ساعات کاری : 9:00 - 18:00

اخذ پذیرش از دانشگاههای گرجستان

اخذ پذیرش مدارک دانشجویان با دقت و وسواس مورد بازدید قرار می گیرد تا شرایط دانشجو برای دانشگاه های مختلف کشور گرجستان مورد بررسی قرار گیرد تا هر دانشجویی بنا به شرایط اختصاصی خود اقدام به درخواست پذیرش از دانشگاه های مختلف کشور گرجستان نماید.

خدمات اخذ پذیرش

پس از خدمات مشاوره تحصیلی اولیه موسسه یگانه سفیران دانش برای دانشجویان گرامی و اینکه دانشجویان تصمیم قطعی خود را برای اقدام گرفتند، نوبت به اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف کشور گرجستان می رسد. تمامی مراحل اخذ پذیرش و ویزا از کشور گرجستان تخصصی و نیازمند مهارت بسیار هستند اما مهم ترین مرحله این پروسه گرفتن پذیرش از دانشگاههای گرجستان است که نیازمند دقت و دانش بسیار است. طریقه پذیرش در هرکدام از مقاطع تحصیلی و همچنین رشته و ها و دانشگاه های مختلف با هم متنفاوت هستند. روند پذیرش از دانشگاههای گرجستان نیازمند اشراف کامل به دانشگاه ها و سیستم تحصیلی کشور گرجستان است. کیفت انجام این امر کلید موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور گرجستان است که به جرات می توان این مرجله را مهم ترین و سرنوشت سازترین مرحله در روند پذیرش دانشگاه نامید.

مراحل پذیرش از دانشگاه های گرجستان

مشاوره و بررسی اختصاصی مدارک و شرایط دانشجویان

در این مرحله از اخذ پذیرش مدارک دانشجویان با دقت و وسواس مورد بازدید قرار می گیرد تا شرایط دانشجو برای دانشگاه های مختلف کشور گرجستان مورد بررسی قرار گیرد تا هر دانشجویی بنا به شرایط اختصاصی خود اقدام به درخواست پذیرش از دانشگاه های مختلف کشور گرجستان نماید. بدیهی است که دانشجویان با رزومه های مختلف انتخاب های مختلفی نیز خواهند داشت. دانشجویانی که از رزومه بهتری برخوردار باشند  ( رزومه خوب شامل مدرک زبان ، مقاله ، معدل بالا ، دانشگاه خوب و … می باشد ) شانس و انتخاب های بیشتری را برای پذیرش خواهند داشت.

 

این غربالگری دانشجویان فواید زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به صرفه جویی در وقت و هزینه دانشجویان اشاره کرد. پذیرش تحصیلی روندی هزینه بر است اما با مشاوره های اصولی و تخصصی می توان از اتلاف هزینه ها جلوگیری کرد و با کمترین خرج بهترین نتیجه را دریافت نمود. این امر جز با شناخت صد در صدی موسسه یگانه سفیران دانش از تک تک شهر ها و دانشگاه های کشور گرجستان امکان پذیر نخواهد بود. موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش با داشتن سالها تجربه در امور پذیرش تحصیلی بهترین خدمات پذیرش را برای دانشجویان گرامی ارائه می دهد. این موسسه با اشراف کامل به دانشگاهها و سیستم تحصیل در گرجستان راه علاقمندان به تحصیل در این کشور را برای این عزیزان هموار می نماید.

تکمیل مدارک مورد نیاز برای پذیرش

درخواست و اخذ پذیرش از دانشگاههای گرجستان نیازمند تهیه یک سری مدارک از سوی دانشجویان است. این مدارک که با مشاوره های موسسه یگانه سفیران دانش از سوی دانشجویان تهیه می گردد به طور کلی عبارت است از :  ترجمه مدرک تحصیلی ( مدرک دیپلم ، کارشناسی یا کارشناسی ارشد ) ، داشتن مدرک زبان گرجستانی یا انگلیسی ، رزومه دانشجو ( رزومه کاری مانند سابقه کار مرتبط، رزومه تحصیلی مانند معدل مناسب، رزومه علمی مانند مقاله و … ) ، اسکن پاسپورت، انگیزه نامه، فرم درخواست پذیرش، ریز نمرات تحصیلی و  … .  پس از تهیه این مدارک موسسه اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد نظر دانشجو می نماید.

نکته : برخی دانشگاههای گرجستان بنا به شرایط و صلاحدید خود مدارک اضافه ایی را از دانشجویان طلب می کنند. در این صورت چگونگی نحوه تهیه این مدارک به دانشجویان گرامی اعلام خواهد گردید.

درخواست پذیرش از دانشگاه های گرجستان

پس از اینکه مرحله اول یعنی غربالگری دانشجویان به پایان رسید، مرحله دوم روند اخذ پذیرش دانشجویان یعنی درخواست پذیرش از دانشگاه های کشور گرجستان شروع می شود. در این مرحله برای هر دانشجویی طبق برنامه ریزی انجام شده از قبل درخواست پذیرش از یک یا چند دانشگاه  ( به منظور شانس بیشتر پذیرش )  داده می شود. دانشگاه های مختلف گرجستان نیز هرکدام ممکن است شرایط خاصی برای پذیرش داشته باشند که این موضوع نیز در پذیرش تک تک دانشجویان رعایت خواهد گردید.

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی دانشجویی که دارای مدرک دیپلم است می بایست یا در یک دانشگاه دولتی در ایران قبول شده باشد و یا برای پذیرش در کالج اقدام نماید. برای مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک کارشناسی از دانشگاه های مورد تایید کشور گرجستان به همراه مدرک زبان الزامیست و برای پذیرش در مقطع دکتری نیز داشتن مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های مورد تایید کشور گرجستان، داشتن مقاله، داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا گرجستانی و همچنین داشتن یک شرح تحقیقاتی از الزامات پذیرش این مقطع به حساب می آید.

نکته مهم :  یکی از نکات مهمی که دانشجویان خیلی بر روی آن حساس هستند این است بر روی انتخاب رشته ها و دانشگاه ها برای اخذ پذیرش که توسط موسسه انجام می پذیرد نظارت داشته باشند. لازم به ذکر است که  تمامی انتخاب هایی که از سوی موسسه یگانه سفیران دانش برای دانشجویان محترم انجام می پذیرد تحت نظارت و نتخاب خود دانشجو می باشد و خود موسسه شخصا و به انتخاب خود درخواست پذیرشی برای دانشجویان ارسال نخواهد کرد و این موضوع مستقیما تحت انتخاب خود دانشجو خواهد بود.

سرفراز باشید…

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.