ساعات کاری : 9:00 - 18:00

شهر سوخومی

شهر سوخومی در ایالت آبخازیای قفقاز شهری در ساحل دریای سیاه است . این شهر مرکز و پایتخت جمهوری خود مختار آبخازیا است گرچه بیشتر جامعه بین المللی آن را از نظر قانونی بخشی از گرجستان می دانند . سوخومی در گذشته در اتحاد جماهیر شوروی سابق به عنوان یک تفرجگاه برجسته ساحلی نیمه گرمسیری مشهور بوده است . این شهر با درختان نخل ، باغهای گیاه شناسی و مزارع مرکبات و کوههای قفقاز بزرگ به عنوان یک منطقه توریستی و استراحت گاهی به شمار می رفته و هم اکنون نیز هست . سوخومی یک شهر تفریحی کوچک است بنابر این شما می توانید به تمامی نقاط توریستی و سواحل و وطبیعت آن سرک بکشید و از سفر خود لذت ببرید .

درباره گرجستان

معرفی شهر سوخومی گرجستان ، در منطقه خود مختار آبخازیا

 

معرفی جمهوری آبخازیا :

آبخازیا یک کشور مستقل است که در سطح بین المللی به عنوان یک جمهوری خودمختار کشور گرجستان شناخته می شود. آبخازیا در قفقاز جنوبی و در سواحل شرقی دریای سیاه ، در جنوب کوههای قفقاز بزرگ در شمال غربی کشور گرجستان قرار دارد . جمهوری آبخازیا 8660 کیلومتر مربع مساحت دارد و پایتخت آن شهر سوخومی است .

وضعیت آبخازیا یکی از مسائل اصلی درگیری بین گرجستان و روسیه است . کشور گرجستان و بیشتر کشور های عضور سازمان ملل متحد آبخازیا را از نظر قانونی بخشی از گرجستان می دانند ، که قانون اساسی آن منطقه را جمهوری خودمختار آبخازیا معرفی می کند . اما روسیه این آبخازیا را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت می شناسد .

این منطقه در زمانی که اتحاد جماهیر شوروی از اواخر دهه 1980 شروع به تجزیه کرد ، دارای استقلال بود. تنشهای شدید قومی بین مردم آبخازیا و گرجستان اختلافات را به اوج خود رساند که باعث از دست دادن کنترل گرجستان بر آبخازیا شد .

با وجود توافق آتش بس در سال 1994 و سالها مذاکرات ، این اختلاف هنوز حل نشده است . حضور طولانی مدت یک مأموریت ناظر سازمان ملل متحد و یک نیروهای صلح کشورهای مشترک المنافع ک (CIS) به رهبری روسیه نتوانست از چندین بار بروز خشونت جلوگیری کند. در آگوست سال 2008 ، نیروهای آبخازیائی و روسی جنگی علیه نیروهای گرجی انجام دادند که منجر به شناخت رسمی آبخازیا توسط روسیه ، ابطال توافق آتش بس 1994 و خاتمه ماموریت سازمان ملل شد . در 28 آگوست 2008 ، پارلمان گرجستان آبخازیا را به عنوان سرزمین تحت اشغال روسیه اعلام كرد .

معرفی شهر سوخومی :

شهر سوخومی در ایالت آبخازیای قفقاز شهری در ساحل دریای سیاه است . این شهر مرکز و پایتخت جمهوری خود مختار آبخازیا است گرچه بیشتر جامعه بین المللی آن را از نظر قانونی بخشی از گرجستان می دانند . سوخومی در گذشته در اتحاد جماهیر شوروی سابق به عنوان یک تفرجگاه برجسته ساحلی نیمه گرمسیری مشهور بوده است . این شهر با درختان نخل ، باغهای گیاه شناسی و مزارع مرکبات و کوههای قفقاز بزرگ به عنوان یک منطقه توریستی و استراحت گاهی به شمار می رفته و هم اکنون نیز هست . سوخومی یک شهر تفریحی کوچک است بنابر این شما می توانید به تمامی نقاط توریستی و سواحل و وطبیعت آن سرک بکشید و از سفر خود لذت ببرید .

معرفی شهر سوخومی

این شهر تقریبا در دوهزار سال پیش توسط قبایل محلی کلش تأسیس شد.. این شهر یکی از قلعه های دفاعی رومی (و بعدا بیزانس) در قفقاز باقی ماند تا اینکه در سال 736 توسط اعراب تصرف شد . پس از آن در دوران سلطنت پادشاه های آبخازیا و گرجستان در سده های 12 تا 13 مرمت و بازسازی شد . با این حال ، هنگامی که آنها قلعه جدیدی را در اینجا بنا کردند مجددا در حدود سال 1570 توسط حمله ترکها سقوط کرد. در اواخر قرن 18 ، شهر سوخومی به پایتخت پادشاهی مستقل آبخاز تبدیل شد . اندکی پس از آن در سال 1810 پادشاهی آبخازیا پیمانی با امپراتوری روسیه امضا کرد تا بخشی از آن شود . سوخومی مرکز درگیری های گرجستان و آبخازیا 1992-1993 بود ، و پس از آن به شدت آسیب دید و تا به امروز نشانه های زیادی از آن وجود دارد .

