ساعات کاری : 9:00 - 18:00

شهر باتومی

این منطقه در یک منطقه نیمه گرمسیری در قفقاز واقع شده است. بخش اعظمی از اقتصاد باتومی حول گردشگری و قمار می گردد ( این شهر به لاس وگاس دریای سیاه مشهور است ) همچنین این شهر یک بندر مهم دریایی است و صنایعی مانند کشتی سازی ، فرآوری مواد غذایی و تولید سبک را شامل می شود. از سال 2010 ، باتومی ها با احداث ساختمانهای بلند مرتفع و همچنین مرمت آثار هنری کلاسیک قرن نوزدهم که در شهر قدیمی خود واقع شده اند در حال پیشرفت در حیطه صنعت توریسم است . باتومی که مروارید دریای سیاه نامیده می شود یکی از زیبا ترین مناطق کشور گرجستان است که در جمهوری خودمختار آندارا واقع شده است . معماران اروپایی در آغاز قرن بیستم پروژه های بی شماری را در باتومی انجام دادند و امروز این مرکز به عنوان یک مرکز نوآوری معماری شناخته می شود .

درباره گرجستان

شهر باتومی

باتومی پایتخت جمهوری خودمختار آجارا و سومین شهر بزرگ کشور گرجستان است که در سواحل دریای سیاه در جنوب غربی این کشور واقع شده است .

این منطقه در یک منطقه نیمه گرمسیری در قفقاز واقع شده است. بخش اعظمی از اقتصاد باتومی حول گردشگری و قمار می گردد ( این شهر به لاس وگاس دریای سیاه مشهور است ) همچنین این شهر یک بندر مهم دریایی است و صنایعی مانند کشتی سازی ، فرآوری مواد غذایی و تولید سبک را شامل می شود. از سال 2010 ، باتومی ها با احداث ساختمانهای بلند مرتفع و همچنین مرمت آثار هنری کلاسیک قرن نوزدهم که در شهر قدیمی خود واقع شده اند در حال پیشرفت در حیطه صنعت توریسم است . باتومی که مروارید دریای سیاه نامیده می شود یکی از زیبا ترین مناطق کشور گرجستان است که در جمهوری خودمختار آندارا واقع شده است . معماران اروپایی در آغاز قرن بیستم پروژه های بی شماری را در باتومی انجام دادند و امروز این مرکز به عنوان یک مرکز نوآوری معماری شناخته می شود .

آجارا در جنوب با ترکیه هم مرز است . توریست های این منطقه به ویژه از طبیعت بکر و دست نخورده آن به وجد می آیند . این منطقه به خصوص برای گردشگران دوستدار محیط زیست بسیار مورد توجه است . همچنان که سواحل دریای سیاه درگرجستان در حال توسعه است ، ارتفاعات این مناطق نیز در حال توسعه هستند .

آب و هوای شهر باتومی :

طبق طبقه بندی های آب و هوایی ، شهر باتومی دارای آب و هوایی نیمه گرمسیری و مرطوب است . آب و هوای این شهر به شدت تحت تأثیر جریان ساحلی از دریای سیاه و کوه های منطقه قرار دارد در نتیجه بارندگی قابل توجهی در بیشتر ایام سال رخ می دهد که باتومی را تبدیل به پر بارش ترین شهر در جمهوری گرجستان می کند . متوسط دمای سالانه گرجستان 14 درجه سانتی گراد است (57 درجه سانتی گراد) . سرد ترین ماه سال در شهر باتومی ژانویه است با میانگین دمای 7 درجه سانتی گراد . متوسط ​​دما در اینجا. ژانویه سردترین ماه است که میانگین دمای آن 7 درجه سانتی گراد نیز آگوست گرم ترین ماه سال است که متوسط ​​میانگین دمای آن 22 درجه سانتی گراد است . حداقل دمای مطلق ثبت شده 6 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ثبت شده 40 درجه سانتیگراد است . تعداد روزهایی که دمای روزانه آنها بالاتر از 10 درجه سانتیگراد است 239 است . میانگین میزان بارش سالانه باتومی 2،435 میلی متر است معادل 95 اینچ است . کم براش ترین ماه می است که میزان بارش در آن 80 میلی متر در سال است و بیشترین میزان بارش مربوط به ماه دسامبر است با میانگین 300 میلی متر .

 

اقتصاد شهر باتومی :

باتومی امروز یکی از بندرهای اصلی کشور گرجستان است . این بندر دارای ظرفیت پذیرش کشتی هایی با هشتاد هزار تن است که مواد نفتی را از آسیای میانه به دیگر نقاط دنیا حمل می کند . علاوه بر این ، شهر باتومی محصولات کشاورزی را از این بندر صادر می کند . از سال 2001 ظرفیت بندر باتومی به مرور در حال افزایش است . در سال 2001 حدود 8 میلیون تن بار در این بندر بارگیری یا تخلیه شد که درآمد سالانه آن بیش از 300 میلیون دلار است .

اقتصاد شهر باتومی

از زمان تغییر قدرت در آجارا ، باتومی سرمایه گذاران بین المللی را به خود جلب کرده است و از سال 2001 قیمت های املاک و مستغلات در این شهر 3 برابر شده است . چندین هتل جدید پس از سال 2009 افتتاح شدند ، مانند هتل شرایتون در سال 2010 میلادی و هتل رادیسون در سال 2011. این شهر دارای چندین و چند مرکز تفریح است که گردشگران را از سرتاسر منطقه به خصوص ترکیه ، ایران و روسیه به این شهر روانه می کند.

