آورد .

کوتایسی یک شهر گردشگری

“Kutaisoba” مهمترین جشن در این شهر است . این جشن در دوم ماه می برگزار می شود. در این روز ، جمعیت شهر کوتایسی به همراه فرزندان خود وارد پارک مرکزی می شوند و در کنار هم جشن می گیرند. برخی از افراد ماسک می سازند و انواع مختلفی از اجراها وجود دارد ، بنابراین جشن کوتایسوبا بسیار سرگرم کننده است .

در این روز می توانید رقص های سنتی گرجستان را ببینید و می توانید موسیقی عامیانه و سنتی گرجستان را بشنوید. همچنین رفتن به یک جنگل که در نزدیکی کوتاویسی است یک سنت قدیمی است . طبق سنت خانواده ها کباب درست می کنند و بازی می کنند . در این روز ، مردم لباس های سنتی می پوشند ، بنابراین می توانید تصور کنید که در زمان های گذشته هستید .

 

اقتصاد شهر کوتایسی :

کوتایسی قبل از استقلال گرجستان در 9 آوریل 1991 یک مرکز بزرگ صنعتی بود . بعد از استقلال کشور گرجستان این کشور با بحران اقتصادی روبرو شد و این شهر نیز از این شرایط مصون نماند . در نتیجه بسیاری از ساکنان کوتایسی این شهر را ترک کرده و برای کار به شهر های دیگر و بعضی نیز به خارج کشور مهاجرت کردند . به مرور زمان و با بهبود اقتصاد کشور گرجستان که همزمان با رشد صنعت توریسم در این شهر بود اوضاع اقتصادی کوتایسی نیز رو به بهبود نهاد .

در سال 2011 ، میخائیل ساكاشویلی ، رئیس جمهور گرجستان ، اصلاحیه قانون اساسی را برای انتقال مجلس به كوتاسی امضا كرد . در 26 مه 2012 ، ساكاشویلی ساختمان جدید پارلمان در كوتاسی را افتتاح كرد. این کار با هدف غیر متمرکز کردن قدرت و تغییر برخی کنترل های سیاسی به آبخازیا انجام شد .

 

جغرافیا و آب و هوای شهر کوتایسی :

کوتایسی در امتداد رودخانه رود ریونی واقع شده است . این شهر در ارتفاع 125 تا 300 متری از سطح دریا قرار دارد . کوتایسی توسط جنگلهای برگریز در شمال شرقی و شمال غربی احاطه شده است. حاشیه های کم ارتفاع شهر دارای مناظر عمدتاً کشاورزی است . مرکز شهر دارای باغ های بسیاری است و خیابان های آن با درختان پر برگ پوشیده شده است. در بهار ، هنگامی که برف در کوههای مجاور شروع به ذوب شدن می کند ، خروش رودخانه ریونی در وسط شهر بسیار فراتر از سواحل آن شنیده می شود .

کوتایسی دارای آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب است . تابستانها در این شهر معمولا گرم و نسبتا مرطوب است ، زمستان ها نیز سر و برفی است . میانگین دمای سالانه این شهر 14.8 درجه سانتیگراد است . ژانویه سردترین ماه در شهر کوتایسی است که میانگین دمای آن 5.4 درجه سانتیگراد است و آگوست گرم ترین ماه سال است که متوسط ​​میانگین دمای آن 24.7 درجه سانتیگراد است .

متوسط ​​بارش سالانه در حدود 1500 میلی متر در سال است و باران ممکن است در هر فصلی از سال رخ دهد . این شهر اغلب در فصل زمستان بارش برف شدید را تجربه می کند .

حمل و نقل  :

حمل و نقل هوایی :

فرودگاه بین المللی کوتایسی فرودگاهی است كه در 14 كیلومتری (8.70 مایل) غرب كوتاسی واقع شده است. این یکی از سه فرودگاه بین المللی است که هم اکنون در گرجستان فعالیت می کند .

راه آهن :

این شهر دارای یک خط ریلی برای حمل و نقل مسافر و حمل و نقل کالا است . ترمینال راه آهن کوتایسی ارتباط مستقیمی با شهر تفلیس دارد.

حمل و نقل عمومی :

حمل و نقل عمومی در این شهر توسط تاکسی ، مینی بوس و اتوبوس انجام می گیرد و از این طریق تمامی نقاط شهر در دسترس هستند .

تحصیل در گرجستان را در بهترین دانشگاه های اروپایی این کشور از دست ندهید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.