تا سال 1989 ، سوخومی 110 هزار نفر جمعیت داشت و یکی از مرفه ترین شهرهای منطقه گرجستان بود . بسیاری از رهبران اتحاد جماهیر شوروی برای تعطیلات در آنجا مستقر بودند . با شروع شورش های سال 1989 ، سوخومی مرکز درگیری های گرجستان و آبخازیا بود و این شهر در طول جنگ 1992-1993 به شدت آسیب دید . در طول جنگ ، شهر و مناطق اطراف آن تقریباً روزانه حملات هوایی و توپخانه ای را متحمل شد که تلفات سنگین غیرنظامیان به همراه داشت . در تاریخ 27 سپتامبر 1993 نبردپایان یافت. اگرچه این شهر بعد از جنگ بازسازی شده است اما هنوز هم از عواقب ناشی از جنگ رنج می برد ، و هنوز تنوع قومی قبلی خود را به دست نیاورده است . جمعیت این شهر که در سال 1989 بیش از 110 هزار تفر تخمین زده می شد امروزه حدود 70 هزار نفر است .

 

شهر سوخومی دارای تعدادی پژوهشگاه ، دانشگاه ایالتی آبخازیا و انستیتوی آزاد سوخومی است . از سال 1945 تا 1954 آزمایشگاه فیزیک الکترونی در برنامه اتحاد جماهیر شوروی برای توسعه سلاح های هسته ای در این شهر مستقر بود . این شهر همچنین عضو باشگاه بین المللی دریای سیاه است .

گردشگری شهر سوخومی :

سوخومی در خلیج وسیعی از سواحل شرقی دریای سیاه واقع شده است و به عنوان بندر ، محل اتصال ریلی و یک تفریحگاه تفریحی فعالیت می کند. این شهر به دلیل سواحل ، آسایشگاه ها ، آبگرم های معدنی و آب و هوای نیمه گرم شناخته شده است. سوخومی همچنین یک اتصال مهم هوایی برای آبخازیا است زیرا فرودگاه سوخومی در نزدیکی شهر واقع شده است. سوخومی شامل تعدادی هتل کوچک و متوسط ​​است که عمدتا به گردشگران روسی خدمت می کنند . باغ گیاه شناسی سوخومی در سال 1840 تاسیس شد که یکی از قدیمی ترین باغهای گیاه شناسی در قفقاز است .

اگرچه بیشتر مناظر مهم شهر در اثر جنگ ویران شد ، اما جاذبه اصلی سوخومی همچنان دست نخورده باقی مانده است : آب و هوایی تقریبا گرمسیری با سواحل ، کوه ها ، دریاچه ها ، نخل ها و البته استقبال گرم مردم محلی که همیشه با کنجکاوی نسبت به غربی ها آمیخته است . در سال 2008 هنگامی که تحریم تجاری روسیه برداشته شد ، گردشگران روسی به آبخازیا بازگشتند و در طول تابستان به سواحل زیبای باتومی عزیمت کردند . درآمد حاصل از گردشگری ، بازسازی سایتهای اصلی را امکان پذیر کرده است و پیشرفت در این امر ، هرچند کند ، همه جا قابل مشاهده است .

تفرجگاه ساحلی سوخومی در حدود 4 کیلومتری غرب از ساختمانهای دولتی امتداد داردو در تابستان همیشه پر از حس زندگی است . افراد محلی و همچنین گردشگران روسی با هم قدم می زنند ، گفتگو می کنند ، بستنی می خورند ، آبجو می نوشند و از نور آفتاب لذت می برند. ، این منطقه همچنین جایی است که شنا در دریا مجاز است .

باغهای گیاه شناسی: این پارک زیبا برای توریست هایی که مایل به گرفتن عکس با درختان عجیب و غریب هستند ، بسیار محبوب است.

پارک میمون: درست پشت باغهای گیاه شناسی پارک میمون قرار دارد . در قدیم این پارک یک مرکز تحقیقاتی بود و یک مرکز آموزش برای میمونهایی که توسط اتحاد جماهیر شوروی به فضا فرستاده می شدند .

ساختمانهای قدیمی شوروی و بقایای جنگ : برای کسانی که به دنبال این نوع دیدنی ها هستند ، سوخومی عالی است. در بین تمام ساختمانهای متروکه ، تخریب شده و متأسفانه متلاشی شده که هنوز هم در همه جا به معنای واقعی کلمه مشاهده می کنید ، مشهورترین آنها بدون شک ساختمان دولتی غول پیکر جمهوری خودمختار آبخازیا است (به سمت غرب از باغهای گیاه شناسی) ، که دو دهه پیش به آتش گرفته شد .

 

حمل و نقل در سوخومی :

به وسیله هواپیما :

فرودگاه سوخومی بابوشارا (SUI IATA) که در در نزدیکی روستای بابوشارا در بیست کیلومتری شهر سوخومی قراردارد تنها فرودگاه منطقه است که پرواز های محلی در آن انجام می پذیرد .

با قطار :

حداقل دوبار در هفته از مسکو قطار هایی به سمت سوخومی روانه می گردند که این تعداد در فصل تعطیلات بیشتر نیز می گردند . از مسکو تا سوخومی با قطار تقریبا دو روز طول می کشد . همچنین یک قطار محلی از سوخومی به شهر سوچی روسیه وجود دارد که مسیر آن 5 ساعت است . از سمت گرجستان هیچ قطاری به سمت سوخومی وجود ندارد .

اتوبوس :

تعدادی اتوبوس سوخومی را که در فاصله 2 ساعت و 30 دقیقه از مرز روسیه در جنوب است به روسیه متصل می کند .

شما می توانید در خصوص تحصیل در گرجستان با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.