در سال 2013 ، یک شرکت (TAM GEO LLC) اعلام کرد که برای یک مجتمع تجاری تفریحی با ارتفاع 170 متر و 45 طبقه که بلند ترین ساختمان در گرجستان خواهد بود 70 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد . باتومی دارای یکی از سه فرودگاه بین المللی گرجستان است و ورود گردشگران معمولا از طریق این فرودگاه انجام می گردد .

مناطق دیدنی باتومی :

 

1 . سواحل آجارا :

باتومی دارای سواحل بسیار زیبایی است که در اغلب ایام سال به خصوص تابستان پر از گرشگرانی است برای لذت بردن از یک هوای گرم و آفتابی به ساحل باتومی سفر کرده اند . شهر های منطقه آجارا زیر ساخت خوبی برای استفاده های گردشکری برای استفاده از طبیعت و هوای تازه دارند .

مناطق دیدنی باتومی

2 . شهر قدیمی باتومی :

باتومی به عنوان یکی از قدیمی ترین شهر های کشور گرجستان در قرن هشتم میلادی تاسیس شد اما شهر قدیمی باتومی طبق متون کشف شده برای قرن چهارم قبل از میلاد است . گذشته تاریخی جالب توجه باتومی تأثیر چشمگیری در تنوع معماری شهر داشته است .تاریخی ترین بخش باتومی بین بندر و بلوار کشیده شده است و دارای نمای های برجسته معماری است .

 

3 . بلوار ساحلی باتومی :

ساخت و ساز بلوار ساحلی 7 کیلومتری در سال 1881 آغاز شد . خط ساحلی با خانه های ییلاقی ، کافه ها ، رستوران ها ، جاذبه های کودکان ، نیمکت ها ، مجسمه ها و چشمه های رقص زیبایی آراسته شده است و آن را به یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری این شهر تبدیل کرده است .

 

4 . باغ گیاهشناسی باتومی :

با داشتن یکی از وسیع ترین انواع گونه های گیاهی جهان ، باغ گیاه شناسی باتومی در سال 1912 توسط گیاه شناس و جغرافیدان برجسته آندری کراسنوف تأسیس شد . این باغ 111 هکتار مساحت دارد و شامل گیاهانی از نه منطقه جغرافیایی است : آسیای شرقی ، آمریکای شمالی ، نیوزیلند ، آمریکای جنوبی ، هیمالیا ، مکزیک ، استرالیا ، مدیترانه و نیمه گرمسیری قفقاز.

 

5 . دلفیناریوم :

دلفیناریوم باتومی واقع در پارک ششم ماه می ، یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری باتومی است. نمایش دلفین ها بسیار سرگرم کننده است و به زبان های گرجی ، روسی و انگلیسی انجام می شود. با شروع ساخت آن در سال 1881 ، پارک ششم می یکی از قدیمی ترین پارک های عمومی در گرجستان است. علاوه بر دلفیناریوم ، پارک ششم می دارای آکواریوم آبزیان ، باغ وحش و تفریحات برای کودکان است . این پارک همچنین بلیط های یک تور قایقرانی آرام را در دریاچه Nurigeli به فروش می رساند .

 

6 . پیازا باتومی Piatzza Batumi :

پیازا باتومی یکی از زیباترین میادین گرجستان است. چندین هتل ، کافه و رستوران در پیازا باتومی وجود دارد. تنها در چند سال کوتاه ، این میدان به یک مکان تفریحی بین المللی محبوب تبدیل شده است.پیازا باتومی اخیراً کنسرت هایی از مجریان مشهور گرجی و خارجی برگزار کرده است .

 

7 . مرکز تفریحی آرگو :

2 کیلومتر کابل کشی ، ساحل باتومی را با توسعه مرکز تفریحی آرگو در کوه آنوریا پیوند داده که در 250 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد . این مجموعه دارای مناظر دیدنی از شهر ، دریای سیاه و کوههای اطراف است. این مرکز شامل رستوران ها ، کافه ها ، فروشگاه های خرده فروشی ، سالن های روباز و … است .

 

 

8 .  آبشار ماخونتستی :

آبشار ماخونتسی در نزدیکی روستای ماخونتستی در 335 متر از سطح دریا واقع شده است . در نزدیکی آبشار ، چندین مکان پیک نیک برای بازدید کنندگان در دسترس است . در حین بازدید از آبشار همچنین می توانید از جاذبه های گردشگری در این نزدیکی بازدید کنید .

 

9 . قلعه گونیوآپساروس

قلعه گونیو-آپساروس در 12 کیلومتری جنوب باتومی ، واقع شده است. یکی از باستانی ترین شهرک های گرجستان در اطراف این قلعه واقع شده بود . به دلیل موقعیت استراتژیک ، گونیو-آپساروس ابتدا یک قلعه دفاعی برای حملات رومیان و بعدها بیزانسی ها و عثمانی ها در امتداد خط ساحلی شرق دریای سیاه شد . براساس برخی منابع ، اعتقاد بر این است که ماتیاس ، یکی از 12 شاگرد عیسی مسیح ، در اینجا دفن شده است. در داخل قلعه یک موزه نیز وجود دارد

شما می توانید برای مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در گرجستان با